Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TV tip - FRANKIE A JOHNNY - bude z toho láska?

22.11.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV tip - FRANKIE A JOHNNY - bude z toho láska?Milostných příběhů - love story - chrlí holywoodská továrna na sny ročně stovky. Ruku na srdce - kolik je těch, které vám navždy utkví v paměti? Jeden takový nyní můžete zhlédnout na své obrazovce.

Mezi režiséry, kterým se v žánru milostných příběhů znamenitě daří, patří Garry Marshall. Jistě si vzpomenete na nedávno v kinech uvedený film NA SV. VALENTÝNA (2010), kde se to milostnými dvojicemi jen hemží. O něco dříve ve filmu ŽIVOT S HELENOU (2004) prožije aktivní Kate Hudsonová románek s mladým a pohledným pastorem. Půjdeme-li v Marshallově filmografii jen o několik roků dále nalezneme oblíbený DENÍK PRINCEZNY (2001) v němž se se z mladé, mládenci přehlížené dívenky (Anne Hathawayová) stane souhrou až pohádkových náhod princezna malé evropské země a také žádoucí žena, kzterá si ve druhém dílu vyvzdoruje i lásku svého srdce (Hector Elizondo). V NEVĚSTĚ NA ÚTĚKU (1999) zase Julie Robertsová uteče svým nastávajícím třikrát od oltáře dokud nepotká "toho pravého" jímž je Richard Gere. V JINÉ LÁSCE dostanou prostor pro realizaci lásky i dva tělesně postižení jedinci v podání Juliette Lewisové a Giovanniho Ribisi. Lásce je věnován i film ÚTĚK DO RÁJE (1999) v němž se dvojice detektivů Dan Aykroyd a Rosie O’Donnellová dostává při pátrání do Ráje volné lásky na ostrov Eden, kde se všechny erotické fantazie, zejména ty sado-masochistické, stávají skutečností. Tímto výčtem jsme se dostali proti běhu času k nejslavnějším filmům Garry Marshalla, které slavily a slaví mimořádné úspěchy.

Ty nejslavnější začněme tím nej, nej... - filmem, který snad zná (a miluje) každý - příběhem bulvární prostitutky a krásného bohatého byznysmena v podání Julie Robertsové a Richarda Gera. Ano - jde o slavný film PRETTY WOMAN (1990), který dokonale vystavěnou zápletkou proměny uliční holky ve velkomožnou dámu a pohádkovým vzrůstem lásky mezi zpočátku tak nerovnou dvojicí již tolikrát potěšil srdíčka diváků a divaček na celém světě.

Hned po něm se o další milostnou romanci pokusil Garry Marhall filmem FRANKIE A JOHNNY. Tentokrát opustil mondénní prostředí boháčů a luxusních hotelů a oba své hrdiny vybral z prostředí obyčejných lidí, jakých jsou v New Yorku miliony. Frankie (Michelle Pfeifferová) je prostou servírkou v jedné místní restauraci, má za sebou ne zrovna dobré zkušenosti s muži a tak se jim i lásce záměrně vyhýbá - jední slovem nemluvná a často prostořeká netykavka. Johnny (Al Pacino) se právě vrací z vězení, kde strávil rok a půl za padělání šeku. Uchází se o místo kuchaře, což se mu povede a brzy poté o přízeň Frankie, což se mu ne ne podařit. Oba žijí životem lidí, jimž současná doba říká singles, osamělí, opuštění. Je jasné, že v milostném příběhu se romance vyvine, i když těmto dvěma to bude trvat trochu déle. Přispěje k tomu i "zázrak" když se černému kuchařskému pomocníkovi podaří prodat svůj scénář filmařům a na oslavu se rozhodne pro své kolegy uspořádat večírek. Po něm vede Johnny svoji kolegyni domů přes květinový trh a stane se to, co divák dávno očekává - zde se poprvé políbí. A... dále už jede romantika naplno a vy ji můžete sledovat nyní na své televizní obrazovce.

FRANKIE A JOHNNY nedosáhl (a ani nemohl) slávy PRETTY WOMAN ale zato v něm najdete mnohem reálnější situace včetně pohledů na obyčejný život všední newyorské ulice a obyvatel jejích bytů. Jak kdosi napsal - zatímco "Pretty Woman je jednoduchá pohádka, tady tohle je složitej život." Možná právě proto je však romantický vztah uvěřitelnější a opravdovější. Určitě je to zásluhou hlavních představitelů (viz obrázek), protože která žena by kukuči Al Pacina dokázala odolat? (jak dokládáme dalším obrázkem). A přerod Michelle Pfeifferové z umaštěné servírky na žádoucí milenku je plný obdivu, závisti žen a touhy mužské části publika. Romantickou linku pak plně podporuje hudba Marvina Hamlische.
******************************
FRANKIE A JOHNNY (Frankie and Johnny)
USA 1991, režie Garry Marshall
uvádí Barrandov ve čtvrtek 24. listopadu od 22,45 hodin
Fota: csfd.cz, fanpop.com, listal.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0488 s