Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 23.7.2024, svátek má Libor 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Sprostá holka

04.10.2012   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Sprostá holkaTři roky v dobrovolném celibátu. A pak přijde vysvobození. Dokonalý muž. Pohledný, inteligentní, zaopatřený. Háček je jediný. Chce víc, než jen sex. A hezká, leč zrazená účetní Elle visí v pavučinách starých křivd.
 

Začne to jako flirt, přeroste do bezuzdné vášně a vyústí v nepřekonatelnou lásku. Zní to jako předem nalinkovaná lovestory. Jedno velké ALE tu však přeci jen zůstane.

Elle Kavanaghová je tak trochu šedá myška. Teď. Tři roky již nezakusila dotek muže. Ale předtím? O náhodné známosti nebyla nouze. Staré časy se vrátí alespoň na chvíli zpět. To, když potká charismatického právníka Dana. Chvíle jiskření, poté nic a pak dokonalý sex. Elle má jasno - půjde jen o postelovou záležitost. Jenže, co když se Dan dívá na všechno jinak a přes Ellinu úpornou snahu se do všeho zamotají city? Pak nezbude, než začít velké pátrání po duši. Po trhlinách starých dní a po šrámech, které nezhojí ani dlouhé roky.

Připomíná vám líčení klasický postup v duchu červené knihovny? Ano, na její hranici se tahle knížka skutečně pohybuje. Okořeňte ji trochou sexu, přidejte psychologickou zápletku a hned máte o odlehčenou zábavu na podzimní večery postaráno. Ne, takhle knížka není pro muže, ani se vám při čtení ústa nezkřiví do O, až se budete podivovat nad dokonalou stylistikou. Na první pohled by mohla spadat do laciných románků. Jenže i tady najdete ono "ale". Je jím jak peprnost, která oživí text, tak citová otupělost hlavní hrdinky a tudíž psychologický přesah celého díla. Hozenou rukavici zvedne autorka jen zčásti. Chvílemi se zdá, že podceňuje čtenáře, jakoby jej ani nechtěla zatěžovat trýzní, kterou její hrdinka zakouší. Anebo naopak - sama se hůře projektuje do její kůže a nedokáže přesvědčivě předat zakoušené schizma a depresi. A je to škoda - stačilo by víc zahrát na tyhle struny a Sprostá holka (která, mimochodem, má do skutečně lehkovážných literárních holek i v letech vášnivosti pořádně daleko) mohla stát o stupínek výš.
 

Sprostá holka
Autor:Hartová Megan
ISBN:978-80-7359-309-4
Rok vydání:2012
Vydalo nakladatelství Metafora


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0601 s