Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 21.6.2024, svátek má Alois 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Ženský orgasmus: Velká neznámá dnešní vědy

03.04.2012   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ženský orgasmus: Velká neznámá dnešní vědy Dlouho předtím, než se začaly vibrátory prodávat v sex-shopech, prodávaly se na dobírku v americkém zásilkovém obchodě Sears. „Pomůcka, kterou ocení každá žena,“ uvádí katalog z roku 1918 v reklamě na vibrátor. Možná to zní vyzývavě, ale tehdy se vibrátory k sexu nepoužívaly.

Tehdy nebyl sex pro ženy  - tedy co se týkalo potěšení ze sexu. Samotný akt byl chápan spíše k rozmnožování, než pro zábavu a uvolnění a spočíval v penetraci a orgasmu muže. Pokud si to žena náhodou také užila, tak to byl spíš takový bonus. Ženy, které díky tomu trpěly hysterií - kdysi indikované lékařské diagnóze vyplývající ze sexuálního neuspokojení, hledaly pomoc u lékařů s přístroji.

„Ukazuje se, že zažít orgasmus je fyzicky i psychicky zdravé," říká Susan Heilterová, psycholožka a párová terapeutka z Denveru. „Pokud lidé toto sexuální uvolnění nezažívají, stávají se pak emocionálně  křehcí."

Emoční křehkost, strach a deprese bývaly symptomy ženské hysterie. Léčba: pánevní masáž až do „hysterického záchvatu,“  neboli jinými slovy lékařem vyvolaný orgasmus.

Studie  10 000 dvojčat a sourozenců, otištěna v zářijovém čísle časopisu Animal Behavior  svědčí o tom, že schopnost dosáhnout orgasmus se dědí z ženy na ženu. Ale studie zveřejněná v květnu 2011 v časopise The Journal of Sexual Medicine zjistila, že orgasmus u žen se nevztahuje k 19 ostatním evolučně dědičným rysům. Toto vše naznačuje, že smysl orgasmu u žen, na rozdíl od účelu mužského orgasmu, kdy jde o šíření spermií, zůstává záhadou. Je ale známé, že sexuální nespokojenost není pro páry nic dobrého.

„Sexuální uspokojení se podobá finanční spokojenosti,“  vysvětluje psycholožka Susan Heitlerová. „Pokud se vám  této spokojenosti nedostává, je to opravdový zdroj stresu a kontroverzí. Mají-li ovšem lidé svoje základní potřeby naplněné, jde spíš o zábavu, potěšení, ale nehraje to zásadní roli.“


Autorka: KATIE MOISSE
via Ludmila &Sťastná Bioscop

ikonka: askmen.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0378 s