Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Jiří Stivín se klaní svaté Cecilii. A možná přijde i 50 klaunů.

16.11.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jiří Stivín se klaní svaté Cecilii. A možná přijde i 50 klaunů. První koncert věnovaný patronce hudebníků svaté Cecilii se konal v roce 1992, impulzem byly 50. narozeniny Jiřího Stivína. V následujících letech spolu s ním v Rudolfinu účinkovala řada vynikajících interpretů, kteří se při této příležitosti stali členy proměnlivého muzikantského sdružení Collegium Quodlibet, například zpěvačka Magdalena Kožená, houslisté Marta Líbalová či Gabriela Demeterová.

Nouze nebyla ani o muže - na mysli máme Bohdana Warchala, Petra Messiereura, Jana Talicha, gambistu Petra Hejného, klavíristy Stanislava Bogunia, Gabriela Jonáše, Adama MacMahona, z cechu cembalistů a varhaníků Jaroslava Tůmu, Aleše Bártu a Roberta Huga. Jejich umělecké výkony je možné si připomenout na několika CD s živými záznamy koncertů Pocta sv. Cecilii.

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet zahrají v sobotu 19. listopadu od 19.30 hodin v Dvořákově síni pražského Rudolfina na jubilejním, dvacátém koncertě Pocta sv. Cecilii.

V první části večera zazní Koncert pro flautino, smyčcový orchestr a basso continuo Antonia Vivaldiho, Braniborský koncert č. 5 pro housle, flétnu, cembalo smyčcový orchestr a basso continuo Johanna Sebastiana Bacha a Koncert pro 2 flétny, housle, smyčcový orchestr a basso continuo Georga Philippa Telemanna. Po přestávce Jiří Stivín a Collegium Quodlibet představí „hudební komentáře ke skladbám známých autorů pro sóla, sbor, orchestr, varhany, tanečníky a možná i obecenstvo.“ Spolu s Jiřím Stivínem vystoupí Markéta Stivínová, Edita Keglerová, Václav Vonášek, Václav Uhlíř, orchestr Barocc Sempre Giovane, Matěj Benko, Sbor sv. Cecilie a další hosté.

„Zatímco dramaturgie úvodní části koncertu Pocta sv. Cecilii je daná, pokaždé zahrnuje skladby Bacha, Vivaldiho a Telemanna, část druhá je naopak koncipována jako spontánní muzicírování pozvaných hudebníků, nikdy není dopředu jasné, co přesně se bude na pódiu dít, klidně se tam může objevit třeba 50 klaunů, záleží i na momentálních reakcích publika...,“ vysvětluje Jiří Stivín.

 

Zdroj: www.stivin.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.5336 s