Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kate a William, nejnovější zprávy z hradu

29.06.2012   Ivo Fencl   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kate a William, nejnovější zprávy z hraduKrajně korektní parodie na nejapné články bulváru

Princezna Kate alias vévodkyně z Cambridge, o které jsem omylem napsal několik lehkovážných povídek, je už přes rok vdaná. Co se stalo, stalo se - a nemůže se to odestát, ale předtím, než páru osobně požehnal arcibiskup Canterburský, tak mi, jak asi nevíte, Kate stále volala.

Na mobil. Ignoroval jsem ono volání touhy a dokonce bonzoval Willymu, o tom všem se však už leckde na trhu nejapně plkalo a vás určitě více zajímá a rozrušuje, co je nového za Kanálem. Ejhle, řekl slepý: „Mohu vám to říct!“
Poslouchejte tedy bedlivě.

Za rok Kate zhubla a dítě nečeká. Na Williama zato předtím čekala osm dlouhých let, i když...

Smím prozradit, že jen kvůli té době tak podvyživená není. Žijí šťastně, tedy pokud vím. Columba stále uznávají, jsou sví a William sice pobyl dva měsíce na Falkladách, ale jinak zůstávali spolu. Pořád. A to jsem rád. I proto jsem radši, že nelovili v parcích ani v lesích, nepřijali Putinovo pozvání a našli azyl i mimo Bermudy.
A jsem šťasten, že díky Bohu okolo nich na chvíli zavládl i relativní poklid, což přeju Anglii z celého srdce.

A jinak?

Asi víte, kdo koho svedl - a patrně taky zasmušile vzpomínáte, že se veselka těch dvou stala společenskou událostí jedenadvacátého století. Nevadí mi to, vážně ne. A princezně, té po právu nezbývá nic, než zůstat morální a módní ikonou - a ne jako já, starý flamendr.

Pravda, návrhářka Vivienne Westwoodová její oblékání v květnu označila za banální, s tím však důrazně nesouhlasím. Banál? Kdež! A co si Kate natáhne i včetně punčoch nebo a pro mě za mě tepláků, to pokaždé vyprodají do večeře. Zběhle. Vím to sám nejlépez první kartářovy ruky od bratra, který si v londýnských docích nadále udržuje rybičky a hokynářství. A co ještě víc, ptal se hluchý?

Vlna se valí! A veškeré ty lepé i nelepé navoněné dívčiny planety vč. spanilé Jorindy z Úlic se dnes a denně vítězoslavně fotografují v šatech, které na Kateřině i jen zahlédli, a takové šaty nejsou, vážení, vůbec šunt, nýbrž právě naopak, a Kate módní vlně vládne s přehledem hostesky a jako šarmantní delikatesa plesů vrátila lidstvu především krajku. A ne?
Z „bílých svatebních“ se díky ní krajka přehoupla i na dnešní večerní róby a dokonce pod můj krk. Miluji krajky! Ale i na běžné svršky skočila jako bleška a dobyla ošacení upracovaných prodavaček z bufetů, drdoly vrátných z britských kasáren v Indiii a spodničky rybářek z londýnských doků, které má bratr tak rád. A Kate?


Sama se po ničem s výjimkou svého pejska neohlíží, miluje manžela více než ledajaké prašivé kotě a bravurně zvládla i turné po Severní Americe. A William? Jak vstřícně Káči provázel Nevadou a nebýt toho jeho skluzu před presidentem Obamou, nezvládl bych to lépe.
Trvalo, pravda, jedenáct dlouhých měsíců, než Kate veřejně poprvé něco špitla, čili než důstojně promluvila mimo parlament a s papírem v ruce, ale ani tehdy nenastalo faux pas. Gratuluji, holčičko!
Jiný, asi dvouminutový projev, který jsem já sám nepsal, najdete na YouTube.
Pochází z hospicu, jehož je Katka patronkou, ale ani to stále zdaleka není vše. Princezna kradla!

V marketu, což po anglicku žertuji, ale určitě si vzala vzor z Joriky - a pracuje se starým čilým Setonem ve skautu. A jak!
I když, a to je taky pravda, prozatím nedočetla ani jednu ze všech devětadvaceti regulérních foglarovek, které jsem jí věnoval, neví pranic o Červenáčkově zradě, nezná &Sirokka... a volila by možná Mažňáka.

Ale naštěstí ještě a po čertech nebylo veta po všech dnech a není koneckonců význačnějším přínosem planetě Zemi, když Kate sází stromky?
Určitě je, a kdykoli pobývají s manželem v Londýně, bydlí u jeho bratra Harryho, kterého má skoro tak ráda jako mě. Tím místem pobytu býval Clarence House, fenomenální místečko. Ale momentálně mu dali po krátké válečné poradě, jíž jsem nebyl přítomen, vale z důvodů, které mi dovolte ututlat, a žijí v Kensingtonském paláci u Hyde Parku. Ten byt jsem sice neprojektoval, ale má pět ložnic. Ti dva jej potutelně označují za skrovný, i když to dělají hlavně na mou radu a k pobavení britské veřejnosti. Co dodat?

Snad jen to, že také ono místo znám dobře z golfu, když mi tam létal míček, a bridže. Je proslulé jak Petrem Panem, tak nádhernými zahradami s množstvím motyček, ale nedávno Kate a William zhrdli i vší tou mrkví, petrželí a celerem a hrdě lyžovali ve &Svýcarsku. Sněhu sice napadlo málo, jen dvanáct akrů, ale měl jsem i ve větrovce od Diora věru co dělat, abych udržel krok i za jízdy.
Jednak nemám valně dobrou výstroj, tedy s výjimkou jedné hůlky, a druhak normálně nelyžuji. A když, tedy důsledně jenom na Samotách v Železné Rudě. Nu, a co je poslední novinkou novomanželů?
Prozradím vám to. Připravují se na olympiádu, kam jsem ale já sám pozvání s díky odmítl. Píšu!

Nemyslete si ovšem, že o nich dvou. Ne. O jejich štěněti. A Pippa?

Pippa alias Katčina sestra? Ale jistě, uznávám. A kaji se. Také Pippu stačím honit po Rudě i po té naší slavné silnici do Prášil, ale po tom, vážení, nikomu vůbec, ale vůbec nic není.

I já mám zkrátka intimní soukromí a vlastní diplomatická tajemství jako ten Sherlock Holmes.


ikonka: royalweddings.hellomagazine.com
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Ivo Fencl - 29.6.2012 - 18:33

Opravdu je znám
Opravdu je znám. Oba. Kdybych byl gay, je to bez problémů, ale takhle se pokaždé musím neskutečně ovládat, abych Kateřinu nesvedl, a to zvlášť když je Willy po dva měsíce pilotem bitevního vrtulníku na Falkandách (Malvínách, jak říkají Argentinci) a my s Harrym nemáme na práci nic než betla a bridge.


Od: Lucinda - 4.7.2012 - 16:29

:-))))) Zvláště to o krajce mě pobavilo: Z „bílých svatebních“ se díky ní krajka přehoupla i na dnešní večerní róby a dokonce pod můj krk. Miluji krajky! Ale i na běžné svršky skočila jako bleška a dobyla ošacení upracovaných prodavaček z bufetů, drdoly vrátných z britských kasáren v Indiii a spodničky rybářek z londýnských doků, které má bratr tak rád. Já si též nemyslím, že by se Kate špatně oblékala nebo snad nudně, ba naopak. Obléká se tak, jak se na princeznu sluší. A jí to opravdu vždycky sluší. :-)


ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0553 s