Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 19.6.2024, svátek má Leoš 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jak bylo v Africe?

17.09.2011   redakce   Soutěže   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak bylo v Africe? Možná si vzpomenete, že jste na Rozhledně mohli díky National Geographic soutěžit i o zájezd do Afriky. Ta se uskutečnila díky premiéře cyklu Velké migrace. Výherce měl nyní jedinečnou příležitost zažít stěhování mnoha afrických živočišných druhů na vlastní kůži. Můžete se přesvědčit, že šťastný vítěz slosování, pan Ratulovský, si s přítelkyní výhru skutečně užil!

Hned první den po příletu do keňského Nairobi se pan Ratulovský a jeho přítelkyně spolu s místním řidičem a průvodcem vydali do národního parku Sweetwater, kde jako by na ně již čekali sloni, žirafy, opice, zebry, buvoli,  nosorožci, antilopy, šakali, prasata savanová a rovněž šimpanzi, s nimiž se v Keni lze setkat pouze v tomto národním parku. Největším zážitkem pak podle slov našeho výherce bylo pohladit si živého nosorožce, který je chován přímo v kempu, kde byli cestovatelé ubytováni.

Z cesty do dalšího národního parku, Samburu, si výherci odvezli certifikát o překročení rovníku i zajímavý poznatek z pozorování a porovnání fyzikálních zákonitostí na obou polokoulích. Že jsou skutečně v pravé divočině, mohli oba dosvědčit během návštěvy vyprahlé krajiny parku Samburu, když na vlastní oči pozorovali smrt osamělého slůněte, které podlehlo útoku tří hladových lvic.

 


 

Další přesun kolem působivých Thomsonových vodopádů zavedl náš pár vítězů do vysokohorsky položeného národního parku Lake Nakuru, kde kromě jiného obdivovali plameňáky, marabu, damany, hyeny, agamu či dva rozkošnicky odpočívající lví samce.

Na závěr týdenního putování pak naše výherce přivítal nejznámější keňský národní park Massai Mara, kde pro ně byl připraven exkluzivní zážitek v podobě letu balonem nad pláněmi plnými pakoní a dalších zvířat. U řeky Mara ležely roztroušené skupinky hrochů a na svou kořist zde trpělivě čekali krokodýli. 

 

 

Po tomto zážitku bylo ale již nutné se přes největší město Masajů vydat do Nairobi a načerpat zde poslední zážitky z neopakovatelného putování keňskou krajinou. „Bola to naozaj veľmi poznávacia cesta, či už na množstvo zvierat, ktoré určite neuvidíme v našej prírode, ale aj okolie, ktoré tvorí príroda alebo ľudia," tak svou cestu závěrem zhodnotili naši výherci a my jim ještě jednou blahopřejeme a jsme rádi, že se jim zájezd na místa, kde se natáčel unikátní dokumentární seriál Velké migrace, líbil.


 Fotografie pana Ratulovského z jeho cesty a další informace a novinky NGC naleznete na www.natgeotv.com/cz.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Alex - 21.12.2017 - 15:17

:)
To muselo být velice zajímavé :) Ostatně, když si tak přečtu toto: http://www.exotickapriroda.cz/blog/clanky/masai-mara-aneb-poznejte-divokou-prirodni-rezervaci-v-keni a vidím, kolik exotických zvířat tam žije a že se tam také nachází starý africký kmen... Mno už abych se tam taky vydal... :)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0508 s