Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Výlet do ledové Prahy

02.02.2012   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Výlet do ledové PrahyDlouhodobá předpověď předpokládá na první únorový víkend mrazivé počasí, což dělá čest tradiční akci "Ledová Praha". Ale mráz-nemráz, od pátku 3. do neděle 5. února 2012 ulice Prahy opět zaplní tisícovky dětí, jež s tradiční "modrou kartičkou" vyrazí navštívit celou řadu pražských pamětihodností a zajímavostí.

Zmíněná "modrá kartička" není obyčejná vstupenka, ale průkazka účastníka Ledové Prahy, neformálně zvaná slevenka. Ta platí jen uvedený víkend, ale díky ní budou děti moci s výraznou slevou nebo i zcela zdarma navštívit muzea, historické památky, výstavy, kulturní akce a další pražská lákadla. Ledová Praha je sice především určena dětským oddílům či kolektivům ze škol či dětem z dětských domovů, ale je otevřena též rodinám s dětmi. Koná se již podvanácté, přesto stále přijíždějí děti, pro něž je akce první návštěvou Prahy a výjimečnou příležitostí, jiní se naopak vracejí, aby zhlédli to, co v letech předcházejících nestihli... V roce 2011 nabídku Ledové Prahy využilo přes deset tisíc účastníků ze všech koutů naší vlasti (přesně 10 692)! Letos je zájem ještě větší. A mimochodem, přes 1600 účastníků (dětských kolektivů) využilo i nabídky organizátorů na ubytování a prožijí v Praze celý prodloužený víkend.

Připraveno je několik desítek volných či zvýhodněných vstupů. Například Národní muzeum, kde v nově budově probíhá výstava "Vynálezci a vynálezy", Muzeum hlavního města Prahy s výstavou "Já Merkur", Židovské muzeum, pochopitelně Pražský hrad, ale i obě Botanické zahrady (BZ hlavního města Prahy i BZ Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy), Poštovní muzeum či Umělecko průmyslové muzeum další. Samozřejmostí je též tradiční možnost zúčastnit se koncertu Děti dětem, který proběhne v soboru 4. 2. ve Společenském sále Kongresového centra Praha.

I letos se konají návraty. Vloni se Ledová Praha vrátila na Žižkovskou televizní věž, z níž je nádherný výhled na Prahu, či do VHÚ -Armádního muzea na Žižkov. Letos jde o renovované Národní technické muzeum. Úplnými novinkami roku 2012 jsou například zvláštní Muzeum Karlova mostu či Národní zemědělské muzeum.

Akce se koná pod záštitou místopředsedkyně Senátu parlamentu ČR PaedDr. Aleny Gajdůškové, náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Evy Bartoňové a radní hlavního města Prahy JUDr. Heleny Chudomelové.

Vstupenky na akci Ledová Praha, které jsou zdarma a opravňují k získání zvýhodněného vstupného či k volnému vstupu, si mohou zájemci vyzvedávat do pátku 4. 2. 2011 od 9.00 do 17.00 na Ústředí Pionýra v ČR, Senovážné náměstí 977/24, Praha 1, informace na www.ledovapraha.cz či na telefonu 222 247 529.


Zdroj: Jakub Kořínek


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0774 s