Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Zlín bude týden patřit divadlu, festival Setkání 2012 Stretnutie startuje

19.05.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zlín bude týden patřit divadlu, festival Setkání 2012 Stretnutie startujeOd neděle 20. května bude Zlín na týden patřit divadlu. Sedmnáctý ročník mezinárodní divadelní přehlídky Setkání 2012 Stretnutie v Městském divadle Zlín odstartuje legendární herec Luděk Munzar, letošní držitel Ceny Thálie za celoživotní přínos divadlu, s pořadem Buďme blaženi.

Munzar před více než dvaceti lety opustil divadelní prkna a odešel do ústraní, od té doby na jevišti vystupuje jen výjimečně. O to víc si jeho návštěvy Zlína vážíme. V neděli 20. května v 19 hodin ve Velkém sále přečte básně jednoho z nečtenějších současných českých básníků a dvorního textaře kapely Spirituál kvintet Františka Novotného. „Neumím recitovat a je mi to dokonce velmi protivné,“ netají se Munzar. „Ale mám rád  básničky Františka Novotného, jeho  verše a častokrát si je  čtu potichu, jen tak pro sebe. Jsem z celého srdce přesvědčený, že ta prostá, obyčejná, krásná česká slova by měli lidé, zvlášť v dnešní polámané, přihlouplé, hrubé a vulgární době poslouchat co nejčastěji. Tak, jako když jsme byli malí a maminky nám šeptaly do dušiček vlídná slůvka a slovíčka a my až později poznávali, že to je dar, který jsme dostali od Pána, ta naše řeč mateřská,“ říká Munzar. O hudební doprovod večera se postará dixielandová kapela, jako zpěvačka se představí Munzarova dcera Bára, kterou diváci znají například ze seriálů Ordinace v růžové zahradě 2, Pojišťovna štěstí nebo Místo nahoře. Po skončení pořadu (asi ve 20.30 hodin) se bude ve foyer konat autogramiáda.  "Povídat umí ledaskdo, naslouchat už umí ale málokdo. A když lidi naslouchají, je to nejnádhernější odměna, co jsme mohli dostat," prozradil Munzar.
 
V pondělí 21. května vypukne festival naplno. V 15 hodin se uskuteční pouliční happening herců v centru Zlína, následovat bude off program ve festivalovém šapitó za divadlem – pohádku O pejskovi a kočičce představí v 16 hodin Pidivadlo Praha. Od 21 hodin pak bude šapitó patřit koncertnímu vystoupení Pavla Dobeše.
Oficiální slavnostní zahájení festivalu se uskuteční v 19 hodin ve Velkém sále uvedením diváky i krtitiky oceňované inscenace Divadla Astorka korzo ´90 Bratislava Gazova krv.  Charismatickou šansoniérku a patronku letošního ročníku festivalu Szidi Tobias a oblíbeného slovenského herce Miroslava Nogu v hlavních rolích si nenechá ujít ani ministryně kultury Alena Hanáková a primátor Zlína Miroslav Adámek
 
V úterý se bude konat i první dopolední festivalové představení, zlínský soubor představí v 10 hodin ve Velkém sále poetickou Romanci pro křídlovku. Nabitý bude i další divadelní program. V 16.30 na Malé scéně vystoupí Dejvické divadlo Praha s kontroverzní inscenací Ucpanej systémIvanem Trojanem v hlavní roli. V 19.30 ve Velkém sále mohou diváci zhlédnout slavnou komedii podle oblíbeného českého filmu Světáci v podání Klicperova divadla Hradec Králové. Úterní program uzavře koncert kapely Buty ve 21 hodin v šapitó.
s kontroverzní inscenací Ucpanej systémIvanem Trojanem v hlavní roli. V 19.30 ve Velkém sále mohou diváci zhlédnout slavnou komedii podle oblíbeného českého filmu Světáci v podání Klicperova divadla Hradec Králové. Úterní program uzavře koncert kapely Buty ve 21 hodin v šapitó.
 
Středu zahájí v 10 hodin ve Velkém sále představení zlínského souboru &Skola základ života. V 17 hodin bude tento sportovní retro muzikál následovat Pan Kolpert ve Studiu Z a v 19 hodin ve Velkém sále Europeana Národního divadla Brno – mimořádné představení, které bodovalo i u kritiky. Středeční off program v šapitó nabídne v 16 hodin vystoupení Divadla Dno Kdopak by se boha bar, ve 21 hodin koncert kapely Neřež a ve 22.30 Divadlo Dno podruhé – „emočně demoliční emokál“ Idolls
 
Čtvrtek otevře opět zlínský soubor s inscenací Blanche a Marie v 10 hodin ve Studiu Z. V 17 hodin se tamtéž diváci dozvědí, co se může stát, Když se zhasne (Divadlo Do houslí Brno). V 19 hodin se ve Velkém sále festivalovému publiku opět představí patronka Szidi Tobias v inscenaci &Stúdia L+S Bratislava Prach.  Rušno bude ve čtvrtek i na nádvoří. Diváci se mohou těšit v 15 hodin na Detektiva Lupu a tajemnou věž (Studio Damúza Praha), v 16 hodin na Samuraje (Divadlo Dno) a večer hned na dva koncerty – ve 21 hodin Los Perdidos a ve 22.30 Sen (Divadlo Dno).
 
V pátek bude festivalové dění pokračovat od 10 hodin v Dílně 9472 scénickým čtením Cesta k moři (MD Zlín), v 17 hodin ve Velkém sále velkolepou zlínskou Oresteiou J. A. Pitínského a velkým festivalovým koncertem Szidi Tobias (ve 21 hodin na Malé scéně).  Off program v šapitó nabídne v 16 hodin  loutkovou soap operu Back to Bullerbyn a ve 22.30 Café Noir divadla Mandragora.
 
Poslední festivalový den bude patřit především rodinám s dětmi. V sobotu 26. května se bude v parku před divadlem celý den konat Velký festivalový piknik, který nabídne řadu pohádkových představení a tvůrčí dílničky pro nejmenší. Hlavní program Setkání 2012 Stretnutie uzavře v 19 hodin ve Velkém sále Juraj Kukura a Veronika Žilková s představením Činoherního klubu Praha Kukura. Festivalové dění pak bude ještě doznívat v parčíku za divadlem, kde se vystoupí ve 21 hodin kapely Franz Alpa a Gentle irony trio, v níž se coby saxofonistka představí i umělecké šáfka zlínského divadla Hana Mikolášková, a ve 23 hodin Boca fuego s fascinující ohňovou show.
 Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 2.0266 s