Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Řecký večer s kapelou IMAM BAILDI

26.11.2011   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Řecký večer s kapelou IMAM BAILDI Imam Baildi je v jihovýchodním Středomoří oblíbené jídlo z lilku plněného cibulí, česnekem a rajčaty. Při dušení na olivovém oleji chutě ingrediencí splynou a vytvoří vyhlášenou pochoutku. Podobným způsobem se prolínají žánrové elementy v hudbě řecké skupiny stejného jména.

Hlavní hvězdou řeckého večera Planet Connection bude aténský kvintet Imam Baildi, který staví most mezi klubovými beaty a tradičním řeckým hudebním stylem rebetiko. Jedna z nejznámějších řeckých kapel současnosti se ze studiového projektu rozrostla ve strhující koncertní kapelu, v jejíž hudbě se prolínají chuti starých a nových žánrů.

Aténští muzikanti The Imam Baildi vaří svoji pochoutku z hudebních ingrediencí jako jsou hip hop, electro, či tradiční řecký styl rebetiko a výsledkem je svěží globální pop.

The Imam Baildi vznikli v polovině nulté dekády jako studiový projekt bratrské dvojice Orestise a Lysandrose Falirease. Jejich rodiče byli velkými fanoušky stylu rebetiko a bratry napadlo naroubovat toto „řecké blues“ na moderní elektronické beaty. The Imam Baildi tak pro mladou generaci objevují rebetiko podobně jako to s americkým blues udělal Moby na slavné desce Play na konci devadesátých let. „Obyčejně začneme od nějakého konkrétního samplu a necháme ho, aby nás sám zavedl k nějakému stylu. Proto je naše hudba tak různorodá,“ říká Lysandros Falireas.

Po velkém ohlasu na debutovou desku z roku 2007 se The Imam Baildi rozrostli na regulérní živou kapelu, v níž nechybí ani tradiční řecký strunný nástroj bouzouki nebo dechy, které dodávají hudbě nádech balkánské dechovky. A aby to nebylo málo, na pódiu je doprovází energická zpěvačka Rena Morfi. The Imam Bialdi doprovázeli hvězdy jako jsou Massive Attack či Gogol Bordello a zahráli si na slavných festivalech v dánském Roskilde a francouzském Transmusicales de Rennes. Na loňském druhém albu nazvaném The Imam Baildi Cookbook se v roli hostů objevují například američtí latino rappeři Delinquent Habits nebo Maxwell Wright ze spřátelené barcelonské skupiny Ojos de Brujo.

Kromě Mobyho nebo DJe Shadowa bývají bratři Falireasové srovnáváni s francouzskými Gotan Project, kteří na začátku tisíciletí objevili pro generaci kluberů stařičké tango. Díky samplům se přes propast času dostaly do hudby The Imam Baildi silné emoce řeckého blues, což jejich skladbám dodává další rozměr. „Doufáme, že pomáháme uchovat bohatství stylu rebetiko,“ prohlašují The Imam Bialdi, kteří se nakonec dostali i ke spolupráci s některými legendami stylu z 60. a 70. let. Jedna z nejzajímavějších řeckých kapel současnosti si už teď s jejich slávou nic nezadá, aténský kvintet o tom 7. prosince určitě přesvědčí i návštěvníky řeckého večera Planet Connection v Paláci Akropolis.

Program večera:
18:00 projekce řeckých filmů s anglickými titulky
20:00 vystoupení tanečního soubor Akropolis
20:30 koncert Imam Baildi
22:00 DJ Saša Michailidis

Zajímavé informace:
V ceně vstupenky speciální welcome drink a ochutnávka pravé řecké chalvy.


 

Napsali o The Imam Bialdi:

 

„The Imam Bialdi mi pomohli najít cestu k původním nahrávkám stylu rebetiko, které my vždy zněly trochu moc drsně.“ – Charlie Gillet - The Guardian

„Skvělé album se skvělým konceptem.“ – Songlines

„The Imam Baildi hrají úžasný globální pop s řeckou příchutí.“ - Westdeutsche Rundfunk

„Hip hop z Los Angeles křížený se zvuky řeckých bouzouki.“ – Lisa Mulins on PRI's The World

 

Více informací:

www.myspace.com/imambaildi

Zdroj:

www.palacakropolis.cz

 

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0219 s