Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Temná tajemství Vatikánu

15.11.2011   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Temná tajemství VatikánuVatikán, suverénní městský stát, jehož území se skládá ze zděných uzavřených prostor uvnitř města Řím. Jméno zděděné po pahorku, na kterém se nachází, Vaticanus Mons. Odkazuje do dob starověkého Říma, kdy na něm stávala slavná věštírna a označován byl za Pahorek věštců.

Za masivními zdmi vatikánských paláců se splétá podivná pavučina skandálů, které se nikdy neměly dostat ven. Jaká tajemství Vatikán skrývá? Na církev, která nabádá v mravný a počestný život, je jich opravdu hodně; záhadná úmrtí, finanční skandály, sexuální obtěžování nebo třeba podpora režimů, které ostatní demokratické státy odsoudily.

Paul Jeffers ve své knize zpracoval ty nejvýznamnější a nejděsivější z nich.
Herry Paul Jeffers je autorem dvaceti detektivních románů a velkého množství povídek. Kromě žánru mystery se věnuje především psaní faktografických románů a biografických knih a zaměřuje se na tajné spolky a konspirační teorie.

Samotná kniha je rozdělena do několika kapitol, přes Opus Dei, vraždy na Svaté stolici, vatikánský archiv a knihovnu, která patří mezi nejzajimavější kapitoly této knihy. Přístup do hlavního bunkru tajného vatikánského archivu mají pouze lidé s mimořádným oprávněním. Vatikánský archiv ukrývá mimo jiné tajné papežské korespondence za posledních 1200 let. Najdeme tu i mimořádně choulostivé dokumenty týkající se papeže Pia XII. (1876–1958), jehož pontifikát začne 2. března 1939, pouze 13 dní před vyhlášením Protektorátu Čech a Moravy. Právě jeho úřad se redukuje na jedinou otázku − udělal všechno, co mohl, aby zabránil holocaustu? Dokumenty, které obsahují odpovědi, Vatikán má, jenže je nechce vydat.

„Podle rozhodnutí papeže Benedikta XVI. jsou zpřístupněny pouze dokumenty do období smrti Pia XI., tedy do února 1939. Všechny pozdější jsou zapečetěné,“ vysvětluje biskup Sergio Pagano (*1948), šéf archivu. Otázka zní proč? Na veřejnost tak prosákla pouze informace, že nynější Benedikt XVI. (*1927), jako 14letý Joseph Ratzinger, musí v roce 1941 vstoupit do řad Hitlerjugend, neboť od prosince 1939 je členství povinné.

Vatikánská knihovna a archiv obsahují 50 km podzemních regálů, 35 000 svazků, které sahají až do 8 století. Znepřístupněny jsou na konci 17. století až do roku 1881, poté však dochází k částečnému odtajnění, stejně se ale v nich nacházejí i nadále oddělení, která jsou stále uzavřená a jsou v nich uloženy informace o tajné církevní historii, spolcích, vyřazených evangeliích aj.

Tajemník vatikánských archívů Marco Grilli potvrzuje, že tajná oddělení se zde opravdu nachází. Co se v nich může nacházet? Spekuluje se třeba nad dětskou křížovou výpravou, která je sice zpochybňována, ale říká se, že právě Vatikán má o ní v archivech informace. Dále pak vyvraždění města Bezier křižáky roku 1209. Dále se tam mají nacházet velmi ožehavé informace o inkvizici, bula Inocence VII., kterou vyvolal hon na čarodejnice. Zajimavá je i přítomnost Chinonského pergamenu, který prokazuje, že v roce 1314 tedy dva roky po zrušení řádu templářů, nechal papež templáře omilostnit. Nacházejí se zde i spisy pojednávající o soudu s templáři, má jít například o protokoly z roku 1309, prý by se z nich dali vyčíst skutečnosti, které by vrhali na celou skutečnost odsouzení templářů úplně nové světlo.

A co héterické texty gnostiků, včetně spisů skupiny orphitů, kteří uctívali Lucifera jako světlonoše a hada coby dárce moudrosti. Dokonce se tu dá dostat k informacích o podílu samotných vatikánských představitelů na temných projektech a jejich uctívání ďábla.

Tajné archivy obsahují tisíce zpráv o Vatikánem prováděných exorcismech v průběhu všech staletí, včetně těch jenž měl provést Jan Pavel II. v roce 1982 a 2000, dále o zprávách o posedlosti ďáblem, stigmatech, přízracích a fenomenologii, plačících soch, krvácejících obrazech, zjevení pohyblivého kříže, toto jsou jen jedny z nejznámějších případů.

Leží v samém srdci Říma na rozloze 44 hektarů. Obyčejný život a suverenitu hlídá 250 kamer a 250 až za hrob věrných příslušníků bezpečnostních sborů. Střeží papeže, oficiálně zvaného Kristova zástupce na zemi, a taky po staletí nezodpovězené otázky. Vatikán je majákem, který vede přes miliardu katolíků, je ostrovem křesťanské víry, ale taky nedobytnou pevností záhad…Temná tajemství Vatikánu
Jeffers, Paul
Nakladatelství XZY, 2011
www.xyz-knihy.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0219 s