Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Národní divadlo představuje novou, přelomovou sezonu

04.03.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Národní divadlo představuje novou, přelomovou sezonu Patnáct premiér a více než sedmdesát inscenací na repertoáru. To je páteř nové sezony 2012/13 v Národním divadle, která bude zcela výjimečná díky propojení Národního divadla a Státní opery. Diváci se tak mohou těšit na představení v podání hereckých, tanečních i pěveckých osobností na celkem pěti scénách.

„Budova Státní opery a její soubory se od příští sezony stanou nedílnou a integrální součástí uměleckého programu Národního divadla. Sezonou 2012/13 začíná naše společná cesta,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.

Za všechny premiéry
a projekty Národního divadla v sezoně 2012/13 lze uvést Shakespearova Troila a Kressidu, pro nějž Činohra ND získala vynikajícího režiséra Davida Radoka, baletní premiéru Amerikana III, která představí tvorbu významných amerických choreografů G. Balanchina, W. Forsytha a J. Robbinse, či operní premiéru Debussyho Pellea a Melisandy (režíruje nový umělecký šéf
Opery ND Rocc).  
 
„Při tvorbě dramaturgického plánu jsme se drželi jednoduché myšlenky: Národní divadlo musí uchovávat svou tradici, ale zároveň chce svou uměleckou tvorbu udržovat v kontextu moderního evropského divadla 21. století,“ vysvětluje Černý.  
 
Se zveřejněním dramaturgického plánu nové sezony je tradičně spojeno zahájení prodeje předplatného. V jeho rámci Národní divadlo tentokrát nabízí 34 balíčků představení za výrazně nižší cenu oproti běžnému prodeji. Mimo to mají předplatitelé garantováno stálé místo v hledišti a šanci získat vstupenky na tituly, které jsou běžně nedostupné – včetně nejnovějších inscenací. „Mít hvězdy Národního divadla a Státní opery opakovaně na dosah ruky můžete pouze se svým předplatným,“ říká Ondřej Černý.  
 
Každý z tematických balíčků je sestaven ze čtyř až osmi různých představení. A to tak, aby si každý návštěvník mohl vybrat tematický okruh přesně podle svého vkusu (novinky sezony, žánrově vyhraněné skupiny, cykly odpoledních představení pro rodiny s dětmi, skupiny pro seniory ad.).  
 
Kromě toho předplatitelé čerpají další výhody, jako například online informační servis o probíhajících divadelních projektech, nabídky zvýhodněných vstupenek v průběhu sezony či jiné doprovodné  programy.  
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0462 s