Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 24.5.2024, svátek má Jana 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - 46. týden

14.11.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - 46. týdenNovou pohádku, zvláště pak českou, je nutno vždy s radostí uvítat. MICIMUTR si jistě své diváky - jak mezi dětmi tak i mezi dříve narozenými - najde. Další pohádka pro nejmenší je animovaná a pochází až z daleké Malajsie - má název ŽRALOCI NA S(O)U&SI. NECHÁPU JAK TO DOKÁŽE se ptá americká komedie a je o ženě, která se snaží zvládnout náročnou práci, domácnost, manžela i milence. Premiéry týdne doplňuje první část závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK.

MICIMUTR
Pohádka jako vystřižená
ze schématu. Plačící princezna Karolína (Marika &Soposká) , která má posloužit jako pochoutka tříhlavému drakovi, chrabří princové, kteří rychle mizejí, když o drakovi jen zaslechnou a neschází pochopitelně jeden odvážný - mladý leč chudý loutkář Vítek (Ondřej Novák), který si to s drakem rozdá a všechny tři hlavy zutíná. I další pokračování tu již mnohokrát bylo - o svém hrdinském činu musí pomlčet, takže za vysvoboditele princezny se prohlásí podlý, namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír (Vojta Dyk). Že vše dobře dopadne je nabíledni, ale bude to chvíli trvat aby morální poučení , tak se vymykající dnešnímu životu, že dobro zvítězí nad zlem a láska nad podlostmi, případně, že dobré skutky se mají dělat bez ohledu na zisk či odměnu, mohlo silněji vyznít. A k tomu pomůže a pohádkové vyznění rozdmýchá kouzelnice (Libuše &Safránková), jejíž jméno - Micimutr - dalo nové pohádce jméno.

Kromě již zmíněných hereckých es stojí za zmínku i role Jiřího Bartošky a Jaroslavy Kretschmerové jako královského páru či Martina Dejdara v roli dvorního kuchaře. A i ten drak je pěkně vyvedený - ještě, že je jen na plátně, jak musíte ujistit ty nejmenší, bázlivé ratolesti. Filmovou pohádku napsala Irena Dousková, kterou proslavil HRDÝ BUDŽES. Režii měl Vít Karas a do kin překvapivě uvádí společnost specializovaná na "artové" filmy CinemArt.


NECHÁPU, JAK TO DOKÁŽE (I Don’t Know How She Does It)
Milující matka, starostlivá manželka, skvělá hospodyně i úspěšná manažerka – jak jen to ta ženská může stačit a nejen stačit - zvládnout? Nechte se překvapit v komedii z režijní dílny herce a dnes i režiséra Douglase McGratha. V hlavní roli zazáří již rozsvícená hvězda seriálu SEX VE MĚSTĚ Sarah Jessica Parkerová. Prozradíme, že všechny role dohromady ji skutečně zmáhají a když k tomu dostane ještě navíc novou pracovní příležitost - vydat se na občasné cesty do New Yorku - začne se její život točit pekelnou rychlostí. Vysněnou práci získá i jeií manžel architekt Richard (Greg Kinnear). A aby toho nebylo málo objeví se na scéně okouzlující obchodní partner Jack Abelhammer (Pierce Brosnan), který ji zamotá hlavu. Jak to vyřeší? Odpověď už najdete v kině, kde film nabízí Hollywood Classic Entertainment.


TWILIGHT SÁGA: ROZBŘESK-1. ČÁST (The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One)
Twilight sága se jak v knižní, tak filmové podobě stala skutečným fenoménem. Předlohou byly romány Stephenie Meyreové. Filmy proběhly i našimi kiny pod názvy STMÍVÁNÍ (rež. Catherine Hardwicková), TWILLIGHT SÁGA:NOVÝ MĚSÍC (rež. Chris Weitz) a TWILIGHT SÁGA:ZATMĚNÍ (rež. David Slade) a vidělo je přes 900 tisíc diváků. I tentokrát se přepřahalo na postu režiséra a na první část "čtyřky" se vrhl tým režiséra Billa Condona. Ten má za sebou geniální drama BOHOVÉ A MONSTRA a vynikající muzikál DREAM GIRL. Kdosi napsal, že Condonova "Twilight Sága"dokázala zadusit osobitou režii Davida Slada a totálně odepsat do té doby solidního Chrise Weitze." Uvidíme...

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance se Bella Swan (Kristen Stewartová) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů – upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky... Milovníci podobných podívaných se na nejnovější vývoj událostí mohou podívat díky Bontonfilmu, který film uvádí do českých kin.


ŽRALOCI NA S(O)U&SI (SeaFood)
Animovaný film z daleké Malajzie. Na režii je podepsán (pozor nezlomte si jazyk a zapomeňte, že by se vám podařilo najít správnou výslovnost) Aun Hoe Gou. ŽRALOCI NA S(O)U&SI vypráví o dvou žraločích bratrech – malém Pupovi a velkém Juliovi. Poté, co pytláci ukradnou z jejich útesu žraločí vajíčka do gurmánských restaurací, rozhodne se malý Pup stůj co stůj zjednat nápravu a pln odhodlání se vydá na souš, do lidského světa, kam nikdy předtím žraločí ploutev nevkročila. Julius se však začne o osud svého malého brášky na pevnině obávat – a ve speciálním robotickém obleku, který kdysi společně sestrojili, se vydá na souš zachránit Pupa. A když už jednou vyleze na břeh, nenechá si rozhodně ujít příležitost zjistit, jak vlastně chutná opravdové suchozemské kuře – divoká žraločí jízda začíná! Tak popisuje příběh filmu distributor Hollywood Classic Entertainment.


Fota: csfd.cz, cinemart.cz, hce.cz, film.moviezone.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0323 s