Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 42. týden

17.10.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 42. týdenZ pěti premiéry tohoto týdne stojí hned dvě za zaslouženou pozornost: DŮM slovenské režisérky Zuzany Liové, který si úspěšném startu na festivalu v Berlíně dokázal získat i slovenské publikum a OSAMĚLOST PRVOČÍSEL, film natočený podle populárního románu Paola Giordana. Kdo se chce v kině bát může navštívit PARANORMAL AKTIVITY 3, ve scifi-thrilleru NÁKAZA opět ohrožuje lidstvo neznámý virus a snad po tisící se na plátně objevují TŘI MU&SKETÝŘI s herci méně zvučných jmen.

DŮM (Dom)
Nejnovější česko-slovenský film DŮM je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě. Po uvedení na festivalu v Berlíně a poté na řadě dalších světových přehlídek se tento film talentované slovenské scénáristky a režisérky Zuzany Liové dostal i do slovenských kin, kde měl obrovský ohlas - dokonce se psalo, že jde o nejlepší slovenský film od dob &Sulíkovy ZAHRADY. Katalog festivalu v Karlových Varech uvádí, že Zuzana Liová dokázala "propůjčit nepatrným, nicméně naléhavým okamžikům všedního života hodnotu obecně platné výpovědi."
Hrdinka Eva (Judit Bárdosová - viz foto) je v maturitním ročníku a po skončení střední školy touží uniknout z dusivé atmosféry rodinného zapadákova ve vesnici. Jinak však uvažuje její otec Imrich (Miroslav Krobot) - staví pro ni dům a do jeho stavby projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však již stojí jeden rozestavěný dům - měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otcovi vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“. Eva těžce nese otcovy starosvětské názory a jeho chování vůči matce (Taťjana Medvecká) a sestře (Lucia Jašková), chodí za školu, tajně se stýká se sestrou a její rodinou, přivydělává si a dělá vše proto, aby mohla co nejdříve „vypadnout“. Nečekaně ji cestu zkříží nový muž, starší a ženatý Jakub (Marián Mitaš), se kterým ji do života přibude další tajemství. Brzy však všechna tajemství začnou vyplouvat na povrch a jejich životy naberou nečekaný zvrat. Film záslužně uvádí FALCON. &Skoda však, že se distributor rozhodl pro český dabing. Film tím ztratil na autenticitě slovenskéhop prostředí.

OSAMĚLOST PRVOČÍSEL (La solitudine dei numeri primi)
Zajímavý a neotřelý titul zdobí koprodukční film Itálie, Německa a Francie z roku 2010 v režii Saverio Costanza uváděný Aerofilmsem. Prvočísla, jak si možná pamatujete z matematiky, jsou čísla beze zbytku dělitelná jen jedničkou nebo sebou samými. Jako taková jsou tedy odsouzena k samotě a nehodí se k žádnému jinému prvočíslu. Mají-li snahu se sloužit, pak výsledek může být nepředvídatelný. Na této matematicko-filozofické premise byl postaven román šestadvacetiletého italského fyzika Paola Giordana, jehož překlad před dvěma léty figuroval na předních příčkách prodejnosti knih v ČR. V centru pozornosti knihy i jejího filmového přepisu je zranitelná Alice (Alba Rohrwacherová) a její neméně introvertní kamarád Mattio (Luca Marinelli). Život obou "prvočísel" ovlivnily v dětství dvě tragické události, které v každém z nich zanechaly trvalé stopy. Jak dospívají tak se zdá, že se jejich osudy nezvratně vzájemně proplétají...
OSAMĚLOST PRVOČÍSEL si odbyla světovou premiéru na loňském festivalu v Benátkách. Režisér užil moderní formu vyprávění, používá fragmenty, elipsy a flashbacky a klade silný důraz na zvukovou i obrazovou expresivitu. Podařilo se mu tak intenzivně přiblížit okamžiky úzkosti, strachu, ale i ojedinělé intimity.

NÁKAZA (Contagion)
Film NÁKAZA, vzniklý v koprodukci USA a Spojených arabských emirátů, sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. Lékaři po celém světe se urychleně snaží najít lék a minimalizovat paniku, která se šíří ještě rychleji, než samotný virus. Stačí jeden jediný kontakt. Jeden okamžik. A smrtelný virus se přenese. V americkém Centru pro kontrolu a prevenci nemocí dochází k mobilizaci všech výzkumných pracovníků, kteří se snaží rozluštit kód unikátního patogenu, který neustále dále mutuje. Jak postupně narůstá počet mrtvých a lidé se v kolabující společnosti snaží ochránit sebe samotné a své nejbližší, jeden aktivista a blogger (Jude Law) začne tvrdit, že veřejnost nedostává pravdivé informace o skutečném dění, čímž vyvolá epidemii paranoie a strachu stejně nakažlivou jako původní virus. Obyčejní lidé se zároveň snaží přežít ve společnosti, která se prakticky zhroutila, čteme v oficiálním textu distributora, jímž je společnost Warner Bros. Na režii je podepsán zkušený Steven Soderbergh (SEX, LŽI A VIDEO, ERIN BROCKOVICH, DANNYHO PARŤÁCI).

PARANORMAL ACTIVITY 3 ( Paranormal Activity 3
Americký snímek PARANORMAL AKTIVITY před lety dokázal téměř nemožné. Ze záběrů domácí vidokamery, které prezentoval jako "nalezený dokumentární materiál" dokázal za minimum financí sestavit duchařský horor o dvoji Američanů, které v jejich domě pronásledují děsivé "paranormální aktivity". Film měl překvapivě velký ohlas, přišla "dvojka" a nynÍ i třetí pokračování v režii Henryho Joosta a Ariela Schulmana. K třetímu pokračování distributor Bontonfilm poznamenává jen toto: "I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete." My jen doplníme - pokud budete mít zájem a odvahu zaplatit za strašení v pokladně nejbližšího premiérového kina.

TŘI MU&SKETÝŘI (The Three Musketeers)
Kdo by neznal Tři mušketýry, kteří byli vlastně čtyři - Athos, Porthos, Aramis a d’Artagnan. Po kolikáté již se filmovém plátně můžete setkat s těmito hrdiny a prožít dobové dvorské intriky, milostné zápletky i přátelství na život a na smrt? A proč stále vznikají nové adatace nesmrtelného románu Alexandra Dumase? Odpověď dají diváci, pokud se na nejnovější zpracování osudů čtyř hrdinů bez bázně a hany, kteří se bijí ve jménu francouzského krále a snaží se překazit intriky pletichářského kardinála, zrádného vévody z Buckinghamu a dvojité agentky milady de Winter, přijdou podívat. Přiláká je módní formát 3D? Asi není třeba více představovat. Jen to, že režie se tentokrát ujal Paul W.S. Anderson (RESIDENT EVIL, RALLYE SMRTI) a že film vznikl v mezinárodní koprodukci. Hlavní role vytvářejí Matthew Macfadyen (Athos), Ray Stevenson (Porthos), Luke Evans (Aramis), Logan Lerman (D’Artagnan), Milla Jovovichová (Milady de Winterová) a Orlando Bloom (vévoda z Buckinghamu). Uvádí Hollywood Classic Entertainment.
Fota: falcon.cz, warnerbros.cz, csfd.cz, origo.hu, thereebilds.com, hce.cz 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0559 s