Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kinopremiéry - 40. týden

03.10.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kinopremiéry - 40. týdenSnad už neexistuje týden, v němž by se v našich premiérových kinech nestřílelo a netekla krev. Ještěže jen na plátně a kečupová. I tentokrát se jí dočkáte v thrilleru ELITNÍ ZABIJÁCI. Pátrání po temných stínech minulosti zase možná zaujme v mysteriozním thrilleru DREAM HOUSE. A distributoři uspokojí i romantickou duši - psychologický film JEDEN DEN určitě stojí za zhlédnutí, stejně tak jako si poučený divák rád vychutná návrat tří filmů světoznámého režiséra Akiho Kaurismäkiho.

ELITNÍ ZABIJÁCI (The Killer Elite)
V produkci USA a Austrálie a v režii zatím neznámého Garyho McKendryho je péčí Bontonfilmu do kin nachytán snímek s podtitulem Ať přežije ten nejlepší a se stručnou charakteristikou Ti nejlepší nájemní zabijáci proti příslušníkům elitní vojenské jednotky.

Co určitě na první pohled zaujme je účast Roberta De Nira (viz foto) a Cliva Owena v hlavních rolí, jimž sekundují Jason Statham, Yvonne Strzechowská, Owen Spike či Dominic Purcell. Podkladem pro film byl kontroverzní, skandál vyvolající bestseller Feather Men od sedmašedesátiletého Sira Ranulpha Fiennese, který je podle vlastních autorových slov autentickou reportáží z nebezpečného světa, o jehož existenci nemají normální smrtelníci ani tušení. A ti, kdo o něm tušení měli, už nejsou mezi živými. Bližší údaje distributora říkají o autoru knihy, že byl kdysi nejmladším kapitánem britské armády a v roce 1967 vstoupil do armády ománského sultána, který ho o dva roky později vyznamenal medailí za statečnost. Od roku 1969 stál v čele mnoha výprav. V Guinessově knize rekordů se mu přezdívalo “Největší žijící průzkumník”. Systematicky pracoval na získávání velkých finančních prostředků pro různé nadace, v roce 1993 získal Řád britského království za přínos lidstvu. Ve své knize se hluboce zabývá otřesnými aspekty jedné z nejšpinavějších malých britských válek, následky atentátů a politickým skandálem, který následoval. Kromě toho odkrývá detaily existence tajného společenství vlivných bývalých příslušníků SAS, jejichž úkolem je podniknout cokoliv je nutné k ochránění současných i bývalých kolegů.

Ale vraťme se k filmu: Pohádkově bohatému ománskému šejkovi zbývá posledních pár měsíců života. Než mu vyměřený čas vyprší, chce dostat na talíři hlavy mužů, kteří zabili jeho tři syny. Nabízí svá ropná pole, což je velmi lákavá nabídka, ovšem odpovídá nelehkému zadání. Obětmi šejkovy odplaty se mají stát příslušníci britských speciálních jednotek (SAS), elitní, všestranně vybavení vojáci, kteří jeho hochy připravili o život během války o Omán. Tuhle pracovní nabídku, ovšem bez konkrétních detailů, dostane Hunter (Robert De Niro), legenda mezi nájemnými zabijáky. Když po příletu do Ománu zjistí, že má zlikvidovat příslušníky SAS, nechce úkol vzít. S tím se tak trochu počítalo, protože Hunter má být jen návnadou ve složité hře, jejímž cílem je najmout na tenhle mimořádný úkol svého žáka Dannyho (Jason Statham). Pokud práci vezme a zabije tři esa SAS, zůstane Hunter naživu. V opačném případě má smůlu. A protože Dannymu kdysi zachránil život, je jasné, co se bude dít. Ale trénovaní vojáci nebudou snadnými terči, chrání je mocná tajná organizace v jejímž čele stojí jejich bývalý člen Spike (Clive Owen). Danny a Spike jsou jako dvě nukleární hlavice letící proti sobě. "Takovou akční explozi, k jaké dojde po jejich střetu, jste už dlouho v kině nezažili," slibují autoři filmu i distributor.


