Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Upírská invaze uchvatitelů dobrého vkusu

04.11.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Upírská invaze uchvatitelů dobrého vkusuAmerickou brakovou kulturu 60. a 70. let se zombíky, upíry či elvisovskými muzikály známe v zemích bývalého východního bloku jen zprostředkovaně. Možná proto nás dodnes fascinují svým bizarním kouzlem.

Do Paláce Akropolis se v listopadu po třech letech vrací petrohradští Messer Chups. S ironickým nádechem oživují estetiku šestákových sci-fi magazínů a nízkorozpočtových hororů do podoby dechberoucího hudebního spektáklu. Béla Lugoši a Elvis v něm tancují v divokém reji se zombíky za doprovodu stařičkých syntezátorů a těreminu. Messer Chups zahrají k narozeninám Paláce Akropolis v sobotu 12. listopadu.

A tak jako se současné americké kapely snaží napodobit východoevropský folklór, skládají muzikanti na východě poklonu snímkům ze zlatých časů béčkové kinematografie. To je přesně případ skupiny Messer Chups z ruského Petrohradu, jež s ironickým úsměvem na tváři vrací západu jeho brakovou kulturu i se šlehačkou a čokoládovým drobením.

Názvy jejich hitů Go Satan Go!, How To Become a Vampire nebo Zombie Shopping hovoří za všechno. „Schválně jsme si vybrali název, který odráží obě polohy naší hudby - šok i dětskou nevinnost. Proto Messer (nůž) a Chups z dětských lízátek Chuppa Chups,“ vysvětluje (šílený) mozek ansámblu Oleg Gitarkin. Messer Chups jsou dnes jsou asi nejzajímavějším ruským popovým exportem – představili se ve většině velkých evropských měst i důležitých festivalů. Jejich originálního zvuku si všiml i Mike Patton, který jejich album Crazy Price vydal na svém labelu Ipecac.

Messer Chups vznikli na konci devadesátých let v německém Hamburku, kde se veterán petrohradské rockové scény Oleg Gitarkin (ex-Messer Fur Frau Muller) seznámil s místní klávesistkou Annette Schneider. Poněkud výstřední estetika kapely vyrostla ze sdíleného zájmu o americkou brakovou kulturu. Po návratu do Ruska natočil Gitarkin v roce 1999 debutové album Monster And Monster, na kterém hraje i virtuózka na elektronický nástroj těremin Lydia Kavina. Od roku 2004 zastává místo druhého člena kapely kytaristka, která si říká Zombie Girl. Messer Chups vydali deset studiových alb, poslední Heretic Channel před dvěma lety. Svoje největší hity posbírali v roce 2008 na kompilaci Best of The Best.

Svým koktejlem bezstarostného surfařského rocku a samplů z nízkorozpočtových hororů dostali Messer Chups českého posluchače do kolen poprvé v polovině minulé dekády na kompilaci jejich domovského labelu Solnze Records přiložené k časopisu Živel. Jejich první pražský koncert před třemi lety v Paláci Akropolis potvrdil, že nemrtvý Elvis a žena-vamp skvěle fungují i na živo. Cirkusově-hudební show Messer Chups se vrací 12. listopadu do Paláce Akropolis, aby zde zahrála na oslavách šestnáctých narozenin žižkovského centra nezávislé kultury. Zahrají zde pro lidi, kteří věří, že budoucnost se odehrála před čtyřiceti lety a scénář k ní napsal Ed Wood.


 

Řekli o deskách Messer Chups:

 

Toto je nahrávka, která se hned tak neslyší. Messer Chups si hrají s absolutně rozdílnými zvuky a vytváří svůj vlastní báječný hudební styl.

(Cool And Strange Music)

 

Zhasněte světla, zamkněte dveře, zmáčkněte tlačítko PLAY a běžte na procházku po brakovém světě béčkových filmů, který pro vás kapela na desce stvořila.

(All Music Guide)

 

Guitarkinova hudební představivost nikdy nepřestává udivovat a posluchače neustále nutí přemýšlet, kam se jen může dál vydat.

(Ox Magazine)


www.palacakropolis.cz

  (zdroj tamtéž)


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2875 s