Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 26.5.2024, svátek má Filip 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


KINOPREMIÉRY - červen II.

18.06.2012   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

KINOPREMIÉRY - červen II.Tak malý výběr premiér za dva týdny to se hned tak nevidí. Jenom pět kousků se od 21. června do konce měsíce mihne v kinech. Stojí za to jít do kina nebo je lepší se nechat laskat paprsky letního sluncea temný sál vynechat?

 

Na první pohled to k vynechání kina svádí. Čtyřka DOBY LEDOVÉ s podtitulem ZEMĚ V POHYBU (USA, rež. Steve Martino, Mike Thurmeier) už musí unavovat i zaryté fandy (nebo se mýlím?). Krvavé kousance na tělíčkách bikinkových krásek a vysportovaných svalovců ve snímku PIRAŇA 3DD (USA, rež. John Giulager) osobně nemusím. A od údajné komedie JAK PORODIT A NEZBLÁZNIT SE (USA, rež. Kirk Jones) o pěti párech v radostném očekávání také mnoho neočekávejte (prý překvapivě špatná Cameron Diaz).

Ale naštěstí je tu trochu tvrdší a silnější kalibr, který by mohl zabodovat. Sice jen ve dvou kouscích, ale škarohlídský pohled z horního odstavce mírní.

Něžnost (La Délicatesse)

Specialisté na divácky oblíbené romantické komedie Francouzi a stále ctěná a oblíbená "Amélie z Montmartru" herečka Audrey Tautou lákají do kina ctitele (nebo spíš ctitelky), kteří věří, že v dnešním racionálním světě má ještě láska a nečekané romantické vzplanutí svůj smysl - když ne v životě tak alespoň ve filmu. Audrey Tautou vytváří postavu Nathalie, mladé, krásné mladé ženy mající skvělého manžela a žijící úžasný život. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč se tak stalo, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse (François Damiens). To, co spolu zamilovaný pár prožívá vyvolává mnoho otázek ale také odpor u kolegů v práci. Pod vlivem své lásky spolu nakonec Natalie a Markus utíkají pryč, aby jejich vztah mohl pokračovat a přežít. Distributor D-cinema říká: Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. Připomenu ještě, že o hudbu ke snímku se postarala Émilie Simon - mladá francouzská zpěvačka a skladatelka elektronické hudby. Její album Franky Knight obsahuje řadu skladeb, které napsala právě pro tento film. Na režii je podepsána dvojice David Foenkinos a Stéphane Foenkinos.


Marieke, Marieke

Německo - belgické drama slibuje mimořádný zážitek divákům, kteří nehledají jen povrchní příběh. Jeho hlavní aktérkou je titulní Marieke (Hande Kodja), dvacetiletá dívka, žijící s matkou, která před ní důsledně tají všechny okolnosti otcovy dávné smrti. Proti citově otupělému domácímu i pracovnímu prostředí dívka staví intimní chvíle trávené ve společnosti starších mužů, s nimiž se cítí silnější, v bezpečí a volná. Jejich těla si s oblibou fotografuje. Jednoho dne ji ale vyhledá otcův dřívější přítel (Jan Decleir) a Marieke se do něj zamiluje. Dozví se ale pravdu o svém otci, což ji uvrhne do depresí. Najde sílu přijmout pravdu a začít znovu žít?

Civilní a zároveň empaticky natočený snímek spadá mezi díla současné generace mladých vlámských režisérek, které se ve své tvorbě zaměřují na intimní pohledy do životů ženských hrdinek. Režisérka filmu Sophie Schoukens přiznává, že jí během psaní scénáře inspirovala píseň Jacquesa Brela Marieke, Marieke kde zpívá: „Bez lásky, něžné lásky, vše končí“. "To je v podstatě bod, který chci zachytit v mém filmu: mladá Marieke hledá lidské teplo a něhu. Její rodina jí toto neposkytuje a ona se snaží osvobodit od tohoto chladu za každou cenu. Je to píseň, která mne inspirovala a která byla základem Mariekiny postavy," říká režisérka. Film uvádí společnost Film Europe.
Fota v článku: filmpro.sk, febiofest.cz, culturetco.com

 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.026 s