Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Glen Hansard chystá na konec září sólo pro Archu

16.09.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Glen Hansard chystá na konec září sólo pro Archu Po několika koncertech s The Frames nebo s Markétou Irglovou se Praha dočká také sólového koncertu Glena Hansarda. Tento irský muzikant, který kromě koncertních úspěchů s domovskou kapelou je spolu s Markétou Irglovou držitelem Oscara za píseň Falling Slowly, zahraje 30. září v Divadle Archa.

„Hansardův osobitý pěvecký projev, který umí hladit i ohlušit, se na světové hudební scéně stal již pojmem. Diváci se mohou těšit na výjimečný, strhující zážitek, ať již Hansard hraje na děravou akustiku Takamine nebo ošuntělého elektrického Fendra Telecaster,“ láká Marek Irgl, jeden z pořadatelů koncertu. Pražský koncert se uskuteční v rámci evropského turné, během něhož Hansard absolvuje dvanáct koncertů v desíti zemích. Předskokanem pražského vystoupení bude Mark Geary - další Dubliňan s kytarou, usazený v New Yorku. Gearyho ceněná alba mnozí přirovnávají k tomu nejlepšímu, co kdy natočili dnes dva již nežijící muzikanti: anglický písničkář Nick Drake a Američan Elliot Smith. Jeho vystoupení si užijí všichni milovníci moderního folkového písničkářství, jehož je tento sympatický zpěvák a kytarista výrazným představitelem.

Glen Hansard se vrací do Evropy po skončení série amerických koncertů s Eddie Wedderem, kterému Hansard hostoval na jeho poslední sólové desce a se kterým opakovaně jako přídavek odzpíval tvrdými rockery často opovrhovaný oscarový hit Falling Slowly. Podle dostupných informací by tato spolupráce měla pokračovat i nadále. Glen Hansard by se měl objevit jako speciální host na speciálním turné Pearl Jam k dvacetiletému výročí existence a hovoří se také o hostování Eddiho Veddera na novém Hansardově albu.

Zatímco Markéta Irglová, Hansardova několikaletá hudební partnerka vydává své sólové album ANAR u Anti Records již 11. října (a přijíždí s ním v rámci evropského turné do Prahy 29. října), Glen Hansard na tom svém, vůbec prvním v dvacetileté hudební kariéře, pracuje v New Yorku, kam se přesunul z rodného Dublinu. O tom, že odchod za moře Irové svému trubadúrovi nezazlívají, svědčí i fakt, že lístky na jeho samostatný koncert na tradičním říjnovém Westport Arts Festivalu zmizely během neuvěřitelných 18 minut!

Pražští posluchači se v Arše mohou těšit na Hansardovy klasické skladby z reperoáru The Frames i Swell Season, ale také na řadu nových písní z období posledních dvou let.


Koncert je na sezení s omezenou kapacitou 450 míst. Vstupenky za 400 Kč, které ale rychle ubývají, jsou k dostání v pokladně Divadla Archa a s přirážkou také v síti Ticketpro. Více informací na www.archatheatre.cz


Zdroj: Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0631 s