Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pondělí 27.5.2024, svátek má Valdemar 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


PLATFORMA 11+ ...

16.06.2012   Stanislav Polauf   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

PLATFORMA 11+ ...... a její závěrečná produkce FACE ME (ČAS ZMĚNY) na festivalu SKUPOVA PLZEŇ  (17. - 21. 6.2012)

 

Pod názvem PLATFORMA 11+ se skrývá evropská síť třinácti divadel z dvanácti zemí napojená na místní kulturní organizace, univerzity a školy. Cílem jejího zatím tříletého působení jsou kulturní aktivity zaměřené na specifickou skupinu mladých lidí ve věku 11 až 15 let, tedy na věk, kdy se utváří hodnoty, osobnost i názor na svět a zároveň je to skupina umělci trochu podceňovaná - už to nejsou děti vnímající pohádky ale ne ještě zralí lidé schopní vnímat celovrstevné umění. Příští rok by PLATFORMA 11+ měla ukázat mnohovrstevný portrét mladé evropské generace v mnoha uměleckých dílech viděný jakoby z pohledu "školního dvora" - centra životních zkušeností teenegerů.

V rámci letošní SKUPOVY PLZNĚ se již nyní sjelo na 30 profesionálních divadelníků na blízký Zámecký statek Býkov a připravují zde v rámci workshopu společné představení s názvem FACE ME (Čas změny). Jsou zde umělci z 13 zemí včetně jižní Ameriky spolu s režiséry, dramaturgy či hudebníky. Jsou rozděleni do tří skupin, z nichž každá musí najít společný přístup a připravit "svoji" inscenaci. Musejí tak překonat řadu problémů, potíží zahrnující různé umělecké přístupy, osobní sympatie či antipatie až po jazykovou bariéru, ale zároveň tím "čelí výzvám." Tři představení pak spojí do jednoho celku režisér Petr Vodička. Premiéra této inscenace se uskuteční na nádvoří a v prostorách plzeňského Gymázia Františka Křižíka právě v rámci Skupovy Plzně.

Proč tam? Studenti této školy se zúčastnili příprav tohoto projektu a také se na jeho realizaci budou podílet - ať již formou školní kapely nebo jako performeři s loutkami, vypadajícími jako masky, které si sami připraví. "Tyto velké obličeje budou jakousi personifikací toho ´co bych chtěl odhodit´. Je to něco, co je snad mou součástí, ale rád bych se toho zbavil, protože je to falešné. Může to být zrcadlo dospělým, obraz toho, co upřímně nemám rád a lze to vyjádřit obličejem nebo prostě tváří," říká k zapojení studentů do projektu režisér Petr Vodička. A že to studenty baví vyjádřila ředitelka gymnázia Františka Křižíka &Sárka Chvalová na úterní tiskové konferenci: "&Skoláci to vzali jako výzvu. Setkání s PLATFORMOU 11+ bylo pro ně výjimečné. Jestli si dosud mysleli, že nejsou nic, pak najednou strašně vyrostli. Našli partnery z mnoha zemí, kteří jim rozumí, což je obohacuje."

„Díky propojení s projektem Platforma 11+ se z letošní Skupovy Plzně stává jedna z největších mezinárodních akcí v oblasti divadla,“ říká ředitel Skupovy Plzně Tomáš Froyda. „Rádi bychom, aby spolupráce v rámci projektu Platforma 11+ ukázala, jak se Plzeň dokáže zapojit do evropských kulturních sítí a stát se centrem dění,“ dodává.

Fota: skupovaplzen.czSkupina umělců, kteří se účastní produkce FACE ME


Zkouška na jedno z představení


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0317 s