Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - červen I.

11.06.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - červen I.Dvakrát začátkem června se v kinech setkáte s kosmickými raketami. Zatímco v jedné pojmenované PROMETHEUS (což je i název filmu) se proletíte, část druhé rakety vám spadne (i s lidským obsahem) na hlavu - tedy ne vám přímo, ale lidem v kazašské stepi, kde s BAJKONUR nachází. Pak si ještě užijete s NEDOTKNUTELNÝMI...

PROMETHEUS

Bontonfilm přichází s nejnovějším snímkem zkušeného a oblíbeného dnes již pětasedmdesátiletého Ridley Scotta (VETŘELEC, BLADE RUNERR, GLADIÁTOR, KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ). Hrdiny filmu je pár dvou mladých úspěšných archeologů Elisabeth Shaw (Noomi Rapace, proslavená rolí geniální hackerky Lisbeth Salanderové v trilogii MILENIUM) a Charlie Holloway (Logan Marshall-Green známý z hororu ĎÁBEL). Tato dvojka objevila na různých místech Země několik jeskynních piktogramů z dávných civilizací a postupně se jim podařilo rozkrýt, že všechny piktogramy poukazují na jedno jediné místo ve vzdáleném vesmíru. Není nic jednoduššího, než se tam okamžitě vydat spolu s dalším týmem badatelů. Nasednou do kosmické lodi s názvem, který nese i titul filmu, a vydat se cestu, na jejímž konci chtějí nalézt odpovědi na nejzákladnější a nejniternější otázky lidského bytí. Potud žánr sci-fi. Ridley Scott však sáhl i po psychologické motivaci jednání obou aktrérů. Elisabeth věří, že lidstvo bylo stvořeno vyšší mocí a chce se se stvořiteli setkat a pochopit původ lidské existence, zatímco Holloway se převážně snaží uvést věci na pravou míru. Nikdo z posádky ovšem není připraven na nepředstavitelnou hrůzu, která na ně čeká (závěr vskutku hororový) a netuší, že právě oni budou muset svést děsivý boj o záchranu budoucnosti lidské rasy (jak ušlechtilé, zvláště když opět lidstvo zachraňují vyslanci Spojených států). V jedné z rolí stále oblíbenější Michael Fassbender (STUD, NEBEZPEČNÁ METODA). 


Logan Marshall-Green, Noomi Rapace a Michael Fassbender


BAJKONUR
"Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí a to nám sděluje v úvodu i film, uváděný do kin společností Film Europe. Zákon náruživě dodržovaný obyvateli malé vesnice, kteří sbírají vesmírné trosky, které spadnou dolů z blízké vesmírné stanice Bajkonur. Posledními dvěma mladými členy vesnice jsou radiový operátor Iskander, známý jako Gagarin, a rázná Nazira. Zatímco se Nazira snaží svým nekonvenčním chováním dát Iskanderovi najevo, že ho miluje, Iskander je evidentně zblázněný nejen do Bajkonuru a rozlehlého vesmíru, ale také do krásné Francouzsky Julie Mahé (Marie De Villepinová), jejíž cestu ke hvězdám sledují televizní kamery. Když Julie doslova „spadne s nebe“ v malé vesmírné kapsuli, je to Iskander, kdo ji najde v bezvědomí. Podle zákona stepi si ji může nechat, což také učiní... zvláště když si Julia nedokáže na nic vzpomenout. Jenže i ta nejromantičtější lež nemůže trvat navždy... Pokud jste v kinech viděli předchozí film režiséra Veita Helmera ASURDISTÁN pak víte, že vás čeká romantická komedie plná jemného humoru, reality kazašské vsi prodchnuté neotřelými snovými nápady. Komedie, která v parném létě osvěží a naladí k pohodě a dobré náladě.


Marie De Villepinová a Alexander Asochakov

 

NEDOTKNUTELNÍ (Intouchables)

Optimistická komedie, která v současné době slaví mimořádný a nečekaný úspěch v kinech na Západě. Zdálo by se na první pohled, že příběh ochrnutého ale bohatého aristokrata Philippeho (François Cluzet), připoutaného na invalidní vozík, nebude k popukání. Ale nic se nemá v životě vzdávat a když si Philippe najme za nového opatrovníka Drisse (Omar Sy), živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení, začne se také jeho život i jeho pohled na svět měnit. Ta volba je zdánlivě úplně absurdní - na tuto práci je Driss tou nejméně vhodnou osobou. Společně se však této nesourodé dvojce podaří propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.. Tolik z informací od společnosti HCE, která francouzský film dvojice režisérů Oliviera Nakacheho a Erica Toledana uvádí do kin.
 

Fota v článku: csfd.cz, lucerna.cz, showbiz.cz, kinobox.cz


Omar Sy a François CluzetKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0395 s