Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Francouzští Air Bag One a Rara Avis zdarma v ROXY

07.02.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Francouzští Air Bag One a Rara Avis zdarma v ROXY Nejen v domovské Francii je srovnávají s hvězdnými Phoenix a věští jim skvělou budoucnost. Aktuálně jedou tour s londýnskými indie-rockery The Maccabees, z nějž si 16. února odskočí do pražské ROXY, aby si střihli svou koncertní premiéru před tuzemským publikem, při níž budou sekundovat domácí Rara Avis. Seznamte se s Air Bag One a buďte u startu jejich kariéry. Vstup je zdarma!

Trio Loris, Cyp a Jips na první pohled zaujme svou promakanou image typickou pro jakoukoli jejich prezentaci od loga až po vystajlované outfity a promo fotky. Image ale není samozřejmě vše, co dělá z Air Bag One zajímavou kapelu. Tím hlavním je především muzika a přístup k její tvorbě.

Chcete-li škatulkovat, k Air Bag One vám bude asi ze všeho nejvíc sedět indie-rock electro. Z jejich hudby můžete slyšet ale i vlivy pop-rocku a nové vlny. Ať už hrají Air Bag One akusticky nebo elektricky, vždy je zde navíc jasně patrná snaha odlišit se od řady ostatních žánrově spřízněných kapel perfektním zvukem.

Velký podíl na tom má fakt, že místo, aby bez rozmyslu chrlili na trh jednu nahrávku za druhou, Air Bag One poslední dva roky strávili cizelováním vlastního zvuku, skládáním, zkoušením a samozřejmě také hraním na živo v renomovaných klubech a sálech převážně v domovské Paříži.

Tenhle možná trošku atypický způsob pak ještě podtrhuje skutečnost, že svou práci místo klasických hudebních medií zachycují pomocí videí, jež jsou k vidění na jejich profilu na Vimeu (http://vimeo.com/channels/airbagonetv). Jejich prostřednictvím seznamují fanoušky nejen se svou hudbou a přístupem k tvorbě, ale i se sebou samými. O tom, že to nese ovoce, svědčí nejen jejich vzrůstající obliba, ale také to, že si je pro své aktuální evropské turné sami vybrali již zmiňovaní The Maccabees.

Na jejich první regulérní nahrávku Summer Killed Us si sice ještě budeme muset nějakou dobu počkat, už teď je ale jasné, že se rodí něco zajímavého, u čeho by příznivci kvalitní a zajímavé muziky neměli chybět! Zvlášť když společně s Air Bag One zahraje v ROXY podobně stylová domácí formace Rara Avis, která svou hudbu sama charakterizuje jako "death-pop" a na svém kontě má vřele přijatý debut The Portrait (2010), jehož zatím, bezejmenný následovník patří na domácí indie scéně mezi jedny z nejočekávanějších titulů.

Klub bude otevřen od 20:00. Vstup na je ZDARMA! Po koncertech Rara Avis a Air Bag One bude následovat afterparty v režii DJe Yannicka. 
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0693 s