Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Nord Fest zamrazí diváky do sedaček

30.01.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Nord Fest zamrazí diváky do sedačekV pražském kině Evald se od 2. do 12. února uskuteční filmová přehlídka NORD FEST, která prezentuje současné skandinávské filmy. NORD FEST je pokračováním úspěšné přehlídky Týden severských filmů. V letošním pátém ročníku bude celkem uvedeno dvacet tři současných titulů ze severských zemí.

Akci pořádá distribuční společnost CinemArt, která pravidelně českým divákům přináší severské snímky do kin a naposledy v loňském roce v říjnu nabídla fanouškům severské kinematografie podobnou akci zaměřenou na současnou norskou kinematografii - Týden norského filmu Norfest.
 
 
Přehlídku 2. února zahájí slavnostní premiéra tragikomedie Hamlet podniká /1987/ v režii osobitého finského filmaře Akiho Kaurismäkiho. Moderní adaptaci Shakespearovy hry doplní na Nordfestu další dva starší Kaurismäkiho tituly: němý film s mezititulky oceněný na Berlinale o manželském trojúhelníku Juha /1999/ a snímek nominovaný na Oscara Muž bez minulosti /2002/ líčící s černým humorem osudy netypického hrdiny, který je ihned po svém příjezdu do Helsinek přepaden, ztratí paměť a je prohlášen za mrtvého. Mini profil Akiho Kaurismäkiho uzavře jeho poslední titul - oceněná tragikomedie plná optimismu a jemného humoru z Francie Le Havre /2011/ o osudech sympatického čističe bot. Další mini profil je věnován uznávané dánské režisérce Susanne Bier, jejíž tvorba bude zastoupena třemi skvostnými dramaty o mezilidských vztazích: Bratři /2004/, Po svatbě /2006, nominace na Oscara/ a Lepší svět /2010/. Dánskou kinematografii reprezentují dnes již slavní zakladatelé Manifestu Dogma. Od kultovního Larse von Triera promítneme: dobové drama z 30. let na téma otroctví Manderlay /2005/, svěží komedií Kdo je tady ředitel? /2006/, kontroverzní horor Antikrist /2009/, drama o dvou sestrách a očekávaném konci světa Melancholia /2011/ a zábavný dokument Pět překážek /2003/. Od oceňovaného Thomase Vinterberga uvedeme: komický snímek Když se muž vrací domů /2007/ a syrové drama o dvou bratrech Submarino /2010/. Kolekci dánských filmů uzavře vítězný snímek 43. ročníku karlovarského festivalu Ukrutně šťastni /2008/ vyprávějící o svérázných lidech a jejich podivných vztazích na dánském maloměstě. Za &Svédsko se představí legendární Lukas Moodysson a jeho citlivý snímek o rodičích a dětech Mamut /2009/,  dále netradiční upírský horor Ať vejde ten pravý /2008/ v režii oceňovaného Tomase Alfredsona ze zasněženého švédského sídliště o přátelství dvou dětí, přičemž jedno z nich je upír. Norsko je zastoupeno několika tituly: oceněnou tragikomedií Na sever /2009/, filmovou adaptací stejnojmenného populárního románu Lovci hlav /2011/,  inteligentní komedií o partnerských vztazích oceněnou na loňském festivalu v Sundance Happy Happy /2010/ a oceňovanou černou komedií o partě handicapovaných lidí a jednom vydařeném večírku Kurz negativního myšlení /2006/. Islandská kinematografie nabídne dvě tragikomedie: snímek okořeněný drsným humorem Dobré srdce /2009/ a autobiografický film Mama Gogo /2010/ od kultovního islandského filmaře Fridrik Thór Fridrikssona zachycující osudy režiséra, který právě dokončil svůj další propadák.

Jednotlivé vstupné na filmové představení činí 110,- Kč.
 
Součástí programu jsou také doprovodné akce. Kromě diváckých soutěží se v kině Evald uskuteční tři přednášky vedené odborníky o cestování doplněné o besedy s diváky. Chybět nebude ochutnávání oblíbeného nápoje seveřanů: cider. Na festivalu podávaný mírně alkoholický perlivý jablečný nápoj české společnosti  Mad Apple získal díky své chuti v letech 2010 a 2011 bronzové medaile na prestižní mezinárodní soutěži ciderů v Londýně /více na www.madapple.cz/. Diváci budou mít v průběhu festivalu rovněž jedinečnou příležitost zakoupit si kvalitní norské svetry značky NORWEAR /více na www.norskysvetr.cz/.  

 
Více informací o filmech najdete na:
www.cinemart.cz, www.evald.cz


Zdroj:
Alice Aronova-PR CinemArt

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0612 s