Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 38. týden

20.09.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 38. týdenWoody Allen - jméno, které táhne diváky do kin. Každoročně natočí americký brýlatý intelektuál alespoň jeden více či méně vtipný film. Tím zatím posledním, který nyní přichází do českých kin je PŮLNOC V PAŘÍŽI. Premiéry tohoto týdne pak doplňují dva napínavé příběhy - NOC ŽRALOKA a COLOMBIANA (oba též na 3D).

PŮLNOC V PAŘÍŽI (Midnight in Paris)
Woody Allen
si už po několikáté odskočil z rodného a milovaného New Yorku do Evropy natočit film. Tentokrát ve španělsko-americké produkci točil v "městě lásky" Paříži. Právě sem přijíždí mladý pár - spisovatel Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams) se svými rodiči. Gil o Paříži sní dlouho, je to jeho vysněné město, kde by chtěl žít. Inez je v názoru střízlivější a zdaleka ne tak romantická. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Pomůže mu k tomu cesta časem zpět, do doby,kterou obdivuje, mezi lidi, ke kterým s obdivem vzhlíží. Takže se tu prolíná Paříž současná a Paříž dvacátých let minulého století. A je to prolínání velmi příjemné, patřičně nostalgické, plné smíchu, slz a umění. A také se dočkáte setkání se slavnými jmény minulosti - Hemingway, Picasso atd., což vyvolá obrovský hrdinův obdiv a vzniká tak půda pro spousta vtipných momentů, daných nostalgicky pojatou dobou. Owen Wilson se pohybuje v obou světech s elegancí a vtipem a taky se (jak jinak) v minulosti zamiluje - jeho lásku z dvacátých let vytváří Marion Cotillardová.

Allen opět předvádí svůj cit a kumšt pro vypiplané dialogy a jako režisér pro přesné načasování humoru a vtipů. Zajímavostí je, že do role průvodkyně muzea obsadil první dámu Francie - Carlu Bruni. Woody Allen ji roli nabídl, když byli pozváni se svou ženou a sestrou na snídani s Carlou Bruni a jejím mužem francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym.
Do kin uvádí Bioscop.

**************************************************
NOC ŽRALOKA 3D (Shark Night 3D)
Partička vysokoškoláků původně vyrazila na malebný ostrůvek u
prostřed obrovského jezera se slanou vodou, aby si plnými doušky užila slunečný víkend. Trochu vodního sportování a nezávadného flirtování, po nocích spousta alkoholu a sexu. Idylický plán se začne hroutit hned v zárodku, když po nevinné jízdě na wakeboardingovém prkně a následné nehodě vyklopýtá z jezera jeden z chlapců o ruku chudší. Ani on sám není schopen říct, co se přesně stalo. Zábava samozřejmě okamžitě končí, parta nakládá zraněného spolužáka do člunu a vyrážejí vstříc pevnině a nemocnici. Pod hladinou jezera se však skrývá nepředstavitelná hrůza, monstrózní masožraví žraloci, kteří ucítili krev a dostali hlad na mladé masíčko. Začíná nerovný souboj na život a na smrt, během něhož se ti, kteří zatím přežili, snaží ze všech sil dostat na pevninu. Bohužel pro ně ti žraloci nepředstavují jediné nebezpečí, které na ně číhá… Jeden z dalších krvavých amerických hororů natočil režisér David R. Ellis s málo známými herci: Sara Paxton, Dustin Milligan, Chris Carmack, Katharine McPhee, Chris Zylka, Alyssa Diaz, Joel Moore. Uvádí Bontonfilm.COLOMBIANA (Colombiana)
Vyšší ambice má hororové drama COLOMBIANA. Při jménu dvapadesátiletého scénáristy, režiséra a producenta Luca Bessona se okamžitě vybaví mimořádně úspěšné filmy MAGICKÁ HLUBINA, BRUTÁLNÍ NIKITA, LEON či naposledy TAJEMSTVÍ MUMIE.

Devítiletá Cataleya se stává svědkem brutální vraždy svých rodičů a sama málem přijde v masakru o život. Osiřelá dívka nalezne útočiště u svého mafiánského strýce Emilia ve Spojených státech. Ke svému pěstounovi se ještě jako malá obrátí s jediným přáním – chce, aby jí naučil zabíjet. O patnáct let později je z Cataleyi dokonalá smrtonosná zbraň a pro svého strýce pracuje jako nájemná vražedkyně. Vede dvojí existenci – navenek poklidný život s přítelem umělcem, pod povrchem jí však stále žene neuhasitelná touha po pomstě. Na tělech svých obětí začne zanechávat znamení – kresbu orchideje na hrudi. Doufá, že jí tato taktika přivede na stopu vraha svých rodičů. Zároveň se o ni začíná zajímat FBI. Pro Cataleyu je ale už pozdě – je pevně rozhodnutá obětovat svému cíli vše, co sama miluje. S posledními slovy svého otce „nezapomeň, odkud pocházíš“ na mysli se vydává na krvavou cestu za pomstou, ze které, zdá se, není návratu.

Hlavní hrdinku Cataleyu Restrepo ztvárnila krásná Zoe Saldana, známá z filmů PIRÁTI Z KARIBIKU: PROKLETÍ ČERNÉ PERLY a STAR TREK a především svým ceněným ztvárněním půvabné bojovnice Neytiri z velkofilmu AVATAR. Ve vedlejších rolích se představí Callum Blue, Michael Vartan nebo Cliff Curtis. Besson opět psal scénář se svým dvorním spolupracovníkem Robertem Markem Kamenem a režií pověřil Oliviera Megatona. Jak kdosi napsal: Luc Besson oprášil vzpomínky na "Nikitu" a udělal z ní "Leona."

 Fota: ayyne.com, bontonfilm.cz, hce.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0395 s