Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zimní pneumatiky: S kterými jste v bezpečí?

02.11.2011   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zimní pneumatiky: S kterými jste v bezpečí? Zimní obutí je od listopadu tohoto roku na všech silnicích povinné, budou-li pokryty sněhem, ledem či námrazou nebo lze-li vzhledem k povětrnostním podmínkám sníh, led či námrazu očekávat. Zimní pneumatiky se tedy staly nutností pro každého řidiče. Ne všechny nabízí stejnou kvalitu. Řečené platí jak pro jejich problematické chování na sněhu, tak zejména na mokré a suché vozovce.

Časopis dTest otestoval 29 modelů zimních pneumatik rozměrů 175/65 R14 T a 195/65 R15 T. Výsledky opět ukazují na výrazné rozdíly v kvalitě, a to i u pneumatik renomovaných značek. Navíc přináší výsledky šesti modelů celoročních pneumatik rozměru 175/65 R14 T.

Zimní obutí je od listopadu tohoto roku na všech silnicích povinné, budou-li pokryty sněhem, ledem či námrazou nebo lze-li vzhledem k povětrnostním podmínkám sníh, led či námrazu očekávat. Zimní pneumatiky se tedy staly nutností pro každého řidiče. Ne všechny nabízí stejnou kvalitu. Řečené platí jak pro jejich problematické chování na sněhu, tak zejména na mokré a suché vozovce.

V testu pneumatik pro větší automobily, jako je &Skoda Octavia nebo Ford Focus, se letos objevilo šest modelů se zcela novým dezénem; konkrétně Speed-Grip 2 od společnosti Semperit, Goodyear UltraGrip 8, Dunlop SP Winter Sport 4D, Pirelli Snowcontrol Serie 3, Nokian WR D3 a Polaris 3 od tradiční české značky Barum. Všechny nově vyvinuté pneumatiky se umístily na předních místech tabulky, pouze modely Barum Polaris a Nokian získaly kvůli horším výkonům na mokré vozovce známku uspokojivě.

Mezi pneumatikami menších rozměrů se umístily nejlépe pneumatiky Continental. Mezi jejich přednosti patří jízdní vlastnosti na sněhu a vylepšená směs, která jen velmi málo zvyšuje spotřebu pohonných hmot. V míře opotřebení patří spíše k průměru, prvenství v tomto aspektu patří Michelinu, byť za cenu drobných kompromisů v jízdních výkonech na všech površích.

Přestože celkově dobře hodnocených je pouze devět modelů, zkoušky na mokré vozovce dobře zvládla polovina testovaných. Nejhorší známku nedostatečně obdržela pneumatika Trayal Arctica právě za zcela nevyhovující směrové vedení na mokrém povrchu.

Celoroční pneumatiky se ukázaly jako výrobky s kompromisní kvalitou. Žádná z testovaných neobdržela hodnocení vyšší než 60 % a nemohla tak získat známku dobře. Pouze dvě, Goodyear Vector 4Seasons a Barum Quartaris, si z testu odnášejí hodnocení uspokojivě, ostatní testované výrobky nelze doporučit ani pro občasný provoz.

 

Zdroj: Občanské sdružení spotřebitelů TEST - http://www.dtest.cz

 

ikonka: pneu-pneumatiky.net

 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0553 s