Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - květen II.

28.05.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - květen II.Horké dny moc nepřejí návštěvám biografů ani filmovému umění. Tak není divu, že v podstatě tím jediným, čím se majitelé kinosálů snaží nalákat diváky jsou komedie - dvě české, dvě americké a po jedné z Francie a Rumunska.


LÍBÁ&S JAKO ĎÁBEL

Nová komedie scénáristky a režisérky Marie Poledňákové byla dlouho diváky očekávána. Po filmu LÍBÁ&S JAKO BŮH další osudy již známých hrdinů. "Po úspěchu předchozího filmu se mě diváci ptali, jak to bude s Helenou, Františkem, Bohunou a Karlem dál," říká Poledňáková. Na slavnostní premiéře přiznala, že se jí do "dvojky" moc nechtělo. Přesto napsala scénář a chvíli trvalo, než se dostalo na jeho realizaci. Jak se vyvíjí další osudy výše zmíněných postav? Úspěšný spisovatel šaramantní Karel (Jiří Bartoška) se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti s krásnou Helenou (Kamila Magálová) a může žít naplno svůj život svůdníka. Začíná ale zjišťovat, že mu cosi chybí a tak se vrací domů, někdy i nečekaně. Energická podnikatelka Bohuna (Eva Holubová) by zase ráda zpět svého záletného Františka (Oldřich Kaiser). Zatímco hledají cesty i cestičky jak se dostat k bývalým partnerům František s Helenou zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko – rozhodnou se být chvíli sami a to co nejdál. Vyrážejí proto na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Co můžete čekat v komedii - i zde je dostihnou potíže, skončí bez prostředků i bez dokladů. Oba bývalí partneři jistě pomohou, ale tahle zamilovaná dvojka určitě nečeká, že se oba "byvalí" dostaví osobně (vždyť jen tak odjet do Maroka je přece tak snadné, ne? A aby toho nebylo dost tak Helenu zajmou teroristé žádající výkupné, kteří však brzy zjišťují, že lepší než čekat na peníze je se této živelné dámy rychle zbavit. Připočtěte si k tomu ještě třetí pár - frajera Láďu (Jiří Langmajer) a Heleninu sestru Kristýnu (Nela Boudová) s kupou dětí - a je toho propletence na téměř dvě hodiny projekce až až. Hodnocení necháme na divácích. Jedno je jisté - i zde působí typický osud pokračování - "dvojky." Prostě to už není ono. Zda bude u diváků snímek úspěšný ukáže čas. U kritiky asi příliš neobstojí. Uvádí Falcon.

Jiří Bartoška, Kamila Magálová a Oldřich Kaiser ve filmu LÍBÁ&S JAKO ĎÁBEL
********************************************************

DIKTÁTOR (The Dictator)

Komik a drzý mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi vzal mohutný černý plnovous a převtělil se do role neomezeného vládce Aladdina (viz foto níže), jenž chce svoji ropnou zemičku jménem Wadlja ze všech sil zachránit před "západním" morem - demokracií. Proč také lidovládu, vždyť on je přece vládcem, který oblibuje nejen sex s libovolnou hollywoodskou herečkou, která je ochotná do jeho subsaharského ráje zavítat, ale především svůj lid. Jako milující otec ví, že je "škoda rány, která padne vedle" a proto rád vynáší rozsudky smrti. A taky by rád zhotovil jadernou zbraň, vždyť na světě jsou země, které se nebezpečí demokracie neubránily. Tyto země ho nyní pozvou do budovy OSN. Aladdin se neohroženě vydá do jámy lvové, kde čeká, že mu budou mluvit do jeho vládnutí. Pro jistotu si bere s sebou jako doprovod svého hlavního poradce (Ben Kingsley), jenž je zároveň jeho dvojníkem. Tedy je mu k nerozeznání podobný, až na tu mozkovou kapacitu (pasáček koz ji mít extra velkou nepotřebuje). Až ve stínu Sochy svobody Aladdin na vlastní kůži pozná, jak zhoubné zřízení ta „slavná“ vláda lidu může být. Než se rozkouká, skončí vinou spiklenců polonahý a hlavně k nepoznání oholený na ulici, odkud může jen zoufale zírat, jak jeho imbecilní záskok zničí během okamžiku všechno, co vybudoval on, jeho táta, táta jeho táty a všichni předešlí tátové. Průvodce „džunglí“ normálního světa najde shodou náhod v člověku, od kterého by si jinak udržoval co největší distanc. V ženě (Anna Farisová)! Mezi její další zásadní vady patří to, že je ortodoxní feministkou s chlupatým podpaždím, levicovou aktivistkou, vegetariánkou a nesnáší diktátory všeho druhu. Přesto se Aladdin s její pomocí pokusí pro svou zemi diktaturu a tyranii zachránit. Režii měl Larry Charles, do kin uvádí Bontonfilm.

*********************************************************************

AHOJ! JAK SE MÁ&S? (Buna! Ce faci?/Hello! How Are You?)

