Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Bude hvězdně obsazená pohádka další hvězdou ČT?

10.10.2011   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Bude hvězdně obsazená pohádka další hvězdou ČT?V pohádce O pokladech nechybí humor ani napětí. V těchto dnech ji natáčí Česká televize v režii Víta Karase.

Pohádkový příběh začíná v městečku, kde probíhají přípravy na divadelní představení. Hra O pokladu vypráví místní pověst o obrovském bohatství skrytém hluboko v zemi. Mnozí ho touží najít, ale kdo se pro něj vypraví, už se nikdy nevrátí. V představení vystupují i dvě sestry, Kačenka (M. Frösslová) a Barborka (J. Pidrmanová) a také muzikant Jakub (A. Kraus), Barborčin žárlivý milý. Téma hry přiláká i lakomého zámeckého pána Bořivoje Hájka z Hájku (D. &Svehlík), s ním přijíždí i jeho bratr Ignác (V. Dyk), výstřední vynálezce a badatel. Kdesi v podzemí, u skutečného pokladu, sedí jeho tři strašidelní strážci (P. Liška, J. Budař, J. Polášek) a čas si krátí vymýšlením všelijakých kratochvílí, ze kterých Vládce podzemí (P. Nárožný) nemá žádnou radost. Jeho trpělivost přeteče v okamžiku, kdy nudící se strážci zasáhnou do lidských osudů – kvůli sázce, jak dopadne láska Jakuba a Barborky. Na nebezpečnou výpravu se vydávají tři hledači pokladu: Barborka, Jakub a pan Bořivoj. Každý z nich má jiný důvod, každého čekají cestou jiné zkoušky a nástrahy...

Autorkou scénáře je známá spisovatelka Irena Dousková. „Svět pohádkových postav Ireny Douskové není nikdy černobílý. Její hrdinové mají své slabosti jako skuteční lidé, dělají podobné chyby, a také za ně platí. O to jsou nám bližší a o to více můžeme prožívat jejich příběh, zvláště když ani v těch nejdramatičtějších situacích nechybí humor a nadsázka,“ říká dramaturgyně Barbara Johnsonová.

O kameru se postaral Pavel Berkovič, kostýmní výtvarnicí je šikovná Jarmila Konečná.Diváky jistě potěší hudba Čechomoru a Ondřeje Brouska.

Pokud rádi sledujete natáčení, zkuste svoje štěstí v Kutné Hoře, na Hrubé Skále, v Harrachově a Doksanech, v Praze na Novém Světě, na zámcích Lednice, Lysice, Boskovice anebo Zlatovláskou proslaveném Sychrově.

Foto: ČT


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0241 s