Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 25.5.2024, svátek má Viola 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Korálkování, korálky a jiné duhovky

17.04.2012   Veronika Švarcová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Korálkování, korálky a jiné duhovkyVlastnoručně vyrobené ozdoby z korálků existovaly již před více než padesáti tisíci lety. Jejich výroba se v mnoha kulturách v ničem podstatném nelišila od dnešní. Korálky sloužily jako symbol moci a bohatství, jako forma komunikace a měly magickou a ochrannou moc.

Historické prvenství ve výrobě skleněných korálků, perlí a perliček v našich zemích nepatří Jablonci nad Nisou, jak bychom si snad mohli myslet. První korálky, kroužky a knoflíky pravděpodobně vyráběli už Keltové ve 3. století před naším letopočtem.
Bižuterie je stará jako lidstvo samo a zůstává jeho nedílnou součástí dodnes. Mohou za to ženy a jejich touha být ještě krásnější, shromažďovat krásné věci a vkládat do nich své touhy po šťastném žití. Přesto, týká se pocitu štěstí pouze žen?


Ať už chcete navlékat, drátovat nebo tkát s korálky, podrobné fotografie této knihy vás při práci povedou krok za krokem. Vyobrazené techniky jsou seřazené tak, aby vyhovovaly vašim rostoucím nárokům a postupu práce.
Naleznete zde množství rad od výběru správných nástrojů a materiálů po tipy pro detailní provedení konečných výrobků s profesionálními výsledky. Nebo zde můžete zapátrat i jen po konkrétním řešení nějakého technického problému.

Získáte informace o ozdobném uzlování, rychlém a snadném navlékání a práci s drátem. Budete kombinovat starožitné korálky s moderními, do výrobků včleňovat přívěsky a komponenty a přizpůsobovat si a navrhovat vlastní předlohy.
Ať už chcete pracovat s většími skleněnými, křišťálovými korálky či drobným rokajlem, pracovat s drátem, nebo tkát s korálky, vyrábět bižuterii jako dárky nebo i na prodej, tato kniha vám pomůže zodpovědět takřka všechny otázky

Jean Powerová vás vede krok za krokem, co s nimi a jak pracovat s drátky a kleštičkami, jak vytvářet rafinované vzory nejen na řetízky, ale i náramky kolem zápěstí. Naučí vás peytový steh, plochý steh, pravoúhlé tkaní, které můžete využít pro drobné peněženky. Naučí vás korálkové dutinky, exoticky vypadají spirálový steh, který v kombinaci se zlatou a hnědou barvou mi připomíná zlatý písek Sahary se stínem starověkých pyramid. A těch vzorů a typů je tam podstatně více.

&Sperky mají své kouzlo a neznamenají jen ozdobu krku, uší a zápěstí či kotníku. Zdobit můžete své doplňky – peněženky, kabelky, deníky. Nádech elegance a luxusu můžete dát různým věcem, které mají pro vás osobitý význam nebo chcete je nějak vyhranit od ostatních, zdůraznit, či projevit váš styl a šikovnost.

Jean Powerové ve své knize nabízí více jak 300 rad a tipů. Fotografie s detailními návody vám ukáží, jak přesně postupovat a nedělat chyby. Jaké materiály a pomůcky potřebujete při práci, jak začít a jak finální výrobek zakončit. Jaký typ stehu a vzoru je snazší a těžší a jak řetízek doplnit vhodným přívěškem.

Probere s vámi i tkaní na stávku, kde konečný šperk může nakonec tvořit plochý vzorový obraz, v jejím případě například jeden z obrazů je hlava zebry v oranžovém pozadí.

Tvořte nebo se jen kochejte. Obé je balzámem pro křehkou ženskou duši.


Korálky - Jak na to

 

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0277 s