Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 15.6.2024, svátek má Vít 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Multižánrové Lanugo vyráží na cesty

03.02.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Multižánrové Lanugo vyráží na cestyKapela Lanugo v únoru a březnu absolvuje koncertní turné po českých a moravských klubech Lanugo MusicWeb Tour 2012. Před odchodem zpěvačky Markéty Foukalové na mateřskou dovolenou půjde o poslední příležitost slyšet naživo její příjemně zabarvený hlas s mimořádným rozsahem v kombinaci se špičkovými výkony profesionálních mladých hudebníků, členů kapely Lanugo.

Právě emotivní, posluchačsky atraktivní skladby, ve kterých je slyšet pop, rock, electro a jazz, stojí za úspěchem Lanuga u publika i kritiky.

„Po dlouhé práci ve studiu se těšíme, až si zahrajeme nový repertoár živě. Chystáme si celou šňůru pořádně užít, jelikož ihned po jejím skončení vyrážíme do porodnice a na nějakou dobu se tak budeme muset odmlčet. Ale na léto jsme zpět a už teď se těšíme na festivalovou sezónu!“ (Lanugo)

„Pokud mi to rostoucí bříško dovolí, budu mít na sobě koncertní kostým od mladinké návrhářky Petry Pluháčkové. Celou naší tour bude mimoto sledovat hudební server MusicWeb.cz, takže jsem zvědavá na jejich postřehy z našich koncertů.“ (Markéta)

Kapela Lanugo je jedinečnou, na české hudební scéně již zavedenou formací. Její debutové album Lanugo vyšlo u prestižního jazzového labelu Animal Music. Druhé album Lanugo 2011 kapela vydala koncem loňského roku ve vlastní produkci.

Markéta Foukalová – zpěv
Narozena roku 1981 v Praze, absolventka jazzového oddělení Vyšší odborné školy Jaroslava Ježka. Prošla mj. kapelami Gang-ala-Basta, Takin‘ Off, Yellow Family, Leguar Gr a MadFinger, kde se začala textařsky a autorsky uplatňovat. Markéta spolupracovala např. s Michalem Pavlíčkem (Na Kloboučku, zahajovací ceremoniál Pražského jara, titulní píseň k seriálu Dobrá čtvrť atd.), Michalem Prokopem (deska Poprvé naposledy a Live 60), Kamilem Střihavkou (WooDoo, B. S. P., The Leaders) nebo Evou Pilarovou. Roku 1998 vyhrála Zlíntalent a v roce 2005 získala s kapelou MadFinger hlavní ocenění v rámci soutěže mladých jazzových umělců na Philips Jazz Festivalu.

Viliam Béreš – klavír
Narodil se roku 1981 v Táboře. Pochází z muzikantské rodiny. Vystudoval skladbu na Státní konzervatoři v Praze. Viliamova talentu a hudebního záběru využilo mnoho kapel a hudebních osobností, např. Kamil Střihavka, Lenka Dusilová, Sunshine, My Dry Willow, Černý mosty, Navigators. Viliam složil a nahrál hudbu k několika filmům. Nyní se věnuje skladatelské činnosti a vystupování s formacemi Lanugo, Med, Work In Progress, Ruchadze, Toxique, Kamil Střihavka a The Leaders.

Rastislav Uhrík – kontrabas, baskytara
Narodil se v roce 1980 v Prešově. Vystudoval hru na kontrabas pod vedením Jaromíra Honzáka. Spolupracoval s předními osobnostmi české i zahraniční jazzové scény – Davidem Dorůžkou, NajPonkem, Ingrid Jensen, Richem Perrym. V roce 2003, jako člen Daniel &Soltis tria, získal na soutěži Junior Jazz ocenění Nejlepší jazzová skupina roku 2003 a jako člen Tria Beaty Hlavenkové získal stejné ocenění i v roce 2005. Nyní studuje v polských Katovicích na Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego a vystupuje s kapelami Lanugo, Vertigo Quintet (hudební cena Anděl za nejlepší jazzovou nahrávku roku 2005), Open Sextet (první cena na Montreaux Jazz Festivalu 2006), Lenka Dusilová, David Dorůžka atd.

Martin Kopřiva – bicí
Patří k nadějným tvářím mladé nastupující bubenické generace. Narodil se roku 1979 v Praze, vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka. Byl členem mnoha kapel, mezi jinými Vítkova kvarteta a skupiny Veteráni studené války. V současné době hraje ve skupině T4 po boku Vladimíra Kulhánka, Stanislava Kubeše a Romana Dragouna, dále pak v kapelách Jan Kořínek and Groove, Med, von Medwey.

Mirek &Smilauer – kytara
Je známý zejména pro osobitý kytarový zvuk, kterým podtrhuje atmosféru jednotlivých písní v řadě hudebních seskupení. Narodil se roku 1980 v Pacově, vystudoval Vyšší odbornou školu Jaroslava Ježka a mimo kapely Lanugo vystupuje se skupinami Med, Benedikta (nominace na Anděla v kategorii World Music 2005) a Černý mosty. Mirek spolupracuje také s divadly, v současnosti s pražským divadlem Minor.

Martin Novák – perkuse, sampler
Martin se narodil r. 1983 v Ostravě, vyrůstal v Chrudimi, kde od malička hrál na housle, na kytaru a od deseti let na bicí nástroje. Jazzovému hraní se začal věnovat na letních jazzových dílnách, nejprve ve Frýdlantu v Čechách pod vedením Toma Bancrofta, poté v Praze u Martina &Sulce a Jiřího Slavíčka. V roce 2002 se stal členem Tria Romana Pokorného, v roce 2004 také členem Romanovy kapely Blues Box Heroes, kapely Brazilian Mood Yvonne Sanchez a v roce 2005 Najponk Tria. Nyní je členem tria fenomenálního kytaristy Davida Dorůžky, tria Beaty Hlavenkové, dále pak kapel Lenky Dusilové, Infinite Quintet, Jan Kořínek & Groove a dalších.


4.2.                Sušice, Tradiční kloub, 21:00
7.2.                Jihlava, DKO Jihlava, 19:30
11.2.              Havlíčkův Brod, Klub Oko, 21:00
12.2.              Zlín, Zelenáčova &Sopa, 19:00
13.2.              Brno, Metro Music Bar, 20:30
17.2.              Polička, Divadelní klub, 20:00
11.3.              Praha, JazzDock, 22:00
 


www.lanugo.cz / via 2media.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0521 s