Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - březen 2012 - II.

26.03.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - březen 2012 - II.Valentýna máme sice již za sebou ale tři příběhy plné lásky v kinech jsou před námi. První setkání s láskou a sexualitou prožijí i dva dvanáctiletí kluci, zatímco jeden čtrnáctiletý dostane možnost lásku realizovat. Pak v kinech najdete i jeden film o "divném" klukovi a o tom, co z něho vyroste a setkáte se i s tématem smrti nejbližší osoby.

MILÁČEK (Bel Ami)

V koprodukci Velké Británie, Francie a Itálie vznikla nejnovější adaptace světoznámého románu Guye de Maupassanta. Zavede diváky do Paříže druhé poloviny 19. století. Film sleduje strmý společenský vzestup mladíka Georgese Duroye (výborný Robert Pattinson - viz foto - ano ten, který ztvárnil upíra v sérii STMÍVÁNÍ). Georges bezostyšně využívá svého úspěchu u dam aby si postupně vybudoval slibnou kariéru. Z chátrajícího podkroví se postupně vyšvihne až do výnosných salónů, z chodoby se prodere k bohatství a z objetí prostitutek to dotáhne k vášnivým schůzkám se zámožnými kráskami (Christina Ricci, Uma Thurman, Kristina Scott Thomas). Film přináší otevřený pohled na promiskuitní život tehdejší Paříže, kde vášeň a obratnost v milování vítězí nad křehkostí a nevinností, na svět, kde politika a média bojují o vliv a kde sex je moc a celebrity posedlost. Snímek byl s velkým ohlasem uveden na letošním festivalu Berlinale. Uvádí Bontonfilm. MERUŇKOVÝ OSTROV (Marhuľový ostrov)

Kolik mužů může skutečně milovat jedna žena? ptá se slovenský film MERUŇKOVÝ OSTROV režiséra Peter Babjaka. Jde o podmanivý příběh ženy (Szidi Tobias) zkoušené životem plným vášně, krutostí osudu a nespoutané lásky. Film se odehrává na jižním Slovensku, na samotě ukryté v meruňkových sadech. Diváky vtáhne do víru vášní tří mužů (Attila Mokos, Peter Nadasdi, György Cserhalmi) k jedné osudové ženě a její lásky k nim, se všemi strastmi a radostmi, které dokáže přinést jen život. Slunce, vůně dozrávajících meruněk a hledání vlastního štěstí si vás získají v příběhu silné ženy, která miluje a touží být milována… jako my všichni. Distributor filmu Film Europe.


Szidi Tobias a  Peter Nadashi ve filmu MERUŇKOVÝ OSTROV

NAVŽDY SPOLU (The Vow/ Para Sempre/Je te promets)

Co kdyby vás ten, koho milujete, doslova a do písmene nepoznával? Věděli byste, jak si jeho srdce získat podruhé? - ptá se distributor Falcon před uvedením romantického dramatu NAVŽDY SPOLU, který v koprodukci USA, Brazilie, Francie a Austrálie natočil Michael Sucsy. Paige (Rachel McAdams) a Leo (Channing Tatum) - viz foto - představují mladé novomanžele, kteří jsou do sebe až po uši zamilovaní, tím pádem i šťastní. Žijí spokojeným životem umělců v Chicagu. To všechno do chvíli než se jedné zimní noci stanou účastníky vážné dopravní nehody. Leo ji přečká bez úhony, ale úraz hlavy připraví Paige o veškeré vzpomínky na vztah s manželem. Když se probere z kómatu, odcizuje se svým rodičům (Jessica Lange a Sam Neill) a Leo je pro ni cizí člověk. Milující manžel se náhle ocitá v bolestné situaci člověka, který je nucen znovu zažehnout lásku, na kterou čekal celý život, a získat si srdce své manželky ještě jednou. Už poprvé to bylo těžké. Jak to dopadne teď? Zůstanou - jak říká titul navždy spolu?

