Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Film zadarmo? Ano. 31 konců / 31 začátků umělecké skupiny Rafani

01.07.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Film zadarmo? Ano. 31 konců / 31 začátků umělecké skupiny Rafani Osobitý film 31 konců / 31 začátků, který je celovečerním debutem umělecké skupiny Rafani, je od 25. června k vidění zdarma na internetových stránkách www.DAFilms.com. Snímek získal také Zvláštní cenu poroty na loňském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

Navazujeme tak na premiéru snímku Arnošt Lustig – devět životů, který vidělo od únorové premiéry na našem portálu přes 10.000 lidí,“ říká Diana Tabakov z portálu Doc Alliance Films. Ve filmu, který se točí okolo fenoménu Prahy a města obecně, je představeno dvacet jedna osobností především z oblasti pražské nezávislé kultury, například Ondřej Slačálek, Petr Krejzek, Michal Viewegh, Vladimír Skrepl, Vladimír 518, Mark Ther, Advance design, Birds built nests underground a mnoho dalších. Film 31 konců / 31 začátků přichází do internetové distribuce tři dny před zahájením velké výstavy Rafanů v Domě umění města Brna. Film je ke zhlédnutí na adrese: http://dafilms.com/film/8121-31-koncu31-zacatku/.

Více informací také na www. DAFilms.com, o Rafanech na http://rafani.blogspot.cz/.

Položili jste si někdy otázky: Kde končí a začíná Praha? Kde je střed? Jaká je její struktura? Má svou skrytou, do tmy nevědomí ponořenou tvář? Je možné vzít svůj život a přiložit ho k pojmu města? Neproměňuje se plnost a bohatství v nicotu a prach? Kdy a kde je osvícenský rozum skutečně v koncích?,“ uvádějí téma filmu Rafani. A dodávají: „Základem filmu 31 konců / 31 počátků je pohyb. Tak jako dítě přeskakuje z kamene na kámen, když chce suchou nohou překonat řeku, i film se trhavě, poskoky, vydává na cestu tam a pak zase zpět.

Ve filmu vystupují Richard Bakeš, Petr Bosák, Vladimír Brož, Michal Brunclík, Antonio Cossa, Petr Ferenc, Glass, Vít Havránek, Jakub Hošek, Robert Jansa, Martin Ježek, Josef Jindrák, Jan Klamm, Martin Kohout, Petr Krejzek, Milan Mikuláštík, Adam Nenadál, Ondřej Parus, Petr Písařík, Michaela Pixová, Milan Salák, Ondřej Slačálek, Vladimír Skrepl, Markéta Soukupová, Pavel Sterec, Mark Ther, Michal Viewegh, Lenka Vítková, Daniel Vlček, Lukáš Vondráček a studenti Gymnázia Jana Nerudy.
 
Praha - město v kotlině, město ležící podél vod plynoucí řeky. Město přikrčené ve stínu Hradu. Město ukryté za fasádou turismu. Praha. Město mnoha zděděných a mála nových jmen. Přerývaný tok řeči. Spleť ulic. Hluk aut. Smog. Slunce otázek však pomalu vychází na oblohu, rozednívá se. Stojíme před branou a film začíná. Praha ve stádiu zrcadla. Slova stojící proti obrazům.
 
Portál www.DAFilms.com funguje na principu Video on Demand a v současné době nabízí permanentní přístup k více než šesti stům dokumentárních a experimentálních filmů. Diváci i filmoví profesionálové z celého světa mohou všechny filmy přístupné na DAFilms.com legálně a za minimální poplatek zhlédnout přímo ve svém počítači nebo si je stáhnout ve formátu AVI a DVD. DAFilms.com nabízí výběr ze současných dokumentárních filmů z celého světa s důrazem na evropskou kinematografii. Vedle významných filmů současnosti jsou zde zpřístupněny i klíčová dokumentární díla minulosti, takže portál plní také funkci filmového archivu.
 
31 KONCŮ / 31 ZAČÁTKŮ
2011
česká verze, 84 min
režie Rafani
námět a scénář Rafani
kamera David Landa, Pavel Kučera, Jan Martinec, Darko &Stulić
střih Dan Marek, Rafani
zvuk Jakub Jurásek
výkonná produkce Rafani
hudba Aranos
komentář Hynek Chmelař, Roman Zach
make-up Andrea Medunová Součková
světla Jan Borůvka
studio Fotonova v Kunraticích
mix zvuku Dan Marek
grafický design Petr Bosák, Robert Jansa
jazyková redakce Alan Beguivin, Lenka Vítková


 Zdroj:Jiří Sedlák, ArtsMarketing.CZ


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0257 s