Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kluboví klasikové Dub Pistols zahrají na pražské Parukářce. A bez vstupného!

12.06.2012   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kluboví klasikové Dub Pistols zahrají na pražské Parukářce. A bez vstupného!Největší hvězdou tradičního open air festivalu v parku Parukářka bude londýnská úderka Dub Pistols, která už bezmála dvě dekády infikuje taneční hédonismus nekompromisními politickými názory.

Se svým energickým mixem hip hopu, ska, dubu a punku se do Prahy vrací rok a půl po svém triumfálním vystoupení v Paláci Akropolis a nepochybně potvrdí, že jim mimořádně sluší ocenění Nejlepší koncertní kapela, které nedávno dostali od časopisu DJ Magazine.

Členové anglické partičky Dub Pistols se rádi fotí v dokonale střižených elegantních sakách, kravatách a bílých košilích. Možná na jejich módním vkusu není nic moderního, ale jednoduše jim to sekne. A stejné je to i s jejich hudbou. Svůj mix hip hopu, dubu a punku namíchali Dub Pistols v druhé polovině devadesátých let a novináři je dodnes trochu ze setrvačnosti spojují s bigbeatový klubovým fenoménem tehdejší doby. Třebas je jejich „sound“ už dnes maličko zastaralý, tomuhle kvintetu energické breakbeaty sluší jako nikomu jinému. A naživo to platí dvojnásob.
 
Mozek kapely Barry Ashworth je chodící kronika britské klubové scény, na níž se pohybuje už od konce osmdesátých let. Skupinu Dub Pistols založil v 1996 s baskytaristou Jasonem O'Bryanem a o dva roky později debutovali s výbušným singlem There's Gonna Be A Riot. Dub Pistols mají nezáviděníhodnou vlastnost být v nesprávný čas na nesprávném místě. Když v říjnu 1998 vydávali už jako trio svoje první album Point Blank, vládl zrovna žebříčkům Fatboy Slima a ze slova big beat - jak se energické kombinaci hiphopových breakbeatů a punkového skandování začalo říkat - se stalo tak trochu sprosté slovo. Dub Pistols přitom svoje spojení s tímto stylem vždy odmítali, vždyť jejich stylový záběr zasahoval od Bronxu, přes Ibizu a Manchester až do Karibiku (ska, dub, reggae).
 
Albový debut přesto slavil úspěch a Ashworth a spol. dokonce podepsali smlouvu s velkou nahrávací společností v USA a za jejichž peníze natočili v roce 2001 své druhé album Six Million Ways to Live. Svět velkého hudebního byznysu byl ale pro Dub Pistols moc těsný a tak si nadále užívají svoje místo v klubovém undergroundu, kde se etablovali jako jedna z nejžádanějších kapel. Svědčí o tom cena Best Live Act, kterou dostali na konci loňského od časopisu DJ Mag. „Je to exploze syrové energie a hedonismu, která nechává ostatní kapely daleko pozadu,“ napsali. Na Parukářce pod otevřenou oblohou představí Dub Pistols svoje nejnovější album Worshipping The Dollar, které – jak už název napovídá – komentuje současnou politickou situaci.
 
„Vyrostl jsem na The Clash a v západním Londýně, kde jsem žil, se hrál dub,“ říká k stylovým inspiracím Barry Ashworth. „Jsme pankáči, hlavně protože punk vyznává estetiku 'nic není nemožné'“. Jak skvělé heslo pro kapelu, která se nikdy neřídila módními styly a hrála vždy jen podle vlastních pravidel. Určitě ho mějte na paměti, až dorazíte 14. června do parku Parukářka, kde Dub Pistols zahrají. Stát se tam totiž může úplně cokoliv!
 
Jako předskokan vystoupí domácí Bonus, který  za své album Náměstí Míru získal historicky první hudební cenu Apollo.
 
 
Diskografie Dub Pistols:
 
Point Blank (1998)
Six Million Ways to Live (2001/2005)
Speakers and Tweeters (2007)
Rum & Coke (2009)
Worshipping The Dollar (2012)
 
Více informací a audio ukázky:
 
http://www.thedubpistols.com/
http://www.myspace.com/thedubpistols
 
www.palacakropolis.cz
www.zizkovsobe.cz

Zdroj - Eva Kociánová Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0652 s