Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 44. týden

31.10.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 44. týdenS nadějemi očekávaná novinka Alice Nellis PERFECT DAYS - I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY po několika předpremiérách najde konečně 3. listopadu své dychtivé diváky. Uspokojí je? Pro členy filmových klubů (a nejen pro ně) je připraven historický snímek ĆERNÁ VENUŠE. Napínavý oddech najdete v čtvrtém dílu SPY KIDS 4D: STROJ ČASU a ve sci-fi thrilleru VYMĚŘENÝ ČAS.

PERFECT DAYS - I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY
Celý příběh začíná čtyřiačtyřicátými narozeninami Eriky (Ivana Chýlková), která sice nedostane největší kytici, jakou si dovede představit, zato ale pěkné přáníčko od své bývalé švagrové (Zuzana Bydžovská), trapný vzkaz v rozhlasovém pořadu od bývalého manžela (Bob Klepl), krém na vrásky od homosexuálního kamaráda Richarda (Ondřej Sokol) a dárkový striptýz od své nevyzpytatelné matky (Zuzana Kronerová). Přáníčko si doma vystaví, při vzkazu se – ač sama sebe proklíná – dojatě rozpláče a dárkového striptéra jí okamžitě přebere Richard. Takhle vypadá úspěšný život Eriky Oskarové, hvězdy televizního pořadu “Před a po”. Přitom Erika má skoro všechno – vlastní pořad, vyhlášený kadeřnický salón, velký byt s terasou a svobodu, ale s každým přibývajícím rokem víc a víc touží po tom jediném, co nemá – a to je dítě. Erika tedy nastolí plán “Dítě” a pustí se do něj se stejnou vervou, se kterou budovala jak svůj podnik, tak své vlastní já. Jenže některé věci se nalinkovat nedají, například mladičký barman Adam (Vojta Kotek) - tolik říká oficiální text distributora Bontonfilmu.

Film režisérky Alice Nellis je uváděn jako komedie, což by ale divák neměl brát doslova. Spíše jde o úsměvný příběh s jistým filozofickým podtextem o ženě těsně před přechodem, jejíž biologické hodiny se náhle zběsile rozběhnou. Ivana Chýlková vytahuje všechny svoje nesporné herecké trumfy, dokáže být příjemná i odpudivá, hezká i šeredná, veselá i smutná podle toho jak ji to scénář určuje. Její herečtí partneři - Bob Klepl a hlavně překvapivě dobrý Vojta Kotek - jí dobře sekundují svými hereckými kreacemi ale tím, že jí svojí výškou (myslím fyzickou) dosahují ani ne do půli hlavy vytvářejí nechtěný trapas. Citlivější duše také asi ne příjemně zareagují na již po několikrát v českém filmu prezentované téma umělého oplodnění i na trapasy s odběrem semene. Stejně tak "rozsévání" babiččina popele (viz VÝLET) si Alice Nellis mohla odpustit, i když vede k jednomu z mála vtipů v samotném závěru filmu. Místo dlouho očekávané divácké komedie je PERFECT DAYS přijímána spíše s trochou rozpaků a na konkurenci úspěšným Vejdělkovým filmům nelze ani pomyslet.
Ivana Chýlková, Martha Issová a Bob Klepl ve filmu
PERFECT DAYS - I ŽENY MAJÍ SVÉ DNY

ČERNÁ VENUŠE (Vénus noire)
S jistými rozpaky budou diváci asi také přijímat téměř tříhodinový opus původem tuniského režiséra Abdela Kechicheho ČERNÁ VENUŠE natočený ve francouzsko-italsko-belgické koprodukci. Do kin se dostává prostřednictvím Asociace českých filmových klubů a ocitujme nejprve distributora: Píše se rok 1815 a anatom Georges Cuvier právě ukazuje v pařížské Královské lékařské akademii vymodelované tělo africké ženy Saartjie Baartmanové. Jeho kategorický verdikt je doprovázen potleskem významných kolegů. O sedm let dříve opustila mladá služka Saartjie rodnou Jižní Afriku a pod příslibem bohatství se vydala společně se svým pánem Caezarem do Evropy. Nejdříve je vystavena v dřevěné kleci coby skutečná „hotentótská Venuše“ lačným divákům londýnského panoptika, kteří se přišli podívat na abnormálně vyvinuté proporce jejího těla, poté se vydává do Paříže, kde baví chlípnou společnost a stává se předmětem vědeckého bádání i předmětem (nejen) mužské chlípnosti.
Divoký, i když vzhledem k délce místy trochu nudný příběh klade otázky po hranicích lidské důstojnosti, ptá se na rozdíl mezi svobodou a otroctvím a poukazuje na rasismus a předsudky, které nejsou jen výsadou minulosti. Některým divákům může vadit skutečnost, že Saartjii je neustále ubližováno, že je v jednom kuse zneužívána. Nedozvíme se nic o její minulosti, ani v jejích očích nemůže číst reakci na nepřívětivé evropské publikum. Je v nich melancholie, únava, znechucení, ale nikdy ne volání o pomoc. Lukáš Jirsa v Katalogu Letní filmové školy dokonce pokládá otázku: Byla otrokem, nebo svobodnou umělkyní? 


