Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  čtvrtek 20.6.2024, svátek má Květa 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


NIKITA! (brutální) - derniéra 12.12. 2012

12.12.2012   redakce   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

NIKITA! (brutální) - derniéra 12.12. 2012„...Nebudeš mi to věřit Bobe, ale já o své budoucí ženě skoro nic nevím. Řekni mi, jaká byla, když byla malá?...“ Marek ví, že je Marie sexy, že je skvělá, že je vlastně úplně dokonalá. Jediné co Marek neví, je, že Marie – se nejmenuje Marie, ale Nikita... psychologický thriller volně podle slavného filmu Luca Bessona...

Režie: Konrád Popel, j.h.

Dramaturgie: Vladislav Kracík

Hrají: Marta Bačiková, j.h., Petra Jarčevský, j.h., Vojtěch Johaník, j.h., Petra Konvičková, Jana Posníková, Alois Pešek

Scéna a kostýmy: Eva Krhutová, Dagmar Maturová

Hudba: Ondřej Biravský, j.h.

Light design: Aleš Hejral

Zvuky: Vladimír Derner

Premiéra: 16.9.2011

 

Inscenace s názvem NIKITA! (brutální) je volně inspirovaná slavným filmovým příběhem vynikajícího francouzského režiséra Luca Bessona.  Film s původním názvem La Femme Nikita měl premiéru v roce 1990 a ve své době se výrazně prosadil skutečností, že přesáhl tehdy velice oblíbený žánr akčního filmu o výraznou a originální psychologickou linku.

Hlavní hrdinkou inscenace je na drogách závislá Nikita, která se se svými přáteli podílí na přepadení lékárny. To se ale nezdaří, dochází ke střetu jak s majitelem, tak s policií, a výsledkem je tragédie o několika mrtvých. Nikita je zatčena a odsouzena na doživotí. Tajná policie ji dá ovšem ještě jednu šanci v podobě nabídky pracovat pro vládu jako tajná agentka. Nikita souhlasí, a tak se dostává do školící agentury, která ji za několik let přemění z nezkrotného delikventa na dokonalý vraždící stroj. V agentuře se také Nikita setkává s Bobem, agentem vedoucím její výcvik, se kterým naváže citový vztah. Po ukončení výcviku začíná Nikita s falešnou identitou nový život. Z Nikity se stává Marie. Brzy poté potkává mladého Marka a zamiluje se do něho. Marek nemá o její minulosti ani tušení a díky němu i sama Nikita téměř zapomene na svůj předchozí život. Ten se ovšem vymazat nedá, a tak, když je Nikita nejšťastnější, zazvoní ji telefon a přijde rozkaz zabíjet..  

 

I přes divácky vděčný akční rámec je inscenace Divadla Tramtarie  NIKITA! (brutální) v podstatě realistickým psychologickým dramatem. V jeho centru je klasický milostný trojúhleník mezi Nikitou a jejími dvěma fatálními muži. Prvním je Bob, vysoce postavený agent, který ví o Nikitě naprosto všechno, zároveň je ale symbolem zlé a bolestivé části jejího života, na kterou se Nikita snaží ze všech sil zapomenout. A tím druhým je mladý Mark, pokladník v supermarketu, který zná pouze Nikitu novou, správnou a šťastnou. Oba muži jsou naprosto rozdílní, oba mají své nesporné klady i zápory, oba ji milují. A pro Nikitu se nezadržitelně blíží doba osudového rozhodnutí.

Režisérem nejnovější inscenace je Konrád Popel. Pravidelným divákům Divadla Tramtarie je dobře známý, neboť již zde režíroval několik úspěšných inscenací, jako například Psí hřbitov nebo Terminátor a já. Popel spolupracoval také s Městským divadlem Zlín, se Západočeským divadlem v Chebu nebo s Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích. Je bývalým uměleckým šéfem brněnského divadla Polárka.

Ústřední postavy milostného trojúhelníku jsou zajisté velkými hereckými příležitostmi. V hlavní roli Nikity se představí hostující Marta Bačiková, která hrála například v Městském divadle Zlín či v brněnském HaDivadle nebo divadle Sedm a půl. V roli charizmatického Boba se představí bývalý herec Moravského divadla Olomouc, populární Petr Jarčevský (Kdo chce zabít Beatles?) a v roli energického Marka talentovaný Vojtěch Johaník (Tropical Islands, Válka s mloky). V dalších rolí se představí kmenoví herci Divadla Tramtarie Petra Konvičková, Jana Posníková a Alois Pešek.  

Dramaturgem inscenace je umělecký šéf divadla Vladislav Kracík. Scénu a kostýmy vytvořily dvorní výtvarnice Tramtarie Eva Krhutová a Dagmar Maturová (Válka s mloky), autorem hudby je Ondřej Biravský jako host.

 

 



Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0715 s