Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 22.5.2024, svátek má Emil 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


TV tip - RENESANCE - hraný i animovaný thriller

29.11.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

TV tip - RENESANCE - hraný i animovaný thrillerAnimovaný kriminální thriller RENESANCE překvapí diváky jak svojí vizuální podobou tak i tím, že je určen výhradně dospělým divákům. Je označován jako "animovaný MATRIX" a stylizován do podoby temného komiksu s využitím jen černobílé barevné škály.

V poslední době prožíváme nový rozkvět animovaného filmu, který proniká z dětských dívánek i do celovečerních filmů pro dospělé. Zvláštní kapitolu tvoří snímky, které původně hraný film převádějí do animované podoby a vytvářejí tak ozvláštněnou realitu. Vzpomeňte na film VALČÍK S BA&SIREM či na podobný pokus v naší kinematografii - film ALOIS NEBEL. Jedním z předchůdců podobné snahy byl před sedmi lety snímek RENESANCE vzniklý ve francouzsko-britsko-lucemburské koprodukci. Použitá metoda je známa pod názvem motion campture, v níž jsou pohyby i mimika herců digitálně přetvářeny a převáděny na animované postavy.

RENESANCE v sobě slučuje prvky sci-fi, policejního filmu, detektivky a thrilleru. Odehrává se v ne tak daleké budoucnosti, konkrétně v roce 2054 v Paříži. "Město lásky" je zde vykresleno v značně ponurých barvách, téměř bez lidí. Mezi známými historickými památkami se jezdí ve skleněných průhledných koridorech. Nad městem se tyčí obří bilboard, na němž nadnárodní firma AVALON slibuje krásu, zdraví a dlouhý život. Pokud ovšem přežijete - to už ale slogan firmy neuvádí.

Je to právě mladá, krásná a skvělá výzkumná pracovnice firmy, odbornice na genetiku a navíc chráněnka jejího víceprezidenta Ilona Tasujevová, která se stane obětí násilného přepadení a únosu. Firma ji chce za každou cenu dostat zpět, ale žádný únosce se nehlásí a žádné výkupné nikdo nepožaduje. Vyšetřováním je pověřen neohrožený, ale také značně tvrdohlavý a samorostlý detektiv Barthélémy Karas. Je to vyhlášený specialista na vyhledávání rukojmích, ale také jeden z nejkontroverznějších mužů policie. Karas se vydává po stopách unesené dívky do labyrintu velkoměsta. Postupně se i on sám stává terčem smrtelných útoků a vypátrání Ilony se pro něj stává otázkou života a smrti...

RENESANCI jsko svůj první celovečerní film vytvořil režisér Christian Volckman. Dokonale vyzbrojen studiemi v USA i doma ve Francii soustředil štáb převážně mladých tvůrců s nimiž téměř 6 let svůj celovečerní debut připravoval. Uvádí se, že tvůrci měli vymyšleno 120 postav, 40 aut, 200 různých doplňků a 90 pařížských lokací, v nichž by se odehrávaly honičky. Protože použitý systém využívá pohybů skutečných herců, který je poté převáděn do animované podoby, bylo důležité obsazení hlavní role detektiva. Tvůrcům se podařilo získat Daniela Craiga a to ještě předtím, než se stal novým Jamesem Bondem. Svůdnou unesenou vědeckou pracovnici si před animovaným "překreslením" zahrála Romola Garaiová.
Fota: csfd.cz, filmaffinity.com
*******************************************************
RENESANCE (Renaissance)
Francie, Lucembursko, Velká Británie 2005, režie Christian Volckman,
na obrazovky uvádí ČT 2 v pátek 2. prosince od 21,45 hodin


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1076 s