U nosuRada pro optimismus aneb Mít svého Lukáška Tenkrát v májiTisíckrát pozdravujeme tebePánská volenkaPomsta
Povím-li Rómeo, musím říct Alfa XOXO a ASAPPřed válkou studovala architekturu, dnes zachraňuje psy z frontyKonzervatoř Taneční centrum Praha uvede absolventská představeníHvězdy nectím, ale podléhám onomu trenduKde jsme ještě nebyli...Medvídkovi Pú ze Stokorcového lesa je 100 letChyše Karla Čapka15 let po zavraždění Simony MonyovéGoldbergovi od 10.6. na FilmBox Comedy, tak to je návrat do osmdesátek!Valinovi VlciDoktor chybně zvaný O-O
Před časem mi zde na Rozhledně vycházela poměrně úspěšná série článků pod názvem Nymfomanky české literatury. V dnešní době ji zde už nenajdete, protože se stala základem pro mou knížku Spisovatelky a Erós – Utajené životy velkých českých žen, která spatřila světlo světa dne 5. října díky péči nakladatelství Daranus.cz.
Obdivuhodné je pátrání v životopisech
Obdivuhodné je pátrání v životopisech uvedených žen, a určitě to nebyla jednoduchá záležitost, když musí být užíváno faktů o životech lidí, kteří tu s námi již nejsou, abychom si s nimi mohli o jejich životě popovídat.B.Němcové se hodně věnovala paní Helena Sobková,a v příslušných archivech vypátrala věci obdivuhodné - i jiné prameny o životě B.Němcové existují a je jich spousta - přesto - záhada zůstane záhadou možná už navždy.... kdo byli její rodiče? A ještě něco - mohla by být vydána doplňující publikace s názvem "Nymfomanky včera a dnes" protože to zdaleka není totéž. Knihy si už nějakou dobu nekupuji - ale "Spisovatelky a Eros" si koupím zcela jistě.
Paní Hermannová, práce paní Sobkové samozřejmě znám. A velmi ji za to, kolik úsilí tomu věnovala, obdivuji. Já jsem ale napsala mimo jiné trochu odlišný pohled na paní Němcovou, možná i lehce kontroverzní, dalo by se říct.
Máte pravdu, že některé záhady už neobjasníme a to je na tom také vlastně pěkné. Hezčí jsou ženy s tajemstvím, než ty, které na sebe řeknou všechno. I když kdyby paní Božena nezemřela, a dopsala prózu Urozený a Neurozený, z níž zůstal jen fragment (vlastně začátek), tak bychom byli třeba moudřejší. Otázkou ale zůstává, co ona věděla o svém původu.
Víte, jak to v rodinách bývá, některé věci se člověk nikdy nedozví, některé náhodou a jiné až pomalu ve stáří, když třídí rodinnou pozůstalost...
Blahopřeji ke knize! Jsem ráda, že se to nakonec povedlo. Nymfomanky si knižní podobu rozhodně zasloužily.
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.