Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Studenti se vytasili s neotřelými návrhy. Chystají nové technologie i budovy!

20.07.2012   redakce   Společnost   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Studenti se vytasili s neotřelými návrhy. Chystají nové technologie i budovy!Podívejte se na ty nejzajímavější práce, které vévodily letošní univerzitní technologické soutěži Technology Cup 2012.

Jana Malinovská, MU v Brně
Bluetooth SIM Extender (BTSe)
Návrh reaguje na aktuální potřeby uživatelů smartphonů , kteří jsou nuceni používat další telefon. Jedná se o zařízení, které bude obsahovat dva vstupy pro SIM karty a pomocí Bluetooth bude připojeno k hlavnímu telefonu. Pokud bude někdo volat na číslo, jehož SIM karta je umístěna v zařízení, připojí se ke smartphone a hovor bude probíhat skrze něj. Zařízení, neboli modul, bude pokryto solárními články, uživatel se tedy nemusí starat o jeho dobíjení. K modulu by měl být připojen i dobíjecí kabel, který by díky solárnímu nabíjení mohl dobít i samotný smartphone. Díky zařízení bude uživatel smartphonu moci používat až tři telefonní čísla současně a pouze jeden mobil.

František Novák, VUT v Brně
Návrh bioplynové stanice Telč
Jakub Kos, VUT v Brně
Návrh bioplynové stanice Telč
Dvě nejzajímavější architektonické studie řešení bioplynové stanice vytvořili František Novák a Jakub Kos. Zadání požadovalo řešení bioplynové stanice v Telči, která má sloužit administrativními laboratorním účelům a být špičkovým pracovištěm pro výzkum technologií využití bioplynu.

Vít &Storch, ČVUT v Praze
Odsávání mezní vrstvy
Se zajímavým návrhem pro řešení cirkulace vzduchu v aerodynamických tunelech přišel Vít &Storch. Možnost co nejpřesnějších měření v aerodynamických tunelech je klíčová pro výzkum a vývoj v nejen v leteckém a automobilovém průmyslu. Pan &Storch navrhl odsávací kanál s ventilátorem, který dokáže vyvinout dostatečný podtlak k odsátí části proudu z tzv. mezní vrstvy vzduchu při vnitřní stěně aerodynamického tunelu. Redukce mezní vrstvy touto metodou přispěje k vyšší přesnosti měření.

Samuel Prívara, ČVUT v Praze
Modelování a identifikace pro prediktivní řízení
Samuel Prívara ve své práci dokazuje, že díky výpočtům prostřednictvím matematického modelu, v kombinaci s daty z předpovědi počasí, je možné dosáhnout úspor na vytápění budov v řádu desítek procent. Autor specifickým způsobem rozebírá možnosti optimalizace spotřeby energie ve velkých budovách. Navrhovaná metoda umožňuje předpovídat a upravovat tepelné chování budovy
a prostřednictvím relativně levného softwarového řešení sladit termostaty v objektu způsobem, který přináší viditelné úspory.

Aleš Vyka, V&SB – TUO
Newsstand toolkit
Zvláštní cenu TC za progresívní řešení v oblasti elektronické publikace, získal student V&SB-TUO Aleš Vyka. Newstand toolkit je nástroj pro publikaci elektronických časopisů z mobilních zařízení. Tyto publikace je následně možné prodávat přes tzv. kiosek, který představuje virtuální novinový stánek,
v němž si mohou uživatelé zakoupit časopisy a magazíny.

Kristýna Hladká, Nikola Gruntorádová, SP&S chemická, Brno
Vývoj nové koncepce clonek v scintilačním detektoru
pomocí systému SolidWorks Flow Simulation a Ansys CFX

Dvě středoškolačky, jejichž sofistikovaný výzkum byl ve svých předchozích fázích oceněn také v jiných vědeckých soutěžích, získaly zvláštní cenu Technology Cupu za nejlepší středoškolskou práci. Studentky se zabývaly problematikou environmentálního rastrovacího elektronového mikroskopu, který umožňuje sledovat vzorky obsahující vodu v jejich přirozeném stavu. Studentky navrhly clonky, které optimalizují proudění plynů skrz detektor mikroskopu, čímž výrazně zvyšují ostrost obrazu a další parametry mikroskopu.Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0406 s