Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Smashing Pumpkins budou za chvíli v Praze!

19.11.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Smashing Pumpkins budou za chvíli v Praze!Už na konci listopadu se k nám vrací legendární Smashing Pumpkins! Dýně" sice v minulosti prošly i rozpadem, ale fanouškovská základna a kus historie byly silnější. A tak i nyní přijede parta z Chicaga k nám a sice 25. listopadu, kdy vystoupí v pražské Incheba aréně.

Zpěvák a kytarista Billy Corgan, kytarista Jess Schroeder, bubeník Mike Byrne a baskytaristka Nicole Fiorentino strávili rok 2011 natáčením nové, dlouho očekávané desky Oceania, která je součástí projektu Teargarden by Kaleydoscope a na pultech se objeví začátkem roku 2012. Smashing Pumpkins na desce představí 13 nových písniček, k nimž Corgan dodává: „Nové album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins, jak je důvěrně známe: je plné atmosféry, melodie a pořádného rocku.“

Kapelu Smashing Pumpkins založil Corgan společně s Jamesem Iha v Chicagu v roce 1988 a v roce 1991 zveřejnili debutové album Gish. Na začátku 90.let však americkou rockovou scénu ovládala Nirvana, což sice znamenalo těžkou výchozí pozici pro Smashing Pumpkins, ale přesto se dokázali prosadit. V roce 1993 přišlo jejich, dnes již legendární, album Siamese Dreams, které ze Smashing Pumpkins udělalo hvězdy světového formátu. Ještě větší úspěch přišel o dva roky později: album Mellon Collie and the Infinite Sadness ihned obsadilo první příčku Billboard’s top lists, devětkrát získalo platinovou desku v USA, bylo nominováno na sedm cen Grammy a prodalo se ho 10 miliónů kusů po celém světě. Smashing Pumpkins celkově pokořili hranici 30 miliónů prodaných desek. Ačkoli se Smashing Pumpkins oficiálně rozpadli v roce 2000, v roce 2006 se opět dali dohromady, aby navázali na svou hvězdnou kariéru.

Smashing Pumpkins se poprvé od roku 2008 vrací zpět do Evropy!
Jejich jedinečná živá vystoupení berou fanouškům dech. A právě teď jsou připravení Praze naložit další porci pořádného rocku. Už na koncertě v roce 2008 Cogan řekl: "This band! This band is not fucking dead!” Na listopadovém koncertě dojde na jeho slova. Smashing Pumpkins českým fanouškům dokáží, že to stále umí pořádně rozjet!!
Předskokani Ringo Deathstarr začnou přesně v 20:00. Nenechte si to ujít.Zdroj: Fource.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0627 s