Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Tiráž ...  Dnes je  úterý 25.6.2024, svátek má Ivan 

Hledej

Spolupracujeme

www.bioscop.cz

www.bontonfilm.cz

www.botanicka.cz

www.divadlodisk.cz

www.divadlonavinohradech.com

www.divadloviola.cz

www.dokoran.cz

www.epocha.cz

www.hostbrno.cz

www.jota.cz

www.knihykazda.cz

www.literarnistrom.cz

www.mestskadivadlaprazska.cz

www.ngprague.cz

www.supraphononline.cz

www.svandovodivadlo.cz


MUSIC INFINITY uvádí: The Alvaret Ensemble + Hauschka

07.01.2013   redakce   Hudba   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

MUSIC INFINITY uvádí: The Alvaret Ensemble + Hauschka Hosty prvního koncertu ze série Music Infinity v roce 2013 budou mezinárodní improvizační kvartet The Alvaret Ensemble v čele s Gregem Hainesem a německý skladatel a klavírista Hauschka. 14. ledna rozezní Palác Akropolis jejich něžný ambient čerpající postupy z minimalismu, postrocku i komorní vážné hudby.

Generace jazzových, avantgardních i rockových muzikantů vzývaly kolektivní improvizaci jako nejvyšší hudební disciplínu, teď jejího ducha oživuje mezinárodní kvartet The Alvaret Ensemble, který se v roce 2011 utvořil kolem skladatele a klavíristy Grega Hainese. V Británii narozený hudebník debutoval v roce 2006 na norském labelu Miasmah skvěle přijatým albem Slumber Tides, jež propojovalo delikátní minimalismus Arvo Pärta s elektronickým ambientem. Dva roky na to se Haines usadil v Berlíně a kromě vlastních nahrávek vydaných na značkách Preservation či Sonic Pieces se také například podílel na hudbě pro vystoupení moderního tance.
 
Projekt The Alvaret Ensemble je vyústěním Heinesových snů o hudbě jako produktu živého organismu. Dalšími „orgány“ hudebního těla jsou Jan Kleefstra (hlas, básně) a Romke Kleefstra (kytara a efekty) z holandské improvizační skupiny Piiptsjilling a jejich krajan – perkusionista Sytze Pruiksma. V jejich jemné noční hudbě, jejíž výsadou jsou křehké klavírní melodie a snivá atmosféra, se potkává Hainesův cit pro melodie, akustické vlivy západofríského jazyka, kterým zpívá Jan Kleesfstra s Pruiksmovým unikátním stylem hry na perkuse inspirovaným zvuky přírody.
 
Debutová eponymní nahrávka The Alvaret Ensemble vychází v prosinci 2012 a kvartet hudebníků ji nahrál na nočních seancích v odsvěceném kostele v berlínské čtvrti Grunewald. Na výsledku se výrazně podepsal také producent Nils Frahm – podzimní host Music Infinity - a další spřátelení hudebníci Iden Reinhart, Peter Broderick nebo Hilary Jeffery (Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), kteří podtrhli kolektivní esenci hudby The Alvaret Ensemble. Nový projekt Grega Hainese se v Praze představí  poprvé.
 
Druhé lednové pondělí v Paláci Akropolis na večeru Music Infinity vystoupí i düsseldorfský klavírista, skladatel a hudební dobrodruh Hauschka. &Sestačtyřicetiletý hudebník Volker Bertelmann studoval několik let hru na klavír, ale od vážné hudby se jeho zájem v devadesátých letech rozšířil až po hip hop či drum'n'bass (Music A.M.) V novém tisíciletí se oklikou vrátil k akustické hudbě skrze experimenty s preparovanými klavíry, jejichž zvuk modifikuje neobvyklými způsoby, mezi něž patří například přikládání pingpongových míčků či plastových lahví. Svoje skladby vycházející z vážné hudby vydává na značkách Karaoke Kalk, FatCat či Deutsche Grammophon, pro které letos natočil album Silfra s americkou houslistkou Hilary Hahn.
 
 
Více informací a ukázky:
www.denovali.com/thealvaretensemble
http://greghaines.wordpress.com
http://hauschka-net.de
 
 
www. palacakropolis.cz

Předprodej lístků v sítích TICKETPRO, TICKETPORTAL a TICKETSTREAM  a kavárně Paláce Akropolis:
239,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
239,- Kč+ poplatky v předprodejních sítích
299,- Kč na místě


Palác Akropolis
Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0535 s