U nosuRada pro optimismus aneb Mít svého Lukáška Tenkrát v májiTisíckrát pozdravujeme tebePánská volenkaPomsta
Povím-li Rómeo, musím říct Alfa Před válkou studovala architekturu, dnes zachraňuje psy z frontyKonzervatoř Taneční centrum Praha uvede absolventská představeníHvězdy nectím, ale podléhám onomu trenduKde jsme ještě nebyli...15 let po zavraždění Simony MonyovéMedvídkovi Pú ze Stokorcového lesa je 100 letChyše Karla ČapkaGoldbergovi od 10.6. na FilmBox Comedy, tak to je návrat do osmdesátek!Doktor chybně zvaný O-OValinovi VlciJantarové slzy
Říká se, že největší problémy mívají o vánocích staří lidé, vydaní všanc pouze svým vzpomínkám a stesku opuštěnosti, zavrženi jak Job či Jidáš, který zradil. Chtěl bych vám všem takto postiženým říci - nepodléhejte těmto klišé, nevěřte falešným vzdechům okolí, plané lítosti a nemístné účasti, přiznejte již konečně sobě tu nepříjemnou pravdu o tom, že člověk stejně vždy zůstane sám, tak jak nás o tom přesvědčuje moment zrození i odchodu, a jsou na tom stejně - i ti šťastnější, kteří své nebližší dosud neztratili, a hlavně, zda se mezi nimi necítí podobně sami, i když to přiznat nechtějí. Tak tedy, důležité je nepodléhat, vždyť vánoce jsou oslavou zrození a to je v našem životě nejdůležitější, jako jediná záruka nesmrtelnosti, oslava života. Vítá ho slunovrat a my se těšíme jak počne nový život ve svém jednoročním cyklu. Jak ze sněhových plání nakonec vyraší vše nové a mladé, krásnější než to co odešlo s podzimem, zpěv ptactva a rašícího chleba, i slunce vystoupí ze své malátnosti a dá sílu všemu tomu množení, tak se to všechno obrátí k dobrému a my budeme při tom, snad, musíme věřit. A kdyby ne, všechna ta nádhera pojede stejně, jaká jistota, jen do toho nesmíme sobecky zasahovat, i my jsme tím malým kolečkem v tom velkém stroji života, který nezná zastavení, jen ztráty, které jsou někdy tak těžké. Nemysleme na ně v těchto chvílích kdy vánoce přešlapují za dveřmi a působí sladký zmatek v duši. Hlavně vás prosím, nebuďte smutní, vím jak vás cizota obklopuje, jako choroba, před níž neni úniku. Přesto se nepodávejte. Zamyslete se, co krásného v životě vás potkalo, a vraťte se, alespoň v myšlenkách, vždyť celou tu káru prožitků stále táhnete ssebou a vyberte z ní opravdu to nejlepší, a k tomu hudbu již nejvíc milujete, nakonec neškodil by ani vhodný obrázek či fotografie, hlavně vás prosím, nebrečte při tom, jistě to bylo velmi krásné, ale i teď si vyrábíte krásnou chvíli, nepokažte si ji, prosím, vložte důvěru do jesliček, představte si vůni chléva i bohatství králů a všechno to mezi tím, jak zbývá nám lidem tesknícím a strachujícím se o své příští, nebojte se, budu se bát za vás, člověk se bez strachu neobejde. Co však v této studené zimní noci, která ani přes den nepřestává a svírá duši steskem jakoby nikdy již nemělo dojít k obnově a návratu všeho co tolik postrádáme, přátelé. Neztrácejte důvěru! Opět v tmavé noci zazáří hvězda a bude zvěstovat nový počátek, nové zrození, a my jako pohané žádostivě oslovíme slunce, toho našeho boha života, aby se vrátilo, a ono nás poslechne, protože musí v koloběhu vesmírného řádu, kterému i my jsme podřízeni. A to bude ten nejkrásnější dárek jaký si vůbec můžeme přát. ikonka: radostne-vanoce.ic.cz |
Copyright © 2001 -
2026 www.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.