Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 13.6.2024, svátek má Antonín 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Lanugo hostem Dana Bárty & Illustratosphere. Kde? V klubu Roxy

17.01.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Lanugo hostem Dana Bárty & Illustratosphere. Kde? V klubu RoxyNadžánrové hudební uskupení Lanugo bude 18. ledna hostem Dana Bárty v koncertním projektu pražského klubu Roxy s názvem Departure.

Departure je novinkou, se kterou Roxy vstupuje do svého 20tiletého výročí. Cílem je představit veřejnosti mladé a talentované kapely či jiné umělce, které vybírají známí muzikanti a další osobnosti českého showbyznysu. Jako první se této role zhostí právě Dan Bárta & Illustratosphere. Spolu s Lanugem do Roxy pozval člena kontroverzní umělecké skupiny VJe Ztohoven Romana Týce. „Vnímám je jako spřátelence, kteří se - stejně jako my - snaží z rozličných důvodů obohatit mainstream něčím o trochu sofistikovanějším,“ vysvětluje výběr Lanugo Dan Bárta.

Kapela Lanugo je jedinečnou, na české hudební scéně již zavedenou formací. Její debutové album vyšlo u prestižního jazzového labelu Animal Music, ačkoliv je v jejich hudbě slyšet pop, rock, electro a jazz až jako příchuť. Druhé album Lanugo 2011 kapela vydala koncem loňského roku ve vlastní produkci. Živá vystoupení Lanuga nabízejí strhující zážitek, především díky špičkové úrovni profesionálních mladých hudebníků a výraznému zpěvu charismatické Markéty Foukalové. Příjemná barva a neuvěřitelný rozsah jejího hlasu se prolíná s dynamickým doprovodem v emotivních a posluchačsky atraktivních skladbách. V Roxy navíc podpořeným vokálně-perkusivním triem složeným z muzikantů nejmladší jazzové generace, které Lanugo pozvalo speciálně pro tuto příležitost.

Klub Roxy bude otevřen od 19 hodin. Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítí Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream, v prodeji budou i před koncertem. 

 
Lanugo
 
Markéta Foukalová – zpěv
Narozena roku 1981 v Praze, absolventka jazzového oddělení Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka. Prošla mj. kapelami Gang-ala-Basta, Takin‘ Off, Yellow Family, Leguar Gr a MadFinger, kde se začala textařsky a autorsky uplatňovat. Markéta spolupracovala např. s Michalem Pavlíčkem (Na Kloboučku, zahajovací ceremoniál Pražského jara, titulní píseň k seriálu Dobrá čtvrť atd.), Michalem Prokopem (deska Poprvé naposledy a Live 60), Kamilem Střihavkou (WooDoo, B. S. P., The Leaders) nebo Evou Pilarovou. Roku 1998 vyhrála Zlíntalent a v roce 2005 získala s kapelou MadFinger hlavní ocenění v rámci soutěže mladých jazzových umělců na Philips Jazz Festivalu.

Viliam Béreš – klavír
Narodil se roku 1981 v Táboře. Pochází z muzikantské rodiny. Vystudoval skladbu na Státní konzervatoři v Praze. Viliamova talentu a hudebního záběru využilo mnoho kapel a hudebních osobností, např. Kamil Střihavka, Lenka Dusilová, Sunshine, My Dry Willow, Černý mosty, Navigators. Viliam složil a nahrál hudbu k několika filmům. Nyní se věnuje skladatelské činnosti a vystupování s formacemi Lanugo, Med, Work In Progress, Ruchadze, Toxique, Kamil Střihavka a The Leaders.

Rastislav Uhrík – kontrabas, baskytara
Narodil se v roce 1980 v Prešově. Vystudoval hru na kontrabas pod vedením Jaromíra Honzáka. Spolupracoval s předními osobnostmi české i zahraniční jazzové scény – Davidem Dorůžkou, NajPonkem, Ingrid Jensen, Richem Perrym. V roce 2003, jako člen Daniel &Soltis tria, získal na soutěži Junior Jazz ocenění Nejlepší jazzová skupina roku 2003 a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005. Nyní studuje v polských Katovicích na Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego a vystupuje s kapelami Lanugo, Vertigo Quintet (hudební cena Anděl za nejlepší jazzovou nahrávku roku 2005), Open Sextet (první cena na Montreaux Jazz Festivalu 2006), Lenka Dusilová, David Dorůžka atd.

Martin Kopřiva – bicí
Patří k nadějným tvářím mladé nastupující bubenické generace. Narodil se roku 1979 v Praze, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Byl členem mnoha kapel, mezi jinými Vítkova kvarteta a skupiny Veteráni studené války. V současné době hraje ve skupině T4 po boku Vladimíra Kulhánka, Stanislava Kubeše a Romana Dragouna, dále pak v kapelách Jan Kořínek and Groove, Med, von Medwey.

Mirek &Smilauer – kytara
Je známý zejména pro osobitý kytarový zvuk, kterým podtrhuje atmosféru jednotlivých písní v řadě hudebních seskupení. Narodil se roku 1980 v Pacově, vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka a mimo kapely Lanugo vystupuje se skupinami Med, Benedikta (nominace na Anděla v kategorii World Music 2005) a Černý mosty. Mirek spolupracuje také s divadly, v současnosti s pražským divadlem Minor.
 
Kontakty

www.lanugo.cz
www.myspace.com/lanugospace
www.facebook.com/lanugo
www.youtube.com/LanugoChannel

 

Mediální servis: 2media.cz, s.r.o., www.2media.cz 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0313 s