Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Intuitivní souhry v soulu na EuroConnections

20.10.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Intuitivní souhry v soulu na EuroConnectionsTrio Belleruche se po dvou letech vrací do Prahy. Svoji originální podobu moderního soulu přivezou 27. října na večírek Euroconnections do Paláce Akropolis. Jejich hudba stojí na kombinaci neodolatelného sexappealu zpěvačky, hiphopových beatech a bluesové kytaře a tvoří originální protipól provařeného brit-soulu z žebříčků.

Společníkem Belleruche bude český klasik inteligentní taneční hudby Floex, který zde představí materiál ze své nové desky.

Britský soul se stal za posledních několik let nepřehlédnutelným globálním fenoménem, který svojí současnou nadvládou nad žebříčky potvrzuje zpěvačka Adele. Jenže mimo pozornost masových médií se hraje v tomto žánru i zajímavější a inovativnější hudba. Londýnské trio Belleruche je toho jednoznačným důkazem

Belleruche debutovali v roce 2005 dvojicí sedmipalcových vinylů vydaných na vlastním labelu Hippoflex. Vzbudily zájem proslulé brigtonské značky Tru Thoughts specializující se na současné projekty míchající hip hop, soul a jazz. Trio do společnosti interpretů jako jsou Bonobo, Quantic nebo Alice Russell skvěle zapadlo s debutovým albem Turntable Soul Music z roku 2007.

Netrvalo dlouho a Belleruche se stali hvězdou londýnské funk-soulové scény a Kathrin DeBoer se etablovala jako jedna z klíčových zpěvaček klubového undergroundu. Její svůdný hlas je slyšet například na deskách DJe Vadima, Bonobo, Aarona Jeromeho nebo TM Juke.

V roce 2008 vydali Belleruche velmi dobře přijaté album The Express, které prokazovalo silnější vliv blues.

Loňský počin 270 Stories je pro změnu energičtější a tanečnější. „Styly nejsou vůbec důležité. Vzrušuje nás hudba, která může být stará klidně devadesát let,“ říká k tomu DJ Modest.

Belleruche na svých deskách dokonale těží z intuitivního souhry, která se zrodila ze stovek živých vystoupení odehraných za posledních pět let. Vrcholy jejich dosavadní koncertní kariéry přišly na Glastonbury, na jazzovém festivalu v Montreux a při hraní na koncertě v Sydney Opera House. Po své premiéře na Euroconnections v roce 2009 se Belleruche v následujících dvou letech představili na benešovském Sázava Festu. Čeští posluchači se i zde přesvědčili, že je to kapela, která umí strhnout jak fanoušky hip hopu a taneční hudby, tak i příznivce dřevního soulu.

Zážitek z večera umocní určitě Floex, král domácí inteligentní elektronické hudby. Na EuroConnections představí materiál ze své druhé studiové desky, která vyjde letos na podzim. Naváže s ní na deset let staré album Pocustone, které ho katapultovalo do evropské špičky žánru downtempo. Od té doby pod svým občanským jménem Tomáš Dvořák natočil hudbu k počítačovým hrám Samorost2 a Machinarium a experimentoval s novými médii. Jeho dosud nepojmenované druhé album bude určitě jednou z domácích hudebních událostí roku a společný koncert s Belleruche v Paláci Akropolis ideální příležitostí, jak spatřit nový Floexův band.
 
 
Diskografie Belleruche:
Reflection / Bird Mess (7" & CD, Hippoflex Recording Industries, 2005)
The Itch/13:6:34 (7" & CD, Hippoflex Recording Industries, 2005)
Turntable Soul Music (CD, vinyl, Tru-thoughts, 2007)
Northern Girls (12", Tru-thoughts, 2007)
The Express (CD, Tru-Thoughts, 2008)
270 Stories (CD, Tru Thoughts 2010)


Napsali o albu Belleruche - 270 Stories:
„Hudba Belleruche je teď punkovější, klaustrofobičtější a škrábe víc než kdy předtím.“
BBC

„Je to deska, která roste s každým poslechem a jsem si jistý, že některé věci vyzní ještě mnohem lépe na živo než ve sluchátkách. Pokud hrají někde poblíž, děkujte štěstěně a neváhejte ani chvíli.“
Planet Notion

„Belleruche jsou hodně populární ve Francii, která se zbláznila do jejich nekonformního přístupu k černé hudbě. Jestli ale v hudbě existuje spravedlnost, tak by je měla brzy potkat sláva i ve zbytku světa.“

Fly


Zdroj a více informací: www.palacakropolis.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0453 s