Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Týden improvizace opět prozkoumá městské periferie

07.09.2011   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Týden improvizace opět prozkoumá městské periferieI letos na počátku podzimu se mohou příznivci umění nejrůznějších druhů a žánrů těšit na netradiční festival na okraji Olomouce. Již v sobotu 1. října se občanské sdružení Divadlo Konvikt vydá se svým šapitó na ulici Sladkovského, aby zde v následujících dnech uvítalo řadu umělců, a to nejen tuzemských.


Loňská přehlídka se konala v Olomouci
- Neředíně v hale, kterou nyní spravuje Letecké muzeum pro svou novou expozici. Prostor zde tehdy zaplnili z velké části výtvarníci, kterým budou i tento rok patřit úvodní dny přehlídky.
Kromě jejich sympozia budou moci návštěvníci a kolemjdoucí obdivovat velkoplošnou fotografickou výstavu, zhlédnout představení ve speciálně upraveném divadelním autobusu Autobuf, či ochutnat rozličné speciality na festivalovém food marketu.
Na pomyslné rozdělení ulice městským obchvatem společně upozorní olomoucké soubory Divadla na cucky a Slovanského tyátru se svojí performance Tajemný podchod. Plánují tak oživit i mimoúrovňové části ulice.
Snažíme se vytvořit opravdu netradiční akci, která by měla být především příjemným setkáním a inspirací pro umělce a milovníky umění. Často jsme překvapeni, jaká zapomenutá místa ve městě objevujeme a tento festival je vlastně jejich oslavou,“ říká Zdeněk Vévoda, ředitel Týdne improvizace.

Organizátoři pozvali do Olomouce také několik hostů ze zahraničí. Za největší hvězdu hudebního programu jsou přitom považováni američtí math-rockoví Ahleuchatistas, kteří vystoupí v S-Cubu. Své zázemí zde najdou i lotyšští divadelníci Nomadi company s představením tematizujícím osobnost britské coolness dramatičky Sarah Kane. Nově otevřený klub tak programově doplní dění na okraji města.
Podzimní atmosféru v Bezručových sadech zase zpříjemní taneční seskupení NANOHACH, které v Olomouci uvede premiéru nové inscenace s názvem Písečná žena. „Máme radost, že skupina NANOHACH uvede představení Písečná žena v Olomouci ve světové premiéře. Představení vznikalo částečně v rámci rezidence, kterou jsme NANOHACH nabídli, a řadí se tak vedle další úspěšné projekty, které v uplynulých třech letech vznikly v naší koprodukci,“ dodává dramaturg festivalu Jan Žůrek.

Týden improvizace potrvá od 1. do 5. říjnawww.tydenimprovizace.cz.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0684 s