Protagonisty brilantně vystavěného a neobyčejně duchaplného příběhu jsou manželé Gabriel a Gabriela, on hudebník, ona majitelka čistírny oděvů. Během dvacetiletého soužití se z jejich vztahu dávno vytratilo veškeré jiskření, a oběma tak chybí už jen krůček k tomu, aby podlehli mámivému kouzlu internetového chatování. Po několika nocích strávených online komunikací s cizincem je uhrane kouzlo virtuálního světa, kde lze nezávazně a naprosto anonymně popustit uzdu své fantazii. Oba se zamilují, znovu začínají žít, objevují své zapomenuté touhy a přání. Má to jen jeden háček. Netuší, s kým skutečně komunikují… Jejich syn Vladimír, teenager s velmi aktivním sexuálním životem, je také zmatený když zjistí, že jeho rodiče flirtují po síti. Virtuální svět je přitažlivý, ale skutečné setkání obou milenců je nevyhnutelné… Film produkce Rumunska, Francie a Itálie režíroval Alex Maftei. Hrají v něm Dana Voicu, Ionel Mihailescu a Ioana Abur, do kin tuto komedii uvádí Bontonfilm.


Ionel Mihailescu a Dana Voicuová ve filmu AHOJ, JAK SE MÁ&S?

****************

2 DNY V NEW YORKU (2 Days in New York)

Americká komedie režírovaná zkušenou ženou Julií Delphyovou, jejíž DVA DNY V PAŘÍŽI prošly úspěšně našimi kiny. Režisérka si také ve svém filmu zahrála roli francouzské fotografky Marion Dupré, přítelkyně redaktora a rozhlasového moderátora Minguse (Chris Rock). Oba vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeauová). Dva dny s energickými francouzskými příbuznými stupňuje v peklo na zemi i Rosin nesnesitelný přítel Manu (Alex Nahon), který se nijak nerozpakuje narušit rodinnou pohodu své bývalé lásky Marion. Té situaci komplikuje i skutečnost, že právě chystá vernisáž první výstavy svých fotografií, reflektujících její dosavadní soukromý život. Trojice hlučných vetřelců ovšem postrádá zábrany a nezná žádné hranice, pokud jde o jídlo, sex a kritiku všeho amerického s výjimkou „socialisty“ Baracka Obamy. Vztah Marion a Minguse je vystavený náročné zkoušce. Jak to s nimi dopadne, když Francouzi podnikli invazi do New Yorku? Tolik říká oficiální text distributora EEAP Film Distr.


Chris Rock a Julie Delphyová ve filmu 2 DNY V NEW YORKU

************************

TADY HLÍDÁM JÁ

Rodinná komedie české provinience a oblíbenými herci Lukášem Vaculíkem, Jitkou Ježkovou, Vladimírem Javorským, Veronikou Divišovou, Simonou Stašovou, Pavlem Novým, Ivou Pazderkovou, Lukášem Latinákem, Klárou Jandovou a Ester Kočičkovou v režii Juraje &Sajmoviče ml. Úspěšný chemik je donucen vrátit poukazy na svatební cestu do Řecka. Jeho nastávající totiž pořídila svojí hyperaktivní dcerce přes jeho nesouhlas psa. Celá rodina se díky spiknutí holčičky a psa ocitne na prázdninách uprostřed šumavské "divočiny".Zpočátku vypadá alternativní dovolená idylicky. Veškeré plány ambiciozního otce i starostlivé matky berou postupně za své ve chvíli, když dcerka se psem potkají někoho, kdo jim rozumí. A ten má v penzionu, kde rodina bydlí, své kamarády. Mamince i jejímu snoubenci připadají ti lidé samozřejmě trochu praštění. Holčičce i psovi ale naprosto vyhovují. Život plný omezení a povinností, který doposud holčička vedla, začíná být minulostí. Nikdo z dospělých, který se ocitne v jejich blízkosti, si nemůže být jistý tím, že se mu nezmění život. Ať chce nebo nechce. Do kin uvádí Bioscop.


Vladimír Javorský, Veronika Divišová a Jitka Ježková ve filmu TADY HLÍDÁM JÁ

**********************************************************

TURNÉ (Tournée/On tour)

Ve francouzské komedii TURNÉ režiséra Mathieu Amalrica poznáte úspěšného pařížského televizního producenta Joachima (hraje ho sám režisér), který udělal to, co má řada mužů chuť udělat alespoň jednou v životě: na prahu čtyřicítky se na všechno vykašlal – na své děti, přátele, nepřátele, lásky i výčitky svědomí - a odjel do Ameriky, aby tam opět začal od píky. Do vlasti se vrací s turné striptérek New Burlesque, kterým nasliboval vysněnou Francii a Paříž… Showgirls si navzdory neosobním hotelům, hudbě ve výtazích a nedostatku peněz vytvoří extravagantní fantaskní svět plný vřelosti a večírků. Film uvádí Atlantis.


Mathieu Amalrica se svými striptérkami na festivalu v Cannes
 
Fota v článku: csfd.cz, o2extra.cz, showbiz.cz, scoaladecinema.ro, fan-tom.cz, aufeminin.com,chytrazena.cz
 


 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1532 s