Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 18.6.2024, svátek má Milan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Oslňující, záhadná a nebezpečná. Amerika, jak ji neznáte

16.07.2012   redakce   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Oslňující, záhadná a nebezpečná. Amerika, jak ji neznáteDaleko od betonových džunglí, rozsáhlých nákupních komplexů, přesto jen pár minut od uspěchaných center měst se rozkládá úplně jiný svět. Svět, který na jedné straně prospívá a na straně druhé bojuje o přežití. Nabízí tyčící se vrcholky hor, žhavé pouště, spletité lesy a půvabně členěná pobřeží. To jsou nejdivočejší oblasti, to je Nezkrocená Amerika, zbrusu nový dokument National Geographic Channel (NGC).

Během natáčení strávil štáb filmařů v terénu skoro 2 roky a urazil tisíce kilometrů na trase mezi Aljaškou a Patagonií. Aby bylo možné natočit doposud nezachycené záběry, museli se kameramani spustit z peruánských útesů a ve snímání úchvatného území lvounů jim nezabránily ani četné modřiny a boule. V Kalifornii se nenechali odradit žahnutím medúz, v tmavém ekvádorském lese překonali i rozbahněné a kluzké stezky, vypořádali se s mrazivými teplotami kolem -30 °C či téměř 100procentní vlhkostí. Projeli zuřícími hurikány, šplhali do závratných nadmořských výšek, spali při větru o rychlosti přes 130 kilometrů v hodině a byli pronásledováni pumou. Výsledkem jejich snažení jsou doposud nezdokumentované záběry zvířecího chování.        
 
Čtyřdílný seriál Nezkrocená Amerika se na obrazovkách National Geographic Channel objeví poprvé v neděli 5. srpna 2012 a bude ukázkou nezdolné vůle přežít v divočině Severní, Střední i Jižní Ameriky. Série čtyř hodinových dokumentů (Hory, Pouště, Lesy a Pobřeží) přinese úchvatné záběry, představí elegantní námluvy, obrovskou výdrž i tvrdé boje zvířat. Nově se úžasné scenérie divákům nabízí v širokoúhlém formátu 16:9, v němž NGC vysílá od 10. července 2012.
 
Nezkrocená Amerika
Epizoda Hory představí fascinující druh netopýra, o jehož existenci jsme doposud neměli tušení. Ten disponuje mezi všemi savci bezkonkurenčně nejdelším jazykem v poměru ke svému tělu. V Pobřeží budeme plavat po boku elegantních mant nedaleko mexických břehů. V epizodě Pouště se setkáme s tučňáky, kteří své mladé vyvádí na nejsušším místě planety.V díle nazvaném Lesy se v Amazonii vydáme na lov s nepolapitelným jaguárem, který si vzápětí pochutná na kajmanovi.
 

 
 
 Zdroj:
Jana Dobášová - channels s.r.o.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0386 s