DREAM HOUSE (Dream House)
Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weiszová) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Wattsová), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. Takto uvádí film nový distributor EEAP Film Distribution CZ-SK. Na režii je podepsán elitní, původem irský režisér Jim Sheridan ( Moje levá noha, Ve jménu otce, In America, Bratři).
Daniel Craig a Rachel Weiszová ve filmu DREAM HOUSE

JEDEN DEN (One day)
Lásky mohou být různé - zamilovat se můžete na první pohled nebo si vztah uvědomit až po mnoha letech. Nedávno vyšel u nás celosvětový bestseller Davida Nichollse JEDEN DEN v němž neobyčejný vztah trvá plných dvacet let. Ve stejnojmenném filmu, který nyní přichází péčí Hollywoood Classic Entertainment do premiérových kin se v hlavních rolích představí Anne Hathawayová (Emma) a Jim Sturgess (Dexter) - viz foto. Oba se vídají pravidelně celých dvacet let, každý rok spolu ale stráví jen jeden jediný den. Seznámili se na večírku po jejich společné promoci 15. července 1988, I přes vzájemné sympatie ale zůstávají jen přátelé. Každý následující 15. červenec odhaluje, jak se oba za rok změnili, odkrývá jejich úspěchy i prohry, navzájem se svěřují se svými zážitky, problémy a nevydařenými láskami. Po letech strávených hledáním štěstí a porozumění - ale také dospíváním a dozráváním - si Emma i Dexter začínají uvědomovat, že klíč k opravdové lásce a spokojenosti mají celou dobu na dosah ruky. Kromě vyzrávání hlavních hrdinů a jejich vztahu shrnuje JEDEN DEN pocity a zvyky Británie posledních dvaceti let. Režie romantického příběhu se ujala Lone Scherfigová (Italština pro začátečníky, Wilbur se chce zabít, &Skola života).


AKI KAURISMÄKI
čtyřiapadesátiletý finský režisér proslul svými stylizovanými hořkými tragikomediemi zaměřenými na osudy různých outsiderů a ztroskotanců z okraje společnosti. Z jeho rozsáhlé filmografie se distribuční společnost CinemArt nyní rozhodla znovu uvést do kin tři divácky velmi úspěšná díla:

JUHA (Juha - 1998) - poslední němý film 20. století.
Svérázný vypravěč Aki Kaurismäki natočil v duchu románu finského klasika Juhaniho Ahoa z roku 1911 černobílý prostinký příběh manželského trojúhelníku /venkovská žena, její jednoduchý muž a městský světák/, kde se podle autora zbytečně nemluví a trocha ticha nám neuškodí. Milostný příběh nově pojal jako němý film se skvostnými dialogy v mezititulcích, s úsporně použitým zvukem a emotivní hudbou. 

MUŽ BEZ MINULOSTI (Mies vailla menneisyyttä - 2002) - příběh o lidech, kteří stále ještě vědí, jak být laskaví.
Film o člověku, který se vyrovnává se stracenou identitou a který začíná nový život. Hlavní hrdina /Markku Peltola/ je ihned po svém příjezdu do Helsinek přepaden trojicí násilníků, ztratí paměť a je prohlášen za mrtvého. Začíná od nuly, skamarádí se s bezdomovci a zamiluje se do dobrovolnice Armády spásy. Ale nečekaně ho dožene jeho minulost... Laskavý snímek, kde zazní i Kaurismäkiho milovaný rokenrol, byl oceněn v roce 2002 v Cannes Velkou cenou poroty a cenou pro Nejlepší herečku Kati Outinen a nominován na Oscara.

SVĚTLA V SOUMRAKU (Laitakaupungin valot - 2006) - příběh o tom, že rytířskost k neznámé ženě se nevyplácí.
SVĚTLA V SOUMRAKU jsou třetí částí volné trilogie Akiho Kaurismäkiho o ztroskotancích. Zatímco snímek MRAKY ODTÁHLY vyprávěl o nezaměstnanosti a MUŽ BEZ MINULOSTI o bezdomovectví, příběh SVĚTEL V SOUMRAKU se úzce dotýká tématu osamělosti. Hrdinou vyprávění je muž jménem Koistinen /Janne Hyytiäinen/, který se nechá zaměstnat jako noční hlídač u helsinské bezpečnostní agentury. Sám se však ocitá v ohrožení: bezpečnou každodenní rutinu zamlklého muže totiž drasticky naruší krásná, ale ledově chladná blondýnka Mirja /Maria Järvenhelmiová/, která mu zlomí srdce a zatáhne ho do "velkého" světa zločinu. Další ženou v Koistinenově životě je nenápadná servírka Aila /Maria Heiskanenová/, která se mu pokouší pomoci.
Foto: cinemart.cz, bontonfilm.cz, hce.cz, fan-tom.cz

Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0813 s