Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  neděle 19.5.2024, svátek má Ivo 

Hledej

Sociální sítěWebmagazín na Instagramu
Webmagazín na X Twitteru

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


Kapela Kryštof podává Inzerát!

15.10.2012   Kateřina Sovová   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kapela Kryštof podává Inzerát!...a je jenom na vás, jestli na něj zareagujete. Rozhledna nezaváhala, a tak my už obsah zbrusu nového alba známe. A naše čerstvé dojmy?

Nové CD Kryštofů jsem dneska „otočila“ přinejmenším čtyřikrát.  Poměrně nečekané, zvážím-li, že ještě včera mě Inzerát, jak Kryštofové tohle novorozeně pojmenovali, na první poslech nijak zvláště nenadchnul... Nebudu zbytečně chodit okolo horké kaše – tahle stříbrná placka, kapelou pokřtěná coby Inzerát, čítá deset zatraceně rafinovaných zbraní, dostávajících se s každým dalším poslechem hlouběji pod posluchačovu kůži. A nebojím se napsat, že některé opravdu rozechvějí i orgány o poznání hlouběji. Tady narážím na pro mě jednoznačně nejchytlavější Cestu, písničku s hostujícím Tomášem Klusem, která tomuhle čerstvému hudebnímu počinu jednoznačně nasazuje pomyslnou korunu. Ale vraťme se pěkně přes stopku zase zpátky na začátek.

Už od prvního songu je jasné, že Inzerát svoje stvořitele nezapře. Je to další typicky kryštofácký kousek, vykazující typický rukopis textů frontmana kapely, Richarda Krajča. Z toho lze usuzovat, že fanoušci Kryštofů rozhodně zklamaní nebudou. Co víc, kapele se podařilo zlanařit legendárního Jarka Nohavicu, ale i, jak už bylo řečeno, jeho nástupce (či chcete-li jeho v současnosti největšího konkurenta), Tomáše Kluse. Nutno podotknout, že v obou případech je zatraceně o co stát.

Ačkoliv nemám zdání, jestli Kryštofové fandí britským Coldplay, sbory v některých písničkách (Římská...) je přinejmenším silně připomínají. To je ovšem jenom – samozřejmě, máte-li Coldplay rádi – ku prospěchu věci, protože Kryštofové, na rozdíl od jiných (viz Mandrage a Mechanik) nevykrádají, ale chytře kombinují...a výsledek stojí za to. Coby fanoušek Rammstein, potrpící si na takřka geniální balady páně Lindemanna, mě na Inzerátu trošku mrzí menší nápaditost textů než obvykle, a to tím spíš že Richard Krajčo už dříve dokázal, že umí (velmi působivá Jízda v protisměru, Vodné stočné). Co se týče bookletu, a na tom se pánové vyřádili, jak se patří. Grafické zpracování a nápad s „inzeráty“, zdobícími kromě opravdu povedených fotomontáží kapely jednotlivé stránky, je originální a působivé. Dovolím si říct, že je to vůbec jeden z nejpoctivěji udělaných bookletů, jaké jsem za poslední roky u domácích interpretů viděla. A právě proto mě vysloveně štve, že při pouhém prolistování, jsem objevila hned dvě chyby - jednu pravopisnou a jednu tiskovou. Chybovat je jistě lidské, tady je to, vzhledem k zjevně vynaložené nemalé námaze, prostě škoda.

Celkově ovšem nemám k Inzerátu jakékoliv výhrady. Cca 300 Kč, za něž CD pořídíte, rozhodně nelituji, a jsem si jistá, že pro mě ještě hodně dlouhou dobu tahle záležitost nezevšední.

PS: Pokud jste ještě neměli možnost shlédnout, nenechte si ujít také klip k písničce Inzerát. Jestliže jste doteď nevěřili, že jsme schopni vyrovnat se zahraniční produkci, možná konečně uvěříte...

foto:Bontonland.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.043 s