Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  sobota 22.6.2024, svátek má Pavla 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Děti v děcáku uvažují prakticky

04.06.2012   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Děti v děcáku uvažují prakticky Nebaví vás přispívat do velkých sbírek, které vám neumožní sledovat, na jakou konkrétní pomoc vaše peníze půjdou? Vyzkoušejte možnost pomáhat cíleně v projektu Dejme šanci dětem. Najdete ho na webových stránkách www.sance.cz, děti sem píší samy svá přání na podporu ve vzdělání, zálibě nebo přípravě na budoucí povolání. Lidé jim mohou přímo prostřednictvím webu pomoci.

Děti si nejčastěji přejí uhradit kurzy, které jim usnadní pozdější hledání práce v oboru, ve kterém se děti vyučují. Zájem je tak například o kadeřnické, masérské nebo barmanské kurzy. Vůbec nejčastějším přáním je ale zápisné do autoškoly, na které dětem nezbývají z kapesného peníze, a patří k nejčastějším požadavkům na uchazeče o práci.
 
Starší děti si často přejí také pomůcky pro učební obor a budoucí profesi. Například 17letý Zdeněk si přeje zednické nářadí, 18letý Oldřich svářečku. Ne všechny děti ale mají v hledáčku jen praktické potřeby. Například budoucí automechanik Lukáš si přeje chodit na kurzy společenského tance. Věří, že mu pomohou „žít jako normální člověk bez zábran“.
 
Zatímco přání starších dětí se soustředí v oblastech praktického zájmu, mladší děti si přejí nejčastěji podpořit v zájmové a tvůrčí činnosti. Sedmiletá Sára píše, že by ráda chodila na kroužek keramiky. „Ráda vytvářím různé věci a nejraději chodím na keramiku. Moc mě to baví a aspoň se nenudím,” píše na webu. V domově vyrůstá stejně jako její dva bratři odmala. Podobných přání najdeme na stránkách stovky. Zobrazují se ale pouze ty, na které mohou aktuálně přispívat.
 
„Aktuálně vystavujeme vždy jen okolo deseti přání. Máme zkušenosti, že se tak rychleji splní a uvolní místo dalším přáním v pomyslné frontě, “ říká Veronika Vrzalová, manažerka projektu ze Spolu dětem. Na splnění své přání čekají dnes děti přibližně rok i více. Dlouhá čekací doba ale děti neodrazuje. „Díky kroužkům se děti zapojují více mezi své kamarády. Přání týkající se vzdělání jim umožní získat lepší práci.“ upřesňuje Veronika Vrzalová.
 
Protože je přání stále více než dárců, zamýšlí organizace oslovit další. Jednou z možností je vznik profesních fondů na úhradu nejčastějších přání. „Oslovit chceme hlavně autoškoly, stavební nebo kosmetické firmy. Motivací firem může být, že každý příspěvek jde do poslední koruny na podporu konkrétního dítěte, které se chce věnovat jejich profesi,“ vysvětluje Naďa Dittmannová, ředitelka organizace Spolu dětem.
 
Web &Sance.cz je součástí projektu Dejme šanci dětem neziskové organizace Spolu dětem, nejstaršího dárcovského projektu pro děti z dětských domovů a pěstounských rodin na českém internetu. Děti sem vkládají svá přání a představují se. Podle pravidel mohou žádat pouze o úhradu zápisného do kroužku, vzdělávacího kurzu nebo nákup učebních nebo pracovních pomůcek. Unikátní variabilní symboly zajišťují, že lidé podporují vždy konkrétní přání. Od svého vzniku v roce 1999 splnil přání 1241 dětem v celkové hodnotě 6,4 milionů korun. Další desítky už sepsaných přání čekají na zobrazení a následně podporu dárců.Máte doma oblečení, knížky, CD, keramiku, hračky nebo dekorační předměty, které už nepotřebujete nebo nechcete? Zbavit se jich můžete tak, že zároveň pomůžete dětem z dětských domovů a pěstounských rodin. Když nepotřebné věci přinesete na Karlínský benefiční bazárek do Klubu Divokých matek a někdo jiný je zakoupí, přispějete tím dětem na zápisné do kroužků a kurzů nebo na nákup pomůcek do školy nebo budoucí profesi.
 
Výtěžek z Karlínského benefičního bazárku půjde na projekt Dejme šanci dětem. Jde o nejstarší projekt českého internetu podporující děti z dětských domovů a pěstounských rodin. Najdete ho na webových stránkách www.sance.cz, děti sem píší samy svá přání na podporu ve vzdělání, zálibě nebo přípravě na budoucí povolání. Lidé jim mohou přímo prostřednictvím webu pomoci.
 
Na stránkách každý uvidí, co si děti nejčastěji přejí a dočte se i vysvětlení proč. Nejčastěji to jsou kurzy, mají dětem později usnadnit hledání práce, zápisné do autoškoly nebo nákup řemeslných potřeb jako jsou například zednické nebo svářečské nářadí. Splnit jedno přání pomocí sbírek trvá někdy až rok.
 
Karlínský benefiční bazárek proběhne od 13. do 16. června v Klubu Divoké matky v Hybešově ulici na Praze 8. Věci, které chtějí lidé darovat, mohou nosit do Klubu Divoké matky už od 28. května až do 11. června. Klub vedou herečka a tanečnice Kristýna Liška Boková, maskérka a vlasová designérka Barush Zik a ekonomka na mateřské Zuzana Kolková.
 
Bazárek organizuje už potřetí nezisková organizace Spolu dětem, která realizuje také projekt Dejme šanci dětem. „Počítáme s výtěžkem ve výši několika desetitisíců. Tím uhradíme hned několik dětských přání,“ očekává Naďa Dittmannová, ředitelka Spolu dětem.

Zdroj: www.spoludetem.czKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0275 s