Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 16.6.2024, svátek má Zbyněk 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Městská divadla pražská spouští nový web

29.08.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Městská divadla pražská spouští nový webMěstská divadla pražská oficiálně spouští nové webové stránky. K nejvýznamnějším změnám patří především nový design a struktura stránek, která je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá, přehledná a respektovala moderní trendy tvorby firemního webu.


Dodavatelem grafické podoby webu je agentura Symbio, která vycházela z celkového redesignu Městských divadel pražských, jehož autorem je Lumír Kajnar, jeden z nejvýraznějších současných tvůrců v oblasti grafiky u nás. S optimalizací textů pomohl Dobrý web. Kódování, implementace a spuštění stránek se ujala společnost Nux s.r.o.
Návštěvníky webu vítají tváře hereček a herců, které můžete vídat na scénách divadel ABC a Rokoko, jejichž portréty jsou dílem fotografa Ondřeje Pýchy.
 
Nová podoba webu Městských divadel pražských vychází z kompletní změny vizuální prezentace divadla, která započala již v září 2011 změnou loga instituce a nyní, v srpnu 2012, je dokončena spuštěním nových webových stránek.
K redesignu jsme přistoupili z důvodu jasnější komunikace poslání a statutu Městských divadel pražských, a také z důvodu posunutí grafiky tak, aby sledovala poslední trendy v tomto oboru," vysvětluje správní ředitelka Městských divadel pražských Eva Römerová.
Vizuální styl čerpá ze symboliky map a plánků. „Představme si tvář Městských divadel pražských jako kvalitního průvodce divadelním světem. Co by na něm diváci ocenili? Přehlednost, srozumitelnost a ověřené zdroje. I proto se vizuální jazyk Městských divadel pražských inspiroval mapami,“ dodává Lumír Kajnar.
Při tvorbě webové prezentace byla na prvním místě přehlednost a srozumitelnost pro návštěvníky.
Cílem je, aby zde našli jednoduše a rychle všechny informace, které potřebují znát před návštěvou divadla, ale také všechny informace o svých oblíbených hercích a inscenacích. K dispozici jsou aktuální články, recenze, rozhovory a ilustrativní videa k inscenacím. Novinkou jsou i krátké záznamy prvních dojmů diváků po zhlédnutí inscenace (například zde: http://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/17/Sto-roku-samoty/).
 
Kromě nových stránek rozšiřují Městská divadla pražská své působení na sociálních sítích. Spolu s novým webem spouští také účet na Twitteru.
 
A ještě jedna perlička na závěr. Městská divadla pražská připravují kvíz pro všechny návštěvníky nového webu o Volné předplatné a vstupenky do divadel ABC a Rokoko. V průběhu příštího týdne zveřejníme na hlavní stránce odkaz na seznam otázek, na něž bude možné nalézt odpovědi při prohlížení nové webové prezentace.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1737 s