 PŘÍLI&S MLADÁ NOC (Night Too Young, ADrama

Česko - slovinský film Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. Děti se ve filmu dostávají do situací, před kterými by měly být, alespoň podle našich společenských zvyklostí, chráněny. Film natočil režisér Olmo Omerzu a hrají v něm Martin Pechlát, Jiří Černý, Natálie Řehořová, Jan Vaši, Vojtěch Machuta a d. Do kin uvádí CinemArt.

KLUK NA KOLE (Gamin au vélo, Le)

"Melodrama o lásce a odpovědnosti" tak zní distrbuční slogan nového filmu bratří Dardennů (Mlčení Lorny, Dítě) natočený v koprodukci Belgie, Francie a Itálie. Vypráví příběh dvanáctiletého Cyrila, kterého slabošský otec umístí do dětského domova. Chlapec nepřestává věřit, že se k otci vrátí, ale ten ví, že otcovskou péči není schopen zvládnout, stejně jako to nedokáže Cyrilovi sdělit. Při jednom ze svých útěků za otcem se Cyril seznámí s kadeřnicí Samanthou. Najednou má před sebou novou šanci na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto. Dokáže ale Cyril přijmout její lásku? A jak jeho příchod změní život Samantě? Budou ti dva schopní spolu žít ve vzájemné důvěře nebo je čeká ještě složitá cesta? Film získal Velkou cenu poroty na festivalu v Cannes, Evropskou filmovou cenu pro nejlepší scénář a byl nominován na Zlatý glóbus pro nejlepší neanglicky mluvený film. V České republice byl úspěšně uveden na karlovarském festivalu, kde sklidil mimořádný ohlas. Do kin uvádí Artcam.

MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI (We Need to Talk About Kevin)

Jestli v kině snesete i občas nějaký ten méně příjemný, ale zato velmi působivý zážitek pak toto temné drama je jakoby vystřižené podle vašeho vkusu. Eva (Tilda Swintonová) se kvůli svému vytouženému synovi vzdá nadějné kariéry, ale již brzy po porodu zjišťuje, že něco není tak úplně v pořádku. Jak Kevin (Ezra Miller) vyrůstá stále více se agresivně vymezuje vůči svému okolí a především vůči své matce. Jeho nenávist v pubertě kulminuje okamžikem, kdy vezme do ruky zbraň a vyrazí s ní do školy zabíjet. Zdrcení rodiče pátrají po tom, co se ve výchově stalo špatného, zda jeho chování mohli ovlivnit. Ani ve vězení však matka syna neopouští a vzájemný vztah plný nepochopení, zklamání, nenávisti (ale i lásky) tak pokračuje dál. Režii měl Lynne Ramsay. Uvádí Asociace českých filmových klubů.


Ezra Miller a Tilda Swintonová ve filmu MUSÍME SI PROMLUVIT O KEVINOVI

 KONEČNÁ UPROSTŘED CESTY (Halt auf freier Strecke/Pour lui)

Drama Konečná uprostřed cesty natočil současný německý scenárista a režisér Andreas Dresen, českému publiku známý tragikomickými příběhy o partnerských a mezilidských vztazích LÁSKA NA GRILU či WHISKY S VODKOU. Za svůj poslední film si na festivalu v Cannes 2011 odnesl cenu Un Certain Regard. Drama vypráví příběh ze života čtyřicátníků. Simone (Steffi Kühnert) ,a Frank (Milan Peschel) se právě se dvěma dětmi nastěhovali do nového domu a v tu chvíli se dozvídají tragickou zprávu: Frank má rakovinu a nezbývá mu mnoho času. Tato událost zcela změní praktický chod domácnosti, vztah členů rodiny k otci a pohled na to, co je umírání, láska a sebeobětování. Režisér analyticky s citem pro detail sleduje průběh nemoci a nevšedně pohlíží na tabuizované téma - smrti a umírání. Civilní snímek zachycuje obyčejné i dramatické situace, ve kterých nechybí optimistický náboj. Uvádí CinemArt

Fota: csfd.cz, film.moviezone.cz, kinobox.cz, cinemart.cz, rajfilmu.cz,csfd.cz  


 


 


 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0862 s