Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  pátek 19.4.2024, svátek má Rostislav 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Příští oběti - Jeffery Deaver

10.08.2012   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Příští oběti - Jeffery DeaverOsamělá chata v místech, kde lišky dávají dobrou noc a uvnitř dva lidé: Právnička Emma a její manžel Steven. Hrobové ticho, které je obklopuje, narušuje pouze tichý praskot zvenčí. Kroky? Než manželé zjistí, že by se měli začít bát, je pozdě...

Dovnitř vtrhnou dva ozbrojení muži. Daleko odtud místní stanice šerifa obdrží tísňové volání, které obsahuje pouze jediné slovo. Jde o omyl? Nebo volajícímu někdo znemožnil hovor dokončit? Co se stalo a kde? &Serif Tom Dahl rozjíždí pátrání po tom, komu patřil mobilní telefon, z něhož se někdo pokoušel dovolat o pomoc. Zjistí, že jde o telefon Stevena Feldmana a následně i to, že Steven i s manželkou tráví prodloužený víkend na své chatě v místě, kde se život po zimě ještě nestačil probudit. Vyšle tedy na místo svou zástupkyni Brynn McKenzieovou. Ta na místě najde dvě mrtvá těla a dva vrahy. Ti se samozřejmě nežádoucí svědkyně snaží zbavit a tak se rozjíždí zoufalá honička, při které policistka přijde o mobilní telefon, svou zbraň, auto a málem i o život. Je zraněná, sama, beze zbraně a uprostřed pustiny, kde nemůže čekat jakoukoli pomoc zvenčí. Musí se tedy spolehnout pouze sama na sebe. Když se snaží v houstnoucí tmě uniknout svým pronásledovatelům, narazí na dívku - přítelkyni zemřelých - která se stala svědkem zločinu a tedy dalším terčem dvou nelítostných vrahů.
Začíná boj s časem, Brynn se daří kličkami unikat, ale neúnavní vrazi jsou oběma ženám neustále v patách a mezi Brynn a Hartem jde o víc než jen o to, kdo koho přechytračí. Jenže nic není takové, jak se náhodnému pozorovateli či čtenáři zdá. Kdo je ve skutečnosti oběť a kdo vrah? Jak s osudem dvou pronásledovaných žen a dvou mužů, kteří se po jejich stopě ženou jako buldoci, souvisí další postavy, jež průběžně vstupují do děje a matou tak nejen Brynn, ale i čtenáře? Kdo na konci příběhu proběhne cílovou páskou živý a kdo naopak už nikdy nepromluví?
Nechte se překvapit a slibuju, že nebudete litovat. Kdo bude číst pozorně, odhalí vodítko, které mu lecos napoví. Přiznám se, dvakrát jsem se k tomu místu vracela, protože mi připadalo podezřelé, ale nakonec jsem ťuknutí stejně nepochopila.
A na konci knihy jsem nestačila zírat. Překvapivé, nečekané zvraty, překvapivá, nečekaná odhalení, překvapivý, nečekaný konec. Nebude litovat nikdo, kdo má rád rychlý spád a napětí, ani ten, kdo očekává neobyčejné zápletky a ještě prapodivnější rozuzlení. Těšte se!!! 

Příští oběti
Jeffery Deaver
Domino, 2011


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.082 s