Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 23.5.2024, svátek má Vladimír 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - Co nás čeká v kinech do konce roku 2011

12.12.2011   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - Co nás čeká v kinech do konce roku 2011Zeptáte-li se. jestli nás něco v kinech překvapí pak asi nic. Jakoby Ježíšek distributorů letos chodil dříve. Snad jen děti se mohou potěšit dalším dílem série ALVIN A CHIPMUNKOVÉ. Dalšími filmy jakoby Bontonfilm vyklízel svůj sklad a tak přichází do kin tituly, které do vánoční atmosféry dost dobře nezapají - další díl akčního thrilleru MISSION IMPOSSIBLE a horor ČERNÁ HODINA. Další film Bontonfilmu POUPATA z české produkce má vánočně pohodový jen název, uvnitř jde o zoufalé sociální vztahy, pro jejichž ventilaci by byla vhodná doba spíše až v mrazivém lednu. A film PŘIZDIS*ÁČI zařadit do adventních dnů? - to je snad od společnosti EEAP výsměch všem soudným divákům.

První na řadu přichází ve čtvrtek 15.12. - česká novinka - POUPATA. Bontonfilm se je sice pokusil zařadit do Adventu sloganem "Tak trochu jiný vánoční příběh," ale když si přečtete jejich stručnou anotaci tak nevím, nevím.... Příběh Poupat vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta (Marika &Soposká) touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, že její jedinou naději je útěk a tudíž zrada nejbližších. Honza (Josef Láska) věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila (Malgorzata Pikus ) hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne. Jediný Jarda (Vladimír Javorský - viz foto) ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí. Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě... Tolik oficiální text distributora.

Filmová pravda POUPAT stoji na syrové atmosféře, absenci stylizace a poetizace. Vychází ze znalosti reálného prostředí, věrohodnosti ruční kamery, která je permanentně nablízku herecké akci. Žánr sociálního dramatu předpokládá maximální přesvědčivost hereckého výkonu, autentický jazyk, dekorace i motivy,“ říká Zdeněk Jiráský, který tímto snímkem debutuje v celovečerním hraném filmu. Za scénář POUPAT získal hlavní cenu ve scenáristické soutěži Filmové nadace RWE & Barrandov Studio v roce 2008.

 Týž  den v kinech mohou ctitelé akce přivítat  MISSION IMPOSSIBLE - GHOST PROTOCOL  
 

Čtyřka série se k natáčení vrátila tam, kde začala - do Prahy. Zatímco tenkrát odtud odejel Tom Cruise i celý štáb rozlícen, tentokrát se zřejmě produkce dohodla lépe. Zase se změnil režisér - tentokrát točil Brad Bird, ale hlavní skupina herců zůstala zachována - vedle Tom Cruise třeba Jeremy Renner, Simon Pegg, Paula Patton, Ving Rhames, Josh Holloway, Tom Wilkinson, Léa Seydoux nebo Michael Nyqvist. Parta záporáků bude zase pálit hlava nehlava, skákat se bude z čeho se jen dá (z mostu, z auta i z okna přímo na elektrické vedení), pyrotechnici se vyřádí (m.j. vybuchne Kreml) a objeví se nejsuprovatější modely aut - třeba nový futuristický model i8 firmy BMW, která film sponzoruje. Dejme opět slovo Bontonfilnmu, který naznačuje 
 

&Spionážní agentura IMF má obrovský problém. Právě když její eso, Ethan Hunt (Tom Cruise), provádělo tajnou operaci v Moskvě, spáchal kdosi úspěšný bombový útok na Kreml. Ruští představitelé jsou rozezlení na nejvyšší míru a mluví dokonce o válečném aktu. A protože se všechny nitky sbíhají právě u IMF, americký prezident dá pro jistotu od agentury oficiálně ruce pryč vyhlášením „Ghost Protocolu“, čímž ji odřízne od zdrojů, zázemí, podpory a z jejích členů udělá lidi na odstřel. To rozhodně není přehánění, krátce po tomto byrokratickém úderu umírá násilnou smrtí její oficiální šéf (Tom Wilkinson). Ethan Hunt se proto pokusí o nemožné. Společně s trojicí věrných a odhodlaných kolegů (Simon Pegg, Paula Patton a Jeremy Renner) se pokusí najít pachatele útoku a smýt tak ze sebe veškerou vinu. Jak bylo řečeno už v úvodu, tahle mise bude skutečně nesplnitelná.

22. prosince jako vánoční dárek mohou děti dostat trojku populární animované rodinné série Alvin a Chipmunkové 3 (Alvin and the Chipmunks: Chip-Wrecked), k níž by možná stačil reklamní slogan: Chipmunkové jsou zpět a i o letošních Vánocích to pořádně rozpiští!