SPY KIDS 4D: STROJ ČASU (Spy Kids 4: All the Time in the World)
Po třech dílech SPY KIDS (s podtituly ŠPIONI V AKCI, OSTROV ZTACENÝCH SNŮ a GAME OVER přichází nyní do kin "čtyřka" opět v režii Roberta Rodrigueze (TENKRÁT V MEXIKU, MACHETE). Stačí asi ocitovat distributora Hollywood Classic Entertainment: Marissa Cortez Wilsonová (Jessica Albaová) má vše, po čem touží - úspěšného a pohledného manžela, nádherné miminko a dvě úžasně chytré, nevlastní děti… jenže nic není tak růžové, jak se zdá. Její malá dcera si dělá, co chce, dvojčata, Rebecca a Cecil, ji jemně řečeno nesnáší a manžel by ani nepoznal, že doma žije se superšpionkou. Marissin svět se otočí vzhůru nohama, když šílený padouch hrozí ovládnout svět a ona je povolána do akce. Kromě ní jsou však do záchranné mise zapojeni i Rebecca s Cecilem. Nejen že zjistí pravou totožnost své macechy, musí také zapojit své mozkové závity a přijít na to, jak zloducha zneškodnit. Veškerá legrace jde teď stranou. Spy Kids bojují za záchranu stroje času. Připomeňme, že ve filmu uvidíte kromě již zmíněné Jessicy Albaové také Antonia Banderase a Dannyho Treja.
I když na fotografii z filmu SPY KIDS 4D: STROJ ČASU jsou dětští hrdinové
film je určen doslova celé rodině.

VYMĚŘENÝ ČAS (In Time)
Čas jako určující fenomén lidského života je nejen v názvu ale také v obsahu poslední novinky tohoto týdne. Film režiséra Andrewa Niccola VYMĚŘENÝ ČAS vychází z představy, že můžete žít jen do 25 let. Pak zemřete. Pokud ovšem nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas navíc.

Děj filmu akčního scifi thrilleru Vyměřený čas v hlavní roli s Justinem Timberlakem (KAMARÁD TAKY RÁD, ZKAŽENÁ ÚČA, THE SOCIAL NETWORK) se odehrává v blízké budoucnosti, v době, kdy peníze neznamenají vůbec nic. Platí se časem. O pár hodin navíc musí tvrdě pracovat jak hlavní hrdina Will Salas (Justin Timberlake) tak i jeho matka Rachel (Olivia Wilde) a spousta dalších lidí v chudém zapadákově. Protože se čas tvrdě získává také se výhodně krade a místním gangům se i pro pár hodin vyplatí třeba i ukončit čísi život. Jsou ale i bohatí, kteří nějaké to století mají nastřádané. Když jednomu z nich, bohatém Henrymu (Matt Bomer) Will pomůže před útokem gangu dostane od něho celé století. Jenže také musí čelit obvinění z jeho vraždy. Pro dokázání své neviny utíká do nejbohatší zóny v New Greenwich, kde na rozdíl od Daytonu nikdo nikam nespěchá. Čas je luxus, který si tu mohou dovolit všichni, protože budou žít stovky ba dokonce tisíce let. V New Greenwich je ale zároveň někdo, kdo Willa přitahuje. Sylvia (Amanda Seyfried) je dcera mimořádně bohatého Philippa Weise (Vincent Kartheiser), která se ve chvíli, kdy Willa přicházejí zatknout strážci času, stává ideálním rukojmím. Vysoká hra o změnu pravidel nespravedlivého světa může začít. Film VYMĚŘENÝ ČAS uvádí Bontonfilm.

Justin Timberlake a Amanda Seyfriedová ve filmu VYMĚŘENÝ ČAS
Fota v článku: acfk.cz, bontonfilm.cz, hce.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3081 s