Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Knihy Jitky Prokšové zatím uzavírá Anděl s druhým křídlem

20.12.2011   Ivo Fencl   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Knihy Jitky Prokšové zatím uzavírá Anděl s druhým křídlemKnihy Jitky Prokšové zatím uzavírá Anděl s druhým křídlem. Jitka Prokšová napsala sedm knih a je spoluautorkou takřka dvaceti dalších beletrických, daleko častěji však odborných titulů. O čem je její poslední román?

„Lidé, kteří se vzepřeli nepřízni osudu anebo se přímo už odrazili se ode dna, bývají obdivováni, ale co ti ostatní?“ ptá se nás Anděl s druhým křídlem. Dobrá. Co však naši spoluobčané, kteří nejen, že nenacházejí pravý směr a cestu, ale zabředli někde?

Otočme první list. Hynek je novinář-čtyřicátník, ale byl nedávno „vylit“ a momentálně balancuje na jediné noze. S nikým nechodí, o manželství právě přichází. Ačkoli je novinářem a nechybí mu tedy určitá tvrdost i urputnost, iluze o dalším životě jako by se pojednou rozplývaly a je tu i další v mnohém typický problém: Rozvádějící se s ním Marta mu brání ve styku se sedmiletým Lukáškem.
Hynka zaujme „notoricky“ telefonující neznámá třicátnice ze zastávky tramvaje a tu začne to, co nám Hynek vypráví jako nějaký nepodařený Máchův Máj, prostupovat „jako záblesky z mobilu“ až překvapivá Kamilina zpověď. Taky ona se brání novému začátku, taky ona skončila vztah a... Měla za to, že jej ukončil i její původní partner.

Omyl!
Spisovatelka Jitka Prokšová (1962 v Plzni) získala doktorát na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze a je odbornou asistentkou katedry matematiky, fyziky a technické výchovy na universitě. Přednáší také v Německu. Ráda čte kupříkladu Radku Denemarkovou nebo Václava Grubera. Je svobodná, syn pracuje jako právník, dcera studuje.
Spoluautorka jedenácti učebnic a skript publikovala přes čtyřicet článků ve sbornících a odborných časopisech, ale s beletrií začala teprve ve čtyřiceti. Publikuje v západočeském měsíčníku Plž a je spoluautorkou antologií Malá vánoční knížka (2009), Na dva západy (2010) a Krajiny našich srdcí (2011) a autorkou titulů Zbytky iluzí (2008), Cestou ven se neohlížej (2010), Stopy mé duše (2010), Láska po kapkách (2011) a Anděl s druhým křídlem (2011). Ten pokřtí 18. 1. 2012 v Západočeském muzeu (17. 00).
Další dvě prózy Jitky Prokšové jsou připraveny k vydání.

Jitka Prokšová
Anděl s druhým křídlem

Vydalo nakladatelství MOBA
192 stran, ISBN 978-80-243-4474-4
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Prokšová - 20.12.2011 - 12:23

chyby
Chtěla bych upozornit na chyby jak v anotaci knihy, tak v textu o autorce. Anotace patrně vychází z běžně dostupné upoutávky na knihu (weby internetových obchodů). Bohužel zde uvádíte přímo paskvil z útržků zmíněného reklamního textu. Také text o autorce obsahuje nepřesnosti. Pracuje na Západočeské univerzitě v Plzni, svobodná byla naposledy v roce 1982.


Od: anonym - 16.8.2013 - 16:05

Kdo asi
Kdo asi protěžuje tuhle dámu? Ta produkuje své romány jako na běžícím páse, a jsou si navzájem podobné jako mravenci. Všude stejné zápletky. Všechny pisatelky zacílené na ženy a dívky si myslí, že ženy a dívky se dojmou každým bulvárním blábolem ( některé se bohužel i dojmou) na tom staví pisatelky příšerných příběhů č "ze života" do časopisů pro ženy. Jestli je dnes život takový jak předvádějí pokleslé televizní šou, a tyto autorky, pak je hodně ubohý. A že zrovna pan Fencl.....tolik chvály? Víme proč.


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0211 s