Když v roce 2007 vstoupil do kin formou celovečerního filmu fenomén mnoha generací ALVIN A CHIPMUNKOVÉ a ze zpívajících Chipmunků Alvina, Simona a Teodora se stala filmová senzace, byla otázka dalšího pokračování zodpovězená dříve, než jste stihli říct “Alvinnnnneee!!!”. Druhý díl dorazil do kin o dva roky později a zpívajícímu triu přibyly nové kamarádky - Chipettky. A vzhledem k tomu, že s prvním i druhým dílem se Chipmunkům a jejich tvůrcům podařilo vzít Hollywood i zbytek světa útokem (jen v České republice oba filmy vidělo přes 232 tisíc diváků), neváhali tvůrci ani na vteřinu a vrhli se do natáčení ještě zábavnějšího a dobrodružnějšího pokračování. Tentokrát si naši staří známí vyrážejí užít prázdniny na luxusní výletní loď, kterou svým dováděním během chvíle obrátí naruby. Chimpunkové a Chipettky páchají na parníku, který se stal dočasně jejich hracím hřištěm, jednu lumpárnu za druhou a zpestřují tak prázdniny nejen sobě, ale i všem ostatním pasažérům. Veškerá legrace ale končí ve chvíli, kdy ztroskotají na opuštěném ostrově, ze kterého, jak se zdá, není úniku. Brzy se ale ukáže, že ostrov není tak opuštěný, jak to na první pohled vypadalo. Alvin a jeho přátelé potkávají nového kamaráda, se kterým se vydávají na dobrodružné putování po ostrově, na jehož konci je čeká velké překvapení. Na režii snímku je podepsán Mike Mitchell

 Už název filmu PŘIZDIS*ÁČI patří k těm, které slušný a dobře vychovaný člověk odsoudí ,aniž by věděl o co ve filmu půjde. Nevím proč se distributoři zhlédli v přisprostlých či dvojsmyslných titulech - jako PRCI, PRCI, PRCIČKY, VESMÍRNÁ PRDA či KLUB SRÁČŮ a jaké diváky na ně chtějí lákat. Pokud vezmeme v úvahu starou českou moudrost o tom, že "vrána k vráně sedá" případně lakonicky "svůj k svému" pak mi z toho vyjde, že na tento film mohou přijít jen tací, na něž se název hodí (abych nikoho neurazil, může si vynechat i to počáteční přizdi-). Přitom pod tímto nevábným titulem se údajně skrývá skutečná humorná perla z Anglie (v originálu THE INBETWEENERS MOVIE, což byl původně velmi úspěšný TV seriál.

Film pro mladé o mladých - nakonec proč ne? Dozví sel, co se stane, když se čtveřice mladíků vypraví na dovolenou bez svých rodičů, bez učitelů, bez peněz a s velmi malou šancí na to, že by dovolenou mohli strávit v dámské společnosti. Život dospívajícího člověka definuje celá řada významných událostí, od první návštěvy restauračního zařízení až po první nesmělé a neohrabané doteky, a vysoko na žebříčku těchto životních zážitků je pochopitelně první dovolená v zahraničí bez doprovodu rodičů. A protože se jejich dny působení v Rudge Park Comprehensive chýlí ke konci, rozhodnou se Will, Simon, Jay a Neil, známí též jako „přizdis*áči“, že se na takovou potenciálně přelomovou cestu vypraví. Cílem jejich cesty je populární krétské město Malia, pověstné svými nočními kluby. Režii filmu měl Ben Palmer, hrají: Simon Bird, James Buckley, Blake Harrison, Joe Thomas (první čtyři jmenovaní - viz foto), Laura Haddock, Tamla Kari, Lydia Rose Bewley, Jessica Knappet, a d.

 Dva dny před Silvestrem přijde do kin film americký akční sci-fi thriller ČERNÁ HODINA (The Darkest Hour) v režii Chrise Goraka. O invazi mimozemšťanů už tu bylo přemnoho filmů. Tentokrát vesmířané zamíří do Ruska. Tam jsou právě na dovolené američtí turisté. Místo poznávání krás (a také krásek) ruské metropole budou mít trochu jiné starosti, místo užívání v moskevských klubech budou za chvíli rádi, když se vůbec udrží při životě. Nějaký ten strach z čečenských mafiánů či z příslušníků tajné policie je brzy opustil tváří v tvář aktuálnímu strachu z vetřelců,kteří jsou nejen nebezpeční, ale také neviditelní. Jak se bránit těm, kteří - jak prozrazuje distributor - udělají z člověka popel, než by řekl: „popel“. Město nemůže dlouho vydržet, v základech se otřásá jak Kreml tak i mumifikovaný Lenin. Co čeká vyjukané turisty, kteří neumějí rusky a v cizí metropoli se nevyznají? Ale nejen co čeká je, ale co stane s celou civilizací, pokud se vůbec někomu podaří přežít?

 
 
 
 

Film ČERNÁ HODINA vznikl pod režijním vedením Chrise Goraka, který předtím natočil film MRAKY NAD L.A. a v roli art directora se podílel na filmech MINORITY REPORT či KLUB RVÁČŮ. Rozhodný podíl na něm má ale Rus Timur Bekmambetov, režisér úspěšných filmů WANTED, NOČNÍ HLÍDKA, DENNÍ HLÍDKA. Ten říká: "Běžně, když jste ve tmě, tak jste vystrašeni. Náš jedinečný nápad ale tohle postavil na hlavu, tady když je tma, tak jste v pohodě," přibližuje mimozemšťany a atmosféru filmu Bekmambetov. "Všichni na sobě kvůli mimozemšťanům nosí žárovku, která se rozsvítí, pokud se blíží vetřelci. Takže tma pro ně znamená bezpečí, ale když uvidíte světlo, víte, že si pro vás jdou."
Fota: bontonfilm.cz, 2media.cz

 

 

 


 


 


 


 

 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.021 s