Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 36. týden

12.09.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 36. týdenKaždý nový filmařský počin španělského režiséra Pedro Almodóvara je sledován s mimořádným diváckým zájmem. Nejinak tomu bude jistě v tomto týdnu, kdy do premiérových kin vstupuje snímek KŮŽE, KTEROU NOSÍM. Spolu s ním si určitě nenechte ujít trochu mysteriózní, trochu scifi, ale v každém případě napínavý příběh s názvem SUPER 8 i třetí z novinek - horor NEZVRATNÝ OSUD 5 - údajně trochu jiný a lepší než předchozí díly.

KŮŽE, KTEROU NOSÍM (La piel que habito)
Stačí připomenout - SPOUTEJ MĚ, VYSOKÉ PODPATKY, KVĚT MÉHO TAJEMSTVÍ nebo &SPATNÁ VÝCHOVA - jen několik titulů známého režiséra Pedro Almodóvara. Připomínka je na místě abyste si uvědomili, že všechny filmy se pohybovaly jaksi "na hraně" - jak mezi vysokým uměním a skorokýčem tak mezi tradičním dramatem a jeho ozvláštněním třeba novým pohledem na žánr nebo nezvyklými pohledy na tradiční témata. Ve svém nejnovějším filmu Almodóvar vychází ze žánru scifi, ale nebyl by to on, kdyby nedošel až k thrilleru a do něj nevnesl prvky melodramatu. Kupodivu to jako vždy funguje.

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který mohl jeho milovanou ženu zachránit. &Sarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani morálními otázkami v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat... Předlohou pro film byl román Thierryho Jonqueta a na filmové spolupráci se po skoro dvaceti letech opět sešel Almodóvar se svým dávným oblíbencem hercem Antonio Banderasem. "Tvář nás definuje", říká hrdina filmu, i když sám za tou svou skrývá temné myšlenky. V příběhu, v němž hraje zásadní roli chladná, vykalkulovaná a precizně provedená pomsta Almodóvar opět suverénně kombinuje časové roviny, mezi nimž rozpíná svá témata vášně, tělesnosti a pohlavní identity. Navíc je jeho snímek poctou slavným filmařům minulosti Hitchcockovi, Buňuelovi či hororu Georgese Franjua OČI BEZ TVÁŘE. Do kin uvádí společnost HCE.

***********************************************************************
SUPER 8 (Super 8)
Kdo SE před lety pokoušel o vlastní amatérský film ten se s tímto formátem úzkého filmu, kterému se říkalo "tkanička," setkal. Ve filmu režiséra J.J. Abramse (plným jménem Jeffrey Jacob Abrams, člověka, co stojí za seriálem ZTRACENI, nejnovějším STAR TREKEM nebo třetím MISSION: IMPOSSIBLE), se věhlasná kamera ocitá v rukou dětí. Píšou se sedmdesátá léta a skupinka dětí chce na Super osmičku natočit svůj filmový debut, jímž má být zombie horor. Netuší ale, že zanedlouho dostanou šanci natočit něco daleko zajímavějšího. Při natáčení vrcholného záběru poblíž náhle vykolejí nákladní vlak. To se někdy stává. Nejde však o obyčejnou nehodu, což potvrzuje přítomnost armády na místě tragédie. Ten vlak totiž jel z pověstné Oblasti 51. Místa, kde se prý schovávají ta největší tajemství americké vlády. Místa, kde se to mimozemšťany a jejich technologiemi jenom hemží. Parta teenagerů se přes všechna omezování a vyhlášení evakuace rozhodne v natáčení pokračovat a natočit něco opravdu mimořádného. Tohle filmování bude extrémně náročné a nebezpečné, ale když máte v hlavní roli nejhezčí holku ve městě, byla by škoda ho nedokončit. I když přitom může jít o život. Spilbergovsky laděný film uvádí Bontonfilm.

**********************************************************************
NEZVRATNÝ OSUD 5 ( Final Destination 5)
V dalším pokračování populární hororové série je smrt stejně všudypřítomná jako dřív. Objeví se poté, kdy díky předtuše jednoho muže přežije skupina spolupracovníků děsivé zhroucení visutého mostu. Tato skupina nic netušících duší nikdy neměla přežít, a začíná děsivý závod s časem, nešťastná skupina se zoufale snaží objevit způsob, jak uniknout děsivému plánu smrti. Režisér Steven Quale vypustil postavu šílence z minulých dílů, zato však po obětech sahá samotná smrt. A divák dostává možnost hádat které předměty na určitém místě zlikvidují určitou postavu - špatné vedení, záludné nože, větrák u stropu nebo požár v kuchyni?

V oficiálním prohlášení distributora, jímž je společnost Warnerbros.,se můžete dočíst: "Samovi (Nicholas D’Agosto) tentokrát připadne úloha zachránce, má zachránit život sedmi kolegů vč. svého nejlepšího kamaráda Petera (Miles Fisher) a přítelkyně Molly (Emma Bell). Hlasy těm, kteří přežijí propůjčí the Lucky Eight, ale z pohledu smrti měli všichni umřít na zmíněném mostě. Zarputilý posel smrti (Tony Todd), který v posledním díle zmizel, varuje Sama na pohřbu slovy: „Smrti se nelíbí, když ji chce někdo napálit.“
Foto: kviff.com, csfd.cz, cinegeonf.com, horory-blog.blog.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0208 s