Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  středa 29.5.2024, svátek má Maxmilián 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


VRÁNA: MĚSTO ANDĚLŮ - TV tip - Pomsta se šíří v Los Angeles

24.07.2020   Stanislav Polauf   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

VRÁNA: MĚSTO ANDĚLŮ - TV tip - Pomsta se šíří v Los AngelesJsou filmy, které se vám nesmazatelně vryjí do duše a nikdy zážitek z nich nezapomenete. Kdo před lety viděl film VRÁNA (USA 1994, rež. Alex Proyas) bude okamžitě vědět o čem mluvíme.

 VRÁNA byl romantický horor v němž se zavražděný rockový hudebník vrací po roce na zem, aby se pomstil. Film, v němž duši zemřelého doprovází titulní černá vrána, vzbudil obrovskou pozornost. Jak svojí hypnotickou atmosférou gotického hororu a tepající rockovou hudbou zadírající se do duše tak i tragediemi při natáčení, které vyvrcholily 31.3.1993 náhodným zastřelením představitele hlavní role legendárního Brandona Lee.

V Hollywoodu (a nejen tam) se stalo zvykem, že po každém divácky úspěšném filmu následují jeho volná pokračování. Filmy s titulem VRÁNA a podtituly MĚSTO ANDĚLŮ, NÁVRAT a PEKELNÝ KNĚZ vznikly postupně v letech 1996, 2000 a 2005. Bohužel každý je natočen jiným režisérem a filmy mají kolísající úroveň nedosahující svého předvzoru. Na televizní obrazovku se nyní vrací "dvojka" film VRÁNA: MĚSTO ANDĚLŮ režírovaná proslulým tvůrcem videoklipů Timem Popem. Pro hlavní roli byl vybrán francouzský herec Vincent Perez, oblečený do stejného kostýmu a shodně nalíčený jako Brandon Lee.Vincent Perez

Ladění do temného romantického hororu zůstává zachováno a stejně podobný je i základní příběh. Mladý mechanik Ashe se spolu se svým synkem stanou svědky brutální vraždy. Zabijáci dostanou od svého šéfa rozkaz nemilosrdně zlikvidovat všechny, kdož by je mohli poznat. Po čase se mrtvý Ashe vrací na zem, aby vykonal pomstu. Cestu mu ukazuje opět vrána, průvodkyně zamřelých duší, k níž se navíc přidává mladá majitelka tetovacího salonu Sarah (Mia Kirshnerová), která už předtím pomohla k návratu hrdinovi VRÁNY a z dívenky v prvním dílu stačila již dospět v ženu. Oba mladí lidé, jejichž spojení posvěcuje temný stín tajemné vrány, vedou rozhodné tažení proti zlu...Drama pomsty se opět odehrává v temném a pochmurném městě, jen místo Detroitu z první části je to to tentokrát Los Angeles. Převládají šerosvitné tmavé barvy a do zvuků kvílících kytar se mísí echa, stony a výkřiky. Režisér Pope nijak nezastírá, že chtěl vytvořit podobnou atmosféru jako jeho předchůdce, a proto vsadil rovněž na rockovou hudbu (např. White Zombie, Bush, Seven Mary Tree či NY Loose). Do filmu se tak dostal i zpěvák Iggy Pop, který se v roli bizarního zabijáka Curvea stává druhou hereckou hvězdou filmu. Odpudivého zlosyna a hlavu gangu Judaha zvtvárnil Richard Brooks.Vincent Perez, Mia Kirshner

Na první pohled je MĚSTO ANDĚLŮ stejně efektní jako VRÁNA. Záhy v něm však nalézáme větší příklon ke klipové estetice, menší motivaci v jednání postav, nepropojenost motivů a na efekt omezenou symboliku vrány. Film je tak přijatelnější pro běžného diváka, ale také o dost níže oproti už kultovní VRÁNĚ.

Foto: csfd.cz. dvd.premiery.cz

*****************************************

VRÁNA: MĚSTO ANDĚLŮ
(The Crow: City of Angels), USA 1996, režie Tim Pope,
uvidíte ve čtvrtek 30. července na Filmboxu od 23,25 hodin.


 
  
 
 
 


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.